Skocz do zawartości

FF I & II Anniversary Editions


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończyłem dziś w nocy Final Fantasy Anniversary Edition. Wbrew temu co czytam na każdym kroku gra mi się podobała i wcale nie uważam konwersji na PSP za naciąganą czy zbędną. Nigdy nie zetknąłem się z jakąkolwiek wcześniejszą odsłoną jedynki więc nie miałem powodów do narzekań "to już było" itp. Mam wrażenie, że ten tytuł był wręcz stworzony dla osób, które jeszcze w FF1 nie grały, a bardzo ładna i kolorowa grafika tylko do tego zachęcają. Wcale też nie mam nic przeciwko faktowi, że gra zachowała swoją oryginalną formę zabawy, bez żadnych grafik 3D czy przekombinowanego systemu - w końcu należy być wiernym oryginałowi. Tym samym, także ku memu zdziwieniu, bawiłem się nieźle. Grę skończyłem z 18h na liczniku a i tak ukończyłem zaledwie jeden bonusowy loch, więc jeszcze będzie co robić przy ewentualnym kolejnym podejściu. Nie ukrywam, że boli fakt, iż gra jest wydana samodzielnie, bez dwójki w zestawie a i cena nie jest specjalnie zachęcająca, to do samej gry jednak nie mogę się przyczepić. A i żeby nie było, gdyż tutaj pewnie wyskoczą zaraz marudy z odwiecznym argumentem, - tak, posiadam oryginalną kopię (i wcale nie wydałem na nią 100zł :P). Ogólnie, grę polecam wszystkim, którzy z FF1 jeszcze nie mieli styczności. Pozostali mogą poczuć już pewne znużenie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kalinho

To, że gra wymiata swoją prostotą, ascetyzmem, trudnością ( hmm...) oraz tym, że jest w pewnym sensie jakimś tam przełomem Wam pewnie wiadomo. Natomiast czy wiadomo Wam gdzie do %#$^ odszukać mogę potworka z numerkiem 44 w bestiariuszu? Załączył mi się syndrom catch'em all i nie mogę spać po nocach. help

Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho
polecam gamefaqs

 

dla leniwych, spis potworów, nie wiem czy idzie jak w grze ale moze sobie znajdziesz 44

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/937909/52569

dzięki Misiu ale ja jestem power qva gamer i wiem co to gamefaqs. niestety tu nie ma podane gdzie mogę dopaśc pana 44 aka Ochre Jelly (omg). CHYBA jest to gdzieś przed walką z wampirkiem (vampire) w lokacji fo której potem trzea wrócić z kluczem od pewnego Sage'a... whatever. Jak ktoś w toto grał/gra i wie ocb to się pucować bo nie wyrobię!!

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...