Jump to content

FF I & II Anniversary Editions


Suavek

Recommended Posts

Ukończyłem dziś w nocy Final Fantasy Anniversary Edition. Wbrew temu co czytam na każdym kroku gra mi się podobała i wcale nie uważam konwersji na PSP za naciąganą czy zbędną. Nigdy nie zetknąłem się z jakąkolwiek wcześniejszą odsłoną jedynki więc nie miałem powodów do narzekań "to już było" itp. Mam wrażenie, że ten tytuł był wręcz stworzony dla osób, które jeszcze w FF1 nie grały, a bardzo ładna i kolorowa grafika tylko do tego zachęcają. Wcale też nie mam nic przeciwko faktowi, że gra zachowała swoją oryginalną formę zabawy, bez żadnych grafik 3D czy przekombinowanego systemu - w końcu należy być wiernym oryginałowi. Tym samym, także ku memu zdziwieniu, bawiłem się nieźle. Grę skończyłem z 18h na liczniku a i tak ukończyłem zaledwie jeden bonusowy loch, więc jeszcze będzie co robić przy ewentualnym kolejnym podejściu. Nie ukrywam, że boli fakt, iż gra jest wydana samodzielnie, bez dwójki w zestawie a i cena nie jest specjalnie zachęcająca, to do samej gry jednak nie mogę się przyczepić. A i żeby nie było, gdyż tutaj pewnie wyskoczą zaraz marudy z odwiecznym argumentem, - tak, posiadam oryginalną kopię (i wcale nie wydałem na nią 100zł :P). Ogólnie, grę polecam wszystkim, którzy z FF1 jeszcze nie mieli styczności. Pozostali mogą poczuć już pewne znużenie.

Link to comment
  • 1 year later...
  • Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest Kalinho

To, że gra wymiata swoją prostotą, ascetyzmem, trudnością ( hmm...) oraz tym, że jest w pewnym sensie jakimś tam przełomem Wam pewnie wiadomo. Natomiast czy wiadomo Wam gdzie do %#$^ odszukać mogę potworka z numerkiem 44 w bestiariuszu? Załączył mi się syndrom catch'em all i nie mogę spać po nocach. help

Link to comment
Guest Kalinho
polecam gamefaqs

 

dla leniwych, spis potworów, nie wiem czy idzie jak w grze ale moze sobie znajdziesz 44

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/937909/52569

dzięki Misiu ale ja jestem power qva gamer i wiem co to gamefaqs. niestety tu nie ma podane gdzie mogę dopaśc pana 44 aka Ochre Jelly (omg). CHYBA jest to gdzieś przed walką z wampirkiem (vampire) w lokacji fo której potem trzea wrócić z kluczem od pewnego Sage'a... whatever. Jak ktoś w toto grał/gra i wie ocb to się pucować bo nie wyrobię!!

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...