Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MasterShake

red dragon

 

imo lepsze od milczenia owiec - głównie dlatego że milczenie zbyt wiele razy widziałem i trochę mi się przeżarło. Norton spisał się świetnie, Hopkins jak zwykle, reszta w porządku. Ogólnie dość wiernie przenieśli książkę, scena

z płonącym fotelem jest świetna

a dodatkowo jakość hd robi swoje

8/10

Odnośnik do komentarza
Dark City - trochę poschizowany thriller sci-fi, w pierwszej połowie dodatkowo lekko kojarzący mi się z filmami noir. Klimatyczny; wciągający - oglądałem reżyserską wersję (prawie dwie godziny) i nie dłużyło mi się; całkiem ciekawa, niestandardowa jak na to, co teraz robi, rola Kiefera Sutherlanda; jak ktoś lubi takie zagadkowe klimaty s-f, to polecam sprawdzić. Rozczarowuje ostatnie "starcie", ale końcówka sama w sobie nie jest zła. 7/10 Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Futro - portret wyobrażony - Wczesniej ,widzialem ten film w szkole, z pol roku temu, jak nie lepiej.Wczoraj leciał na cinemamax i się skusiłem na powtórke.

 

Obraz jest biografią jednej z najsłynniejszych amerykańskich fotografów XX wieku, Diane Arbus. Zdjęcia artystki, która w 1971 roku popełniła samobójstwo uznawane są przez wielu za dziwne i niepokojące.

 

Piękna Nicole Kidman (Diane Arbus)

 

żona- asystentka szanujacego sie fotografa, pewnego razu zauwaza nowego sasiada z gory - człowieka z maską na twarzy.

Poprzez pewne podstepy człowiek z góry, zacheca Diane by przyszła do niego.

Diane postanawia zajac sie fotografia, pod tym pretekstem wlasnie wybiera sie nocami do swego nowego przyjaciela.

Przyjazn ta owocuje w poznanie swiata dziwakow itp...

Ogolnie, film jest piękny, doskonale zdjecia, kazdy kto choc troche interesuje sie fotgrafia, doceni to.

 

9-/10

Odnośnik do komentarza

Ale przesadziłas z ta wysoką oceną:)

 

Ostatnio widziałem Deception

 

Film przewidywalny, ale przegenialnie zrobiony. Jest mrocznie, do tego fajny duet aktorski McGregor/Jackman, jest niezla scieżka dzwiekowa budująca klimat i intryga, ktora już gdzies była. Gdyby nie to film na mocne 8+, a tak tylko 7-/10 :rolleyes: za wykonanie.

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

bzdura?

 

inny film poprostu :>

 

Ale przesadziłas z ta wysoką oceną:)

 

Ostatnio widziałem Deception

 

Film przewidywalny, ale przegenialnie zrobiony. Jest mrocznie, do tego fajny duet aktorski McGregor/Jackman, jest niezla scieżka dzwiekowa budująca klimat i intryga, ktora już gdzies była. Gdyby nie to film na mocne 8+, a tak tylko 7-/10 :rolleyes: za wykonanie.

 

 

wtf ? :catfight:

 

jak ktos chce obejrzec cos na poziomie (o fotografii i nie tylko) polecam Ashes and Snow .

 

http://www.ashesandsnow.org/

 

ofilm mi sie rozchodzi oczywiscie.

 

zoabczylemz tej strony 'portfolio' i zapowiada sie calkeim zacnie

dzieki wozek :]

Odnośnik do komentarza

Mumia 3 - film dla dzieci, naiwny i tandetny. Jedyne co może sie w nim podobac to efekty specjalne na przyzwoitym poziomie i humor sytuacyjny. 5/10

Dark Knight - batman nie o batmanie. Swietny klimat, dialogi, joker i daremny batman. Film pełen kontrastów ale w ocenie końcowej bardzo dobry. 8,5/10

Kung Fu Panda - śmieszne, dobra animacja jednak zdecydowanie bardziej polecam Walli-e'go. Godne odnotowania jest to, że 2 bardzo dobre animacje wyszły w jednym czasie 7/10

Odnośnik do komentarza

Wybacz banny, nie doczytałem. Babski nick i babski film stad pomyłka :)

 

 

Inland Empire.

Lynch to Lynch. Film trwa 3h. Plus za potargane motywy, plus za polskie akcenty, plus za 'króliczki' oraz OST. O 3 nad ranem w pustym pokoju można się tego filmu przestraszyć. Minus za to, że to film tylko dla fanów Lyncha. Jesli nie zaliczasz się do tego grona odejmij 3 oczka od oceny.

 

8+/10 ^_^

Odnośnik do komentarza

Eternal Sunshine of The Spotless Mind

 

 

Wow, to sie nazywa zakrecony film :) Świetnie opowiedziana historia miłości dwójki ludzi, którzy poznają się, rozwijają swój związek aż dochodzą do momentu jakiegoś znudzenia, zmeczenia materiału, więc jedno z nich postanawia poddac się pewnemu zabiegowi, który pozwoli przynajmniej jednej ze stron odejsc w spokoju, na co druga strona odpowiada tym samym. Nie chce nikomu zdradzać co to za zabieg i jakie są jego skutki dla związku pary, ale wszystko przebiega dosyć nieoczekiwanie :) Bardzo wartościowy film, przepełniony humorem, świetne ujęcia, sporo mądrych dialogów, mase bardzo pozytywnych przesłań. Doskonałe role Carrey'a i Winslet, do tego przewija sie sporo innych znanych aktorów. Szkoda, że muzyka tylko taka sobie, ale jednak dobrze dobrana do chłodnego, wieczornego, zimowego klimatu filmu. 8+

 

 

Good Morning, Vietnam

 

 

Historia pewnego szeregowego, znanego w armii amerykanskiej didżeja radiowego, który zostaje przeniesiony z Krety do Saigonu, zupełnie odmieniając panującą tam atmosfere, przeprowadza swoistą transformacje lokalnej rozgłośni z przebrzydle oficjalnego aparatu amerykanskiej propagandy na przyjazną stacje, dającą żołnierzom ogromną porcje humoru, świetnej muzyki, i przede wszystkim nadziei. Do tego dochodzi konflikt didżeja z dowódstwem, przyjaźń z lokalną społecznością oraz szansa na miłośc. Genialna rola Robina Williamsa, świetnie się ogląda, równie dobrze sie słucha. 8 na 10

 

 

Stranger Than Fiction

 

Polecała mi go kiedyś kumpela, ładny rok temu, a ja jakoś zignorowałem sprawe - a teraz żałuje, bo musiałem tak długo czekać na zobaczenie kolejnego świetnego filmu. Inteligentnie opowiedziana historia niecodziennego zycia pewnego pracownika skarbówki, którego życiem zaczyna w pewnym momencie rządzić jakaś wyższa siła - narrator po prostu ;p Wynikają z tego niezłe cyrki, zdające się nieurchonnie prowadzić do śmierci bohatera... Bardzo przyjemnie sie ogląda, strasznie lubie Dustina Hoffmana, może nie jest to jakaś jego wyjątkowa rola, ale jakoś ostatnio czesto do niego wracam (Perfume, Mr. Magorium...), i tu tez sie nie zawiodłem. Will Ferrell, Emma Thompson i Maggie Gyllenhaal również świetnie wypadli. Trzecia zatem 8-mka z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Stranger Than Fiction- podobnie jak Ghost- polecam. Gość napisał powyzej o co biega, więc nie będę dublował. Co mi sie spodobało? To, że ktoś miał pomysł na film. Naprawdę ciekawy pomysł. Ma ocena 8+

 

 

Kung-Fu Panda w moim rankingu wskakuje na podium- obok pierwszego Shreka, "Potworów i spółki". Humor jaki serwują nam twórcy przypadł mi zaskakujaco (dla mnie zaskakująco...yyy..bo sie nie spodziewałem :P ) do gustu. Design Pandy rozwala (sam jej "pyszczek" jest śmieszny), tak jak i jej nauczyciel kung-fu (hmm...nie jestem pewny co to za zwierzak...wie ktoś??? enyway prezentuje się uroczo :P ). No i jest jakies przesłanie

nic nie dzieje się przypadkiem

oraz

nie ma żadnego "cudownego i magicznego składnika. Ty sam nim jestes- trzeba uwierzyć w siebie

 

 

Ocena bardzo subiektywna ale...9.

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Pojutrze- Rozczarowanie ogromne, jak zwykle tylko chameryka, cały film żenada, parę fajnych widoczków i tyle --> 3/10

 

Mumia 3- Film mocno hollywodzki, ale spodobał mi się ze względu sentymentu do poprzednich części, oceny nie podam :P

 

 

Odnośnik do komentarza

Hancock- film na początku zapowiada się na fajną komedię z szybką akcją jednak z czasem robi się z tego dramat i jest absolutnie niefajnie

Felon-coś dla fanów Prison break'a bardzo fajny film z dobrym klimatem i ciekawą grą aktorską. Jednak odniosłem uczucie, że jest za krótki jak juz naprawdę zaczynał mi się podobać skończył się zakończenie wydaje mi się trochę naciągane, ale film oceniam jak najbardziej pozytywnie.

Kung Fu Panda- lepsza od shreka to ta animacja nie jest, ale ma swój pozytywny klimat dobry film żeby obejrzeć z dziewczyną. Jest śmieszny, a na koniec robi się pouczający, ale tak zawsze jest w filmach disneya. Polecam fanom bajek do których z pewnością się zaliczam.

Odnośnik do komentarza

A co ma wspolnego Felon z Prison Breakiem? :) Poza tym, że sceny są kręcone w więzieniu.

 

 

Southland Tales - co sie dzieje, gdy konczy sie swiat? :]

Haa, film glupi ale pozytywnie. Komedia SF o amerykanach<z przyszłosci?> bo ja sam nie wiem dokładnie o co tam chodziło:) Spodziewałem się czegoś lepszego po reżyserze Doniego Darko, ale i tak warto to obejrzeć. Świety OST, zakrecony klimat, fajna obsada: Dwayne Johnson, ktory jest najlepszym grającym wrestlerem:], Seann William Scott, Sarah Michelle Gellar, Kevin Smith nawet się pojawił i Christopher Lambert. Jest nawet Justin Timberlake, ktorego nie poznałem, gra pijanego zołnierza z blizną i spiewa cover I've got soul, but I'm not a soldier. Ogolnie polecam, ciekawy klimat, fajni aktorzy, dobra rezyseria, moze nawek ktoś doszuka się głebszego przesłania. Polecam chociazby dla kilku motywow. 7+/10

 

Macie zajawke.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=vtp14ikRvxo&...feature=related

Odnośnik do komentarza

Wróg u bram- crap wojenny, jak to dwóch snajperów podczas oblężenia stalingradu campiło na siebie.

Marsjański dziecko- film o dziecku, które wmówiło sobie, że jest z marsa, szukając dla siebie inne rzeczywistości po opuszczeniu go przez rodziców. Po zaadoptowaniu przez nowego ojca(to chyba ten co grał w k-pax), który stracił swoją kobietę stara się sprowadzić na ziemię swoją pociechę. Też nie wystawię oceny, ale ogólnie film o.k, a dla rodzica nawet bardzo(nie, nie jestem rodzicem XD)

Edytowane przez stabik
Odnośnik do komentarza

Kung Fu Panda- totalna przeciętność, aż poraża podczas oglądania tego filmu. Nie chce mi się śmiać oglądając te niby skecze a'la "śmieszny, bo gruby, a gruby, bo dużo je". Nie mam jakichś kompleksów (jak już coś to w drugą stronę), ale nudzi mnie monotematyczność

"dow(pipi)ów" w tym filmie, jak i sam ich poziom (2 razy zagościł uśmiech na mojej twarzy, wow). Sama historia nie posiada w sobie nic, co by mogło mnie zainteresować, ot zwykła opowieść "od warchlaka do kozaka" i to podana w przynudzającym sosie, zwanym tu fabułą.

Można obejrzeć, raczej nie zwymiotujemy, ale syci po obejrzeniu nie będziemy.

Hellboy 2- Jak ja czekałem na ten film, kurczę. Reżyser ze scenarzystą chyba też. Szkoda, że się nie doczekaliśmy. Pierwsza część była naprawdę przyzwoita i wyróżniała się w natłoku spidermano-podobnych crapów, a tu taki zawód. Film zrobiony jest zgodnie ze znaną procedurą : Spotyka się kilku dżentelmenów i jeden mówi "zróbmy film", reszta się zgadza, a wszyscy są na co dzień mechanikami. Nie zarzucam twórcom braku kompetencji, co to, to nie, ale przy tym filmie ma się wrażenie, że lekko przyspał i scenarzysta i reżyser. Pierwszy napisał scenariusz w drodze do biura, a drugi kazał nakręcić film swojej teściowej. Film ratują "faunowskie" klimaty (scenografia, kostiumy) i pewna kameralność, spowodowana pewnie niezbyt dużym budżetem (jak na film tego typu). Jak ktoś chce oglądać, to może, ale tylko do połowy, potem to już tylko paraliż umysłowy...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Hard Boiled - klasyka kina akcji w wykonaniu mistrza Woo. Polecać raczej nie trzeba, kto lubi wartką akcje i efekciarskie strzelaniny w stylu Maks Pejna (bullet-time, skoki na 10 metrów z wyciągniętymi spluwami itp.) i nie razi go idiotyczny do bólu scenariusz, ten powinien obejrzeć.

 

Lars And the Real Girl - film o kolesiu, który zakochał się w...plastikowej lalce. W sumie to nie wiem jakie było zamierzenie tego filmu, bo ani z tego zabawna komedia, ani przejmujący dramat. Z początku ciekawy szybko staje się monotonny i przewidywalny. Nie polecam - 5/10.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

dopiero teraz obejrzalem SICKO.

 

jestem zszokowany, to jest tak popie,rdolone ze wole o tym zapomniec.

Scena u strazakow Kubanskich mnie chwycila za gardlo, wyrezyserowane , wiadomo, ale fakt jest faktem.

Kur.wa.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...