Skocz do zawartości

Twoja Pierwsza Platformówka


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Ojej pierwszej to za cholerę nie wymienię. Pierwsza gra na swoim sprzęcie Arkanoid II polski na atari 130 XE. Platformery proszę bardzo:

 

Atari 8 bit: H.E.R.O. patrz awatar (do tej pory ciupię na emu psp), Montezuma's Revenge (a raczej Preliminary Monty 16K bo dało się levele przechodzić), Mr. Robot!!!. Mouse Trap - chyba moja ulubiona (ta od MicroValue a nie salonówka), Nuclear Nick, Fred,

 

C64: Giana Sisters!!!! i wiele innych aha Flimbo's Quest na cartridgu i Ghosts'n Goblins jak potraktować jako platformer (dla tego tytułu kupiłem c64), Rick Dangerous 1 i 2!!!

 

Amiga: to było królestwo platformówek - GODS moja ulubiona - ale to już podchodziło pod action adventure, Lionheart!!! podobnie, Brian the Lion, Ruff'n Tumble!!! Traps'n Treasures!!, Harlequin był świetny, Leander (action adventure bardziej, Rainbow Islands, Parasol Stars, Rodland, Jim Power!!! (run'n gun), Soccer Kid!!!! Amiga CD32 w zbiorach się ostała :-)

 

Pegazus/ Nintendo - wiadomo - Super Mario Bros!!! i świetne jakże inne The Goonies (chociaż wersja na komputery 8 bit też zacna i na msxa też zacna- zupełnie inne gry!!!) i ta platformówka z eskimosem co sięwsina - dobre to było. Tylko pegazus mnie ominął - głównieu rodzinki grałem. Amiga nastała wtedy u mnie.

 

Aha zapomniałem o Kid Chaos na Amigę - wszelkie Soniki wyglądały przy nim jak popierdółki. Mega parallax scrolling i urywająca dupę szybkość jak się rozbujało chłopka.

Edytowane przez adamst85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W ogóle sięnie dało przejść Montezumy. To niedokońzczona wersja. Poczytaj na atari online o tym. Pamiętam jak sam jako łebek dochodziłem do Montezumy, otwierałem opis co trzeba zrobić - tu podskoczyć raz ,tam dwa i co? (pipi) hehehe. Mówię o wersji na Atari 8bit. Później wydano Preliminary Monty 16K które dało się przechodzić (były levele) ale kosztem minimalnie obciętej grafy, brakiem strony tytułowej oraz muzyki tytułowej - no ale jak na 16KB i tak był wypas!!!!

Edytowane przez adamst85
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...