Jump to content

Jaka Bijatyke Wybrac?


rkBrain

Recommended Posts

Mnie ostatnio wnerwia, że bijatyki stają się hermetyczne. Co raz mniej ludzi potrafi w nie grać na przyzwoitym poziomie. Pomijam masherów bo jeden przycisk to każdy debil umie naciskać. Soul Edge był znacznie wolniejszy od swoich następców. Gra nie była prosta ale znacznie łatwiej było ją opanować. Virtua Fighter to zupełnie inna bajka. W tej grze bez arcade sticka w ogóle nie da się wykonać pewnych podstawowych ciosów. A cały system, którego opis był zamieszczony w części 4, przytłaczał swoim rozbudowaniem. Rozumiem, że od razu nie da się wszystkiego opanować ale gdy człowiek spojrzy na tą niekończącą się ilość zagrań wydaję się to niemożliwe do opanowania. Z drugiej strony stoi Tekken, który ma bardzo przystępny system ale beznadziejny design. W grze zawsze znajdowały się japońskie naleciałości ale granica kiczu została przekroczona. Już w piątej części miałem dość głupkowatych zakończeń i kretyńskich postaci. Kilka lat temu mi to nie przeszkadzało. Namco nie wzięło jednak poprawki na wiek graczy oraz to, że nie każdy jest Japończykiem. Dlatego wybiorę Street Fighter IV ze starym systemem.

Edited by rkBrain
Link to comment
  • Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Virtua Fighter to zupełnie inna bajka. W tej grze bez arcade sticka w ogóle nie da się wykonać pewnych podstawowych ciosów.

Jeśli chodzi o piątkę to wszystko da się wykonać na padzie (nawet bez bindowania 3 in 1), z tym że stick jest oczywiście o wiele precyzyjniejszym narzędziem.

Dlatego wybiorę Street Fighter IV ze starym systemem.

Zdziwisz się ^_^

Link to comment
  • 2 months later...
Czy tekken dr duzo róźni się od 5 na ps2 (oczywiście nie chodzi o grafikę).

Nie tyle co poszczególne pełnoprawne części, ale trochę zmian jest.

 

Jeśli stawiasz na single, to zdecydowanie VF. Jeśli na grę w gronie znajomych, to Tekken - jest bardziej przystępny "niedzielnemu" Graczowi.

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.