Skocz do zawartości

10 ciosow


DamixLBN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak dla mnie to dj hmmmm

 

EWGF

ws 2

ff 2

b/f 2,1

hell

d 4

d/f 1,2

1,1,2

db 3

ws 4

(tylko nie mówcie że nie ma różnicy)

d/f 4,4

 

ale jak dla mnie to można nim grać na 3 rzeczy ws2; hell ;ewgf i jugle pod setapy ale do tego jeszcze manual którym by można zajechać :o

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
King:

 

d/f+1,2

d/f+2,1

b+1

f+3

d/b+4

d/f+4

iSW

GS

f+1+4

1+2,1

Ja bym wypieprzył 1+2,1 jako że ma karę(małą) i łatwo zrewersować drugi hit, a dorzuciłbym f,f,N,1+2. Ewentualnie jeszcze f+4(bezpieczny low crush, MID) zamiast f+1+4(chociaż ten ma przewagę i jest "z klaty", więc nierewersowalny, ale mały zasięg, średnia szybkość).

 

Lili:

win-or-lose:

SS,d+3+4 (dobre na grad high'ow, jednak pomylisz sie i dostajesz J)

Człowieniu, ten cios to morderca, łyka nawet midy jak chce, w połączeniu z SSem to centralnie jedna z lepszych opcji w grze w ogóle! Wkurzają mnie takie postaci z magicznymi unikami jak Steve, Xiao i jej AOP czy właśnie to g***o od Lili. Wrrrr... :P

 

Coś ode mnie:

 

LAW

 

- b+2 - co za zasięg! Whiff punisher

- df+1 - safe mid, +1 na bloku

- 1,2,3 - do presji jak znalazł

- e-slide - wślizg z miejsca, morderca

- f+1+2_f+1+2~D - przewaga na bloku +1_+4[RC], a stamtąd już: slide, WS+4~DSS, WS+2(z tym ostatnim trzeba jednak uważać bo kara że hej)

- WS+4~DSS - najszybsze przejście do DSS Lawa, przewaga na bloku i można przyjanić na DSS rzut_DSS 2,f+2_DSS f+1

- 4_4,3 - samo 4 na CH=wybitka; 4,3 jako kara i whiff punisher, z przejściem do DSS otwiera opcje na pressing

- b+3~B - trzeba walnąć od czasu do czasu żeby wybić im SS z głowy, opcja pozostania w BT wg mnie bezużyteczna

- df+2 - jedyna bezpieczna wybitka Lawa, gówniany zasięg i nie wybija kucających ale crush(chyba?) i szybkie

- SS+3+4 - fakt że kara jakoś -11, ale low crush o niezłym zasięgu, wraz z gwarantowanym Dragon Tail'em kroi pasek jak niejeden juggle

 

CHRISTIE

 

- Martelo(qcf+3) - zasięg tego ciosu miażdzy! Czasami działa jak crush, poza tym ciężko się stepuje, no i uderza leżących, kara rzędu -12, więc nie jest źle jak na JS

- df+2 - safe mid, wywraca na glebę na hicie i gwarantowane: dash, Martelo

- df+1,1 - dobry natural z konkret przewagą na hicie(nieprzerywalna próba rzutu, można zbuforować Rodeo)

- b+2 - wbudowany step to jedna z bardziej przegiętych akcji w DR, omija 3/4 ciosów w grze, gwarantowane: dash, Martelo. Jak źle wstaną - juggle w plecy lub d+4

- Rodeo(hcf+1+2) - rzut za 55 dmg! Możliwość buforowania i niezła szybkość mówią same za siebie

- uf+4 - jedyny porządny step killer Christie, do tego safe low crush i super zasięg

- RLX 4 - najszybsza opcja z leżenia, mid do wymiany z RLX 4~3, na trafieniu KND lub wall, warto wtedy zainwestować w RLX 4,3+4,3_b i presja z HSP

- RLX 4~3 - nie ma opcji, trzeba używać mimo że czasem trafia tylko pierwszy hit i nici z JG, to jednak dmg z akcji rekompensuje wady

- HSP b+3 - jedyny szybki low z HSP, ogólnie wiem że HSP ssie ale jest parę setupów gdy przeciwnik musi zgadywać. Na trafieniu przewaga i jesteśmy w RLX

- SS+4 - szybkie 2 x low z mega przewagą, po trafieniu - rzut(najlepiej buforowane Rodeo)_df+2_SS+4 :D

 

Kolejność dowolna!

Edytowane przez tokis
Odnośnik do komentarza
Coś ode mnie:

 

LAW

 

- b+2 - co za zasięg! Whiff punisher

- df+1 - safe mid, +1 na bloku

- 1,2,3 - do presji jak znalazł

- e-slide - wślizg z miejsca, morderca

- f+1+2_f+1+2~D - przewaga na bloku +1_+4[RC], a stamtąd już: slide, WS+4~DSS, WS+2(z tym ostatnim trzeba jednak uważać bo kara że hej)

- WS+4~DSS - najszybsze przejście do DSS Lawa, przewaga na bloku i można przyjanić na DSS rzut_DSS 2,f+2_DSS f+1

- 4_4,3 - samo 4 na CH=wybitka; 4,3 jako kara i whiff punisher, z przejściem do DSS otwiera opcje na pressing

- b+3~B - trzeba walnąć od czasu do czasu żeby wybić im SS z głowy, opcja pozostania w BT wg mnie bezużyteczna

- df+2 - jedyna bezpieczna wybitka Lawa, gówniany zasięg i nie wybija kucających ale crush(chyba?) i szybkie

- SS+3+4 - fakt że kara jakoś -11, ale low crush o niezłym zasięgu, wraz z gwarantowanym Dragon Tail'em kroi pasek jak niejeden juggle

 

Kolejność dowolna!

 

Nie zgadzam się.

 

Moje TOP TEN:

 

WS+2/FS 2- potężny cios fajnie wygląda i się długo juggluje ,a z kucaka to tzw. groźba gdyż przeciwnik myśli ,że umiesz szybko zrobić wślizg i kuca

 

g/p+1,3 -szybkie dziobnięcie w oko ,a potem szybki low poza tym na ch po pierwszym sadzimy różne gwaranty

 

1,1,1,1,1-szybka i dezorientująca przeciwnika seria

 

3,4-na ch juggle za 82 dla podpuchy można przedłużyć do 3,3,3,4

 

G/P+4,3-natural combo pozwala na 72 damage

 

p+2~1- one inch punch aka trująca strzała,na ch juggle,spory damage, wbija na ścianę i nieźle odrzuca,a poza tym jak to wygląda

 

d+3,3,4-seria low,high,mid gdy tylko wejdzie pierwsze na ch mamy juggle za 84

 

p,p+4-szybki i zasięgowy low ,a przede wszystkim widowiskowy

 

BT d+4-niemożliwa podcinka ze stania tyłem razem z bt2 stanowi śmiertelną zgadywankę dla przeciwnika

 

d/p+4,3_d+4,3_d+2,3_fc+4,3_fc+3,4_ws+4,3-serie nie wymagające komentarza po prostu wchodzą ,a ty jugglujesz

 

FC G/P+3+4-last but not least katapulta czyli pożar w kabinie pilota-bywa zaskakująca nawet dla samego wykonującego

 

PS Ale ten Law słaby t+2 za 12 dmg-co to za whiff punisher???!!! Jak to się ma do Mishimów...

Nie ma co ta postać ma najbardziej użyteczny command list z całego tekkena oby tak dalej w szóstce...

Edytowane przez Punisher
Odnośnik do komentarza

Bardzo mi miło że ktoś zechciał odnieść się do moich sugestii, mimo wszystko będę obstawiał przy swoim! Proszę Punisher, patrz na mnie jak na n00ba, gram w Tekkena w sumie od niedawna! :P Pozwolę sobie jednak skomentować twoje wybory, jako że może być z tego ciekawa dyskusja:

 

Nie zgadzam się.

 

Moje TOP TEN:

 

WS+2/FS 2- potężny cios fajnie wygląda i się długo juggluje ,a z kucaka to tzw. groźba gdyż przeciwnik myśli ,że umiesz szybko zrobić wślizg i kuca

 

g/p+1,3 -szybkie dziobnięcie w oko ,a potem szybki low poza tym na ch po pierwszym sadzimy różne gwaranty

 

1,1,1,1,1-szybka i dezorientująca przeciwnika seria

 

3,4-na ch juggle za 82 dla podpuchy można przedłużyć do 3,3,3,4

 

G/P+4,3-natural combo pozwala na 72 damage

 

p+2~1- one inch punch aka trująca strzała,na ch juggle,spory damage, wbija na ścianę i nieźle odrzuca,a poza tym jak to wygląda

 

d+3,3,4-seria low,high,mid gdy tylko wejdzie pierwsze na ch mamy juggle za 84

 

p,p+4-szybki i zasięgowy low ,a przede wszystkim widowiskowy

 

BT d+4-niemożliwa podcinka ze stania tyłem razem z bt2 stanowi śmiertelną zgadywankę dla przeciwnika

 

d/p+4,3_d+4,3_d+2,3_fc+4,3_fc+3,4_ws+4,3-serie nie wymagające komentarza po prostu wchodzą ,a ty jugglujesz

 

FC G/P+3+4-last but not least katapulta czyli pożar w kabinie pilota-bywa zaskakująca nawet dla samego wykonującego

 

PS Ale ten Law słaby t+2 za 12 dmg-co to za whiff punisher???!!! Jak to się ma do Mishimów...

Nie ma co ta postać ma najbardziej użyteczny command list z całego tekkena oby tak dalej w szóstce...

 

- WS+2

Ja nie mam możliwości ryzykowania WS+2 z moimi sparing partnerami - Velu i Gajda walą elektryka w 90% przypadków na karze, a to równa się pół paska w plecy. Wolę WS+4~DSS i nadzieja że nie zgadną kontynuacji. W ostateczności pozostaje bezpieczny.

 

- g/p+1,3

Fakt, dobra zagranie ale z reguły stosuje jako round ender, albo od biedy poke, bo mi się nie chcę ryzykować parry za 7 dmg. Podaj proszę gwaranty po CH uf+1, nie wiedziałem co tam siedzi.

 

- 1,1,1,1,1

Całość to NC czy tylko pierwsze dwa? Może NCc? To chyba lepiej zrobić na karze 1,1,2 przy ciosach mających -10 opóźnienia. Można się schylić pod resztą po zablokowaniu pierwszego?

 

- 3,4

Nie używam. Duża strata na bloku i wolniejsze niż 4,3. Poza tym 3,3,3,4 to 3 x high i chyba tylko na CH wchodzi całe, nie pozwalając na juggla na dodatek.

 

- G/P+4,3

Uuu, kosmiczna strata albo 70+ dmg. Fakt że crush i można czasem walnąć, ale jak już zaznaczyłem wolę raczej opcje "always safe" niż "high risk-high reward".

 

- p+2~1

Nie takie złe, jednak w polu rzadko użyteczne - lepiej użyć f+1+2 o tej samej szybkości i przewadze na bloku, niż wspomnianego przez ciebie karalnego mida. Z DSS natomiast lepiej stosować f+1 o podobnym zasięgu i większej szybkości. Na CH super nagroda, ale po CH f+1+2 jeszcze lepsza.

 

- d+3,3,4

Tu się zgodzę, nie używam a może powinienem? Zauważ jednak, że jeśli pierwszy nie wejdzie na CH, to po drugim i trzecim hicie jest porządna kara. Tak na elektryka. :D

 

- p,p+4

Nie żartuj - cios ze stratą(karą) na bloku i trafieniu?! Za 10 dmg? Serio, używasz tego? Jako końcówka rundy wyśmienity, zasięg też niczego sobie, ale czy ja wiem...

 

- BT d+4

Udaje mi się tym kogoś zaskoczyć raz na 10 prób, jedynie gdy przeciwnik na pałę wali low parry po 2,2 BT. Niemniej, raz na jakiś czas warto spróbować.

 

- d/p+4,3_d+4,3_d+2,3_fc+4,3_fc+3,4_ws+4,3

Kara, kara, kara, kara, kara, kara na wybitkę. Za dużo do stracenia.

 

- FC G/P+3+4

Nie wiem kiedy to może być użyteczne - nawet paralityk zobaczy że się zbliża. U niektórych postaci na karze dostajesz okizeme 30+ dmg. Kingiem, jak się uprzesz to walniesz juggla za 50.

 

PS Ale ten Law słaby t+2 za 12 dmg-co to za whiff punisher???!!! Jak to się ma do Mishimów...

 

Pewnie że słaby! Punisher, kolego, ja piszę o wykorzystaniu b+2 jako "karacz" ciosów przestrzelonych w połowie stage'a - z bliska się robi uf+4 i po krzyku... Ale ja się nie kłócę, pamiętam jak czytałem wieści o twoich zwycięstwach na turniejach gdy zastanawiałem się jakim klawiszem się wyrywa z rzutów. :D Grałem też z tobą w Bełchatowie i czuję respekt. Serio, masz najlepszego Lawa w PL. I nie zamierzam o tym dyskutować. Dzięki za uwagi, pozdrawiam!

Edytowane przez tokis
Odnośnik do komentarza
Ja bym wypieprzył 1+2,1 jako że ma karę(małą) i łatwo zrewersować drugi hit, a dorzuciłbym f,f,N,1+2. Ewentualnie jeszcze f+4(bezpieczny low crush, MID) zamiast f+1+4(chociaż ten ma przewagę i jest "z klaty", więc nierewersowalny, ale mały zasięg, średnia szybkość). <TOKIS>

 

Hmmm.1+2,1 wymiennie z 1+2,3 - i już nie tak łatwo rewersować a i kary ni ma :P

f+4 - gdzie to low'em jest?

f+1+4 - racja ale przydatne bo mało znane i ludzie się gubią po tym - f,f,N,1+2 nie potrafię dobrze z tego korzystać więc nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Bardzo mi miło że ktoś zechciał odnieść się do moich sugestii, mimo wszystko będę obstawiał przy swoim! Proszę Punisher, patrz na mnie jak na n00ba, gram w Tekkena w sumie od niedawna! :P Pozwolę sobie jednak skomentować twoje wybory, jako że może być z tego ciekawa dyskusja:

 

Nie zgadzam się.

 

Moje TOP TEN:

 

WS+2/FS 2- potężny cios fajnie wygląda i się długo juggluje ,a z kucaka to tzw. groźba gdyż przeciwnik myśli ,że umiesz szybko zrobić wślizg i kuca

 

g/p+1,3 -szybkie dziobnięcie w oko ,a potem szybki low poza tym na ch po pierwszym sadzimy różne gwaranty

 

1,1,1,1,1-szybka i dezorientująca przeciwnika seria

 

3,4-na ch juggle za 82 dla podpuchy można przedłużyć do 3,3,3,4

 

G/P+4,3-natural combo pozwala na 72 damage

 

p+2~1- one inch punch aka trująca strzała,na ch juggle,spory damage, wbija na ścianę i nieźle odrzuca,a poza tym jak to wygląda

 

d+3,3,4-seria low,high,mid gdy tylko wejdzie pierwsze na ch mamy juggle za 84

 

p,p+4-szybki i zasięgowy low ,a przede wszystkim widowiskowy

 

BT d+4-niemożliwa podcinka ze stania tyłem razem z bt2 stanowi śmiertelną zgadywankę dla przeciwnika

 

d/p+4,3_d+4,3_d+2,3_fc+4,3_fc+3,4_ws+4,3-serie nie wymagające komentarza po prostu wchodzą ,a ty jugglujesz

 

FC G/P+3+4-last but not least katapulta czyli pożar w kabinie pilota-bywa zaskakująca nawet dla samego wykonującego

 

PS Ale ten Law słaby t+2 za 12 dmg-co to za whiff punisher???!!! Jak to się ma do Mishimów...

Nie ma co ta postać ma najbardziej użyteczny command list z całego tekkena oby tak dalej w szóstce...

 

- WS+2

Ja nie mam możliwości ryzykowania WS+2 z moimi sparing partnerami - Velu i Gajda walą elektryka w 90% przypadkach na karze, a to równa się pół paska w plecy. Wolę WS+4~DSS i nadzieja że nie zgadną kontynuacji. W ostateczności pozostaje bezpieczny.

 

- g/p+1,3

Fakt, dobra zagranie ale z reguły stosuje jako round ender, albo od biedy poke, bo mi się nie chcę ryzykować parry za 7 dmg. Podaj proszę gwaranty po CH uf+1, nie wiedziałem co tam siedzi.

 

- 1,1,1,1,1

Całość to NC czy tylko pierwsze dwa? Może NCc? To chyba lepiej zrobić na karze 1,1,2 przy ciosach mających -10 opóźnienia. Można się schylić pod resztą po zablokowaniu pierwszego?

 

- 3,4

Nie używam. Duża strata na bloku i wolniejsze niż 4,3. Poza tym 3,3,3,4 to 3 x high i chyba tylko na CH wchodzi całe, nie pozwalając na juggla na dodatek.

 

- G/P+4,3

Uuu, kosmiczna strata albo 70+ dmg. Fakt że crush i można czasem walnąć, ale jak już zaznaczyłem wolę raczej opcje "always safe" niż "high risk-high reward".

 

- p+2~1

Nie takie złe, jednak w polu rzadko użyteczne - lepiej użyć f+1+2 o tej samej szybkości i przewadze na bloku, niż wspomnianego przez ciebie karalnego mida. Z DSS natomiast lepiej stosować f+1 o podobnym zasięgu i większej szybkości. Na CH super nagroda, ale po CH f+1+2 jeszcze lepsza.

 

- d+3,3,4

Tu się zgodzę, nie używam a może powinienem? Zauważ jednak, że jeśli pierwszy nie wejdzie na CH, to po drugim i trzecim hicie jest porządna kara. Tak na elektryka. :D

 

- p,p+4

Nie żartuj - cios ze stratą(karą) na bloku i trafieniu?! Za 10 dmg? Serio, używasz tego? Jako końcówka rundy wyśmienity, zasięg też niczego sobie, ale czy ja wiem...

 

- BT d+4

Udaje mi się tym kogoś zaskoczyć raz na 10 prób, jedynie gdy przeciwnik na pałę wali low parry po 2,2 BT. Niemniej, raz na jakiś czas warto spróbować.

 

- d/p+4,3_d+4,3_d+2,3_fc+4,3_fc+3,4_ws+4,3

Kara, kara, kara, kara, kara, kara na wybitkę. Za dużo do stracenia.

 

- FC G/P+3+4

Nie wiem kiedy to może być użyteczne - nawet paralityk zobaczy że się zbliża. U niektórych postaci na karze dostajesz okizeme 30+ dmg. Kingiem, jak się uprzesz to walniesz juggla za 50.

 

PS Ale ten Law słaby t+2 za 12 dmg-co to za whiff punisher???!!! Jak to się ma do Mishimów...

 

Pewnie że słaby! Punisher, kolego, ja piszę o wykorzystaniu b+2 jako "karacz" ciosów przestrzelonych w połowie stage'a - z bliska się robi uf+4 i po krzyku... Ale ja się nie kłócę, pamiętam jak czytałem wieści o twoich zwycięstwach na turniejach gdy zastanawiałem się jakim klawiszem się wyrywa z rzutów. :D Grałem też z tobą w Bełchatowie i czuję respekt. Serio, masz najlepszego Lawa w PL. I nie zamierzam o tym dyskutować. Dzięki za uwagi, pozdrawiam!

Powiem krótko, punisher chyba potraktował swoją liste jako żart bo wstawienie tam takiego naprzykład banana nie traktuje poważnie , nie za szybki i do tego kara na wybitke.Może i Tokis słabszy jest od Punishera(choć kto wie) ale liste leprzą napisał, i t bez 2óch zdań, wiem bo mam minimalne pojęcie o Marshalu

Odnośnik do komentarza
Powiem krótko, punisher chyba potraktował swoją liste jako żart

 

No chyba tak.

Specjalnie wszedłem do command listu i wybrałem największe pasty od Lawa robiąc dla nich ''opisy''.

Ale powaga Tokisa mnie rozwaliła w odpowiedzi na mój żartobliwy post( z tymi opisami po wszystkich tych badziewnych ciosach to już był max :D ).

Tokis zawsze tak wszystko bierzesz na serio? :)

 

PS Nie powinieneś używać d+3,3,4 ;)

PS2 Twój respekt do mnie jest nieuzasadniony nie jestem żadnym guru,a w Bełchatowie to był Lawem pół freestyle i pół tego co sie powinno nim grać.

W każdym razie dla mnie jesteś utalentowanym graczem -jesteś po Jasnej Stronie Mocy Tekkenowej(ofkoz w moim mniemaniu).

Krótki spar na tym turze mi starczył,żeby mieć o Tobie zdanie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Powiem krótko, punisher chyba potraktował swoją liste jako żart

 

No chyba tak.

Specjalnie wszedłem do command listu i wybrałem największe pasty od Lawa robiąc dla nich ''opisy''.

Ale powaga Tokisa mnie rozwaliła w odpowiedzi na mój żartobliwy post( z tymi opisami po wszystkich tych badziewnych ciosach to już był max :D ).

Tokis zawsze tak wszystko bierzesz na serio? :)

 

PS Nie powinieneś używać d+3,3,4 ;)

PS2 Twój respekt do mnie jest nieuzasadniony nie jestem żadnym guru,a w Bełchatowie to był Lawem pół freestyle i pół tego co sie powinno nim grać.

W każdym razie dla mnie jesteś utalentowanym graczem -jesteś po Jasnej Stronie Mocy Tekkenowej(ofkoz w moim mniemaniu).

Krótki spar na tym turze mi starczył,żeby mieć o Tobie zdanie.

 

Nie, nie zawsze wszystko biorę na serio. :D Wiedziałem że twój post to jakiś żart, więc pociągnąłem go dalej - przynajmniej noobki, które tu wejdą będą wiedzieć jakich ciosów od Lawa nie używać! :P Poza tym miło mi że wszyscy dobrze się bawili!

 

Dzięki za dobre słowo, mam nadzieję że kiedyś uda nam się pograć coś dłużej. Nie masz ochoty wybrać się do Łodzi w najbliższym czasie? Jest nocleg, ekipa i dobra atmosfera, więc jakbyś był kiedyś chętny dawaj znać!

 

Elo Elo

Odnośnik do komentarza

Anna (DR):

 

qcf+1 (!!!) Niesamowity tracking, genialne kontynuacje na CH

df+1,2 Jeden z najważniejszych poke'ów

df+4

uf+1,3,3+4 kombinacja, która potrafi niekiedy uratować dup/sko

d+4,1~ss zabawa z cancelami, setupy, okizeme... bardzo wiele zastosowań.

4

f,f+2 ściąga z SS + ciekawe setupy

FC,d/f+2 najlepszy low Anny. Nie raz ten cios wyciągał mnie z niemałych opresji, przechylając szalę zwycięstwa na moją stronę (turnieje)

ss+1+2

d/b+3 cholernie wolne, ale niejednemu napsuło krwi

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...