Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

I wlasnie chcialbym podziekowac za dwie rzeczy, a mianowicie za pojemnosc Bluray'a, dzieki ktorej mozna to wszystko zmiescic na jednej plycie oraz nie wiem Sony Poland(?)za to, ze slucha graczy i daje mozliwosc wyboru pomiedzy oryginalnym VA, a nasza w pelni zlokalizowana PL wersja :thumbsup:

 

Ktos napisal, ze niby tworca zaleca przejsc gre raz i odlozyc na polke(brzmi troche naciagane), ale podobno sa rozne zakonczenia, a i to, ze jedna osoba nam zginie nie oznacza GAME OVER. Wiec wiadomo trzeba bedzie poeksperymentowac i sprobowac "uratowac wszystkich" badz konkretna postac.

Odnośnik do komentarza

"Chciałbym, żeby każdy gracz pzeszedl HR jednokrotnie. Ponieważ takie jest życie. Można w nim zagrać tylko raz.... Dlatego chciałbym, by właśnie tak doświadczyli tej gry ludzie" /David cage

 

To było w 146 PE, Koso pisał o HR relacjonując z GamesCom. Wiadomo, że to scenariusz raczej nierealny i wypowiadając te slowa kolo dobrze to wiedział, ot taki chwyt marketingowy, żeby gra wydała sie jeszcze bardziej real-życiowa.

Odnośnik do komentarza

Kolejna recenzja wypłynęła. Serwis (GamingXP) raczej średnio znany, ale opinię recenzenta oraz wynik warto rozpatrzyć ;)

 

 

Ocena: 9.2

Plusy:

-Wciągająca fabuła;

-Wspaniała grafika;

-Świetny gameplay;

-Głębokie postaci;

 

Minusy:

-No "Game" ?

 

 

Trzeba czekać na opinię jakiegoś większego serwisu ;)

Edytowane przez butch.stein
Odnośnik do komentarza

osobiście, nie podoba mi się ten tytuł. Rozumiem, że przeżycia są pro, ale jak chce zobaczyć dobrą fabułę to odpalam sobie film i zapadam się w kanapę, a nie myję dupę albo zęby. Ogólnie te "no game" z recenzji gamingxp, wydaję się być prawdą. Ja tam się nie jaram, czekam na konkretne opinie, czy będzie więcej gry czy oglądania. A, i fakt QTE zamiast normalnej rozgrywki też do mnie nie przemawia. To jest moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

osobiście, nie podoba mi się ten tytuł. Rozumiem, że przeżycia są pro, ale jak chce zobaczyć dobrą fabułę to odpalam sobie film i zapadam się w kanapę, a nie myję dupę albo zęby. Ogólnie te "no game" z recenzji gamingxp, wydaję się być prawdą. Ja tam się nie jaram, czekam na konkretne opinie, czy będzie więcej gry czy oglądania. A, i fakt QTE zamiast normalnej rozgrywki też do mnie nie przemawia. To jest moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać :)

No właśnie mówisz o oglądaniu filmu. A HR to taka gra za fabułą jak w filmie. A do tego sam budujesz sceny i jako tako masz wpływ na rozwój wydarzeń. Mnie tam to jara.

Ale szczerze mówiąc w poście miałem napisać co innego. Mianowicie jak możecie masowo oglądać trailery, gameplaye itd. ? Ja to nie rozumiem, jeszcze w takiej grze jak Heavy Rain. Oglądałem z tej gry scenkę w sklepie, bodaj po E3 i mi starczy. Ja nawet przed Uncharted 2 nie oglądałem niczego, tylko trailer z scenami w śniegu, do połowy.

Odnośnik do komentarza

A ja oglądam i czytam wszystkie niusy o tej grze :) jestem grą zafascynowany, znaczy się informacjami. Na samą grę już ciułam (Edycje Specjalną).

Uważam że ta gra faktycznie nie jest dla wszystkich i nie mam tu na myśli "bariery" wiekowej. Jest na pewno innowacyjna...

Osobiście liczę na dojrzałą historię, mam tylko nadzieję że te QTE nie będzie zbyt trudne ( z drugiej strony życie nie jest łatwe :D )

Pokładam wielkie nadzieje w tym tytule, sam nie wiem czy ściągać wersję demo jak będzie dostępne (chyba że będzie to co pokazali w filmiku 9minut).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

osobiście, nie podoba mi się ten tytuł. Rozumiem, że przeżycia są pro, ale jak chce zobaczyć dobrą fabułę to odpalam sobie film i zapadam się w kanapę, a nie myję dupę albo zęby. Ogólnie te "no game" z recenzji gamingxp, wydaję się być prawdą. Ja tam się nie jaram, czekam na konkretne opinie, czy będzie więcej gry czy oglądania. A, i fakt QTE zamiast normalnej rozgrywki też do mnie nie przemawia. To jest moje zdanie, nikt nie musi się z nim zgadzać :)

No właśnie mówisz o oglądaniu filmu. A HR to taka gra za fabułą jak w filmie. A do tego sam budujesz sceny i jako tako masz wpływ na rozwój wydarzeń. Mnie tam to jara.

Ale szczerze mówiąc w poście miałem napisać co innego. Mianowicie jak możecie masowo oglądać trailery, gameplaye itd. ? Ja to nie rozumiem, jeszcze w takiej grze jak Heavy Rain. Oglądałem z tej gry scenkę w sklepie, bodaj po E3 i mi starczy. Ja nawet przed Uncharted 2 nie oglądałem niczego, tylko trailer z scenami w śniegu, do połowy.

 

Ja nie mam ochoty bawic sie w montazyste i 'samemu budowac sceny. Jezeli ta gra bedzie zlepkiem QTE, to bedzie nie warta 200 zl kupka kupy. Gra ma byc gra a nie filmem, gra moze byc filmowa (jak U2) ale to jest cos zupelnie innego.

 

Jezeli chodzi o trailery, to 99% trailerow jest tak robiona zeby nie spoilowac, jezeli tak nie jest tzn ze ktos jest niedorozwiniety i powinien poleciec z firmy. Stad tez wniosek ze zadne wydarzenia fabularne przedstawione w trailerach nie sa tym na co wygladaja, wrecz przeciwnie maja na celu zmylenie. Inna sprawa ze jak ktos traktuje jako spoiler to ze gdzies tam jest lokacja wygladajaca w taki a nie inny sposob i ze naszym 'przeciwnikiem' bedzie ktos taki a nie inny. Na to juz nie ma rady i wtedy faktycznie najlepiej unikac trailerow.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem przed chwilą filmik z gametrialers, pokazujący część sceny w markecie. Ciekawe jest to, że moment w którym postacie chodzą pośród tłumów, na otwartej przestrzeni działa płynniutko, bez zacięć. W trailerze "for love", pokazującym postać Ethan'a, widać było wyraźnie, że framerate tam chrupie. Tak samo zresztą twierdził koleś opisujący wersję preview, na ps3site. Czyżby to poprawili, czy po prostu ten filmik został podrasowany i nie jest bezpośrednio z gry? Co myślicie? <_<

Odnośnik do komentarza

Wiadomo już co będzie zawierać demo HR, które pojawi się 11 lutego. Zgodnie ze źródłem w demku będziemy mieli do przetestowania dwie sceny, dwóch bohaterów. Pierwsza to scena z agentem FBI Normanem(dokładnie nie wiadomo jaka, ale stawiam dolary przeciwko orzechom że to pewnie będzie znany wszystkim gameplay ze wysypiskiem śmieci/złomu), a w drugiej pokierujemy Scottem, prywatnym detektywem(tu też nie wiadomo dokładnie jaka, ale pewnie chodzi o tą z Hassanem i sklepem).

 

Co więcej zgodnie ze wcześniej już podanym źródłem, za DLC z wypychaczem zwierząt(które będzie dodawane do ek) osoby chcące go kupić z pss będą musiały zapłacić 5$, więc pewnie na naszym pss będzie to 22zł(tak jak level packi do LBP). Czyli nie aż tak drogo, jak dla mnie. Ciekawi mnie czy SCEP będzie też polonizowało te dodatki? Chociaż w to bardzo wątpie.

 

P.S. Czemu amerykanie zawsze mają się lepiej. Nie dość, że mają premierę o trzy dni wcześniej od nas, to jeszcze ci którzy zamówią preorderowo HR będą mogli jeszcze wcześniej(przed premierą) pobrać ten pierwszy epizod z Heavy Rain Chronicles verymad.gif . Przynajmniej okładkę mamy o wiele lepszą thumbsup.gif

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...