Skocz do zawartości

Granie w tekkena a telewizory HD


janix

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam temat.

Sytuacja chyba stała się bardziej klarowna.

W takim razie jaki monitor opłaca się TERAZ kupić, żeby w T5:DR nie było lagów?

Żeby podłączyć PS3 do monitora przez DVI potrzebna jest przejsciowka HDMI/DVI oraz monitor musi obsługiwać HDCP, czy ten wariant podłączenia wywołuje lagi?

A może lepiej kupić monitor z HDMI (z tego, co zauważyłem - jeśli monitor ma HDMI, to z reguły ma też gorszy czas odświeżania matrycy, np. 5 ms zamiast 2 - ma to jakieś znaczenie)? Opłaca się inwestować w 1080p na monitorze 22-24 calowym?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 14
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odświeżam temat.

Sytuacja chyba stała się bardziej klarowna.

W takim razie jaki monitor opłaca się TERAZ kupić, żeby w T5:DR nie było lagów?

Żeby podłączyć PS3 do monitora przez DVI potrzebna jest przejsciowka HDMI/DVI oraz monitor musi obsługiwać HDCP, czy ten wariant podłączenia wywołuje lagi?

A może lepiej kupić monitor z HDMI (z tego, co zauważyłem - jeśli monitor ma HDMI, to z reguły ma też gorszy czas odświeżania matrycy, np. 5 ms zamiast 2 - ma to jakieś znaczenie)? Opłaca się inwestować w 1080p na monitorze 22-24 calowym?

 

na zadnym monitorze nie bedziesz mial lagow :lol: wez najlepiej cos z hdmi zebys sie w przejsciowki nie musial bawic ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ale po co odrazu kupować pod tekkena? Przecież praktycznie każdy posiada/posiadał zwykły tv crt. Nie można go po prostu zostawić? Ja np. mam postawione obok siebie dwa tv - lcd i crt - z ps3 podłączoną pod oba (do jednego przez hdmi, do drugiego przez chinche). Takie rozwiązanie jest imo najlepsze, bo i w tekkena pogra się komfortowo, i popodziwia się grafikę w Uncharted :)

Odnośnik do komentarza

ja polecam w przyszłości jednak zmieniać tviki, tekken wygląda o niebo lepiej a lagów brak (przy dobrym tviku). Janix co do ilości msów opóźnienia... aż tak sie nie przejmuj różnicą jak między 2 a 5 msów bo to co podają producenci to są bzdury bo te TV/monitory tylko w którymś tam momencie mają taki lag. Ważne jest żeby ten lag był niewysoki, ale przy tym stały (a nie że będzie balansować od 2 do 25;o).

Odnośnik do komentarza

Czas odświeżania matrycy, to mało wnoszący detal, grałem na tv który miał 16ms i nie było lagów, a później grałem na takim który miał 8ms i lagi były - także nie zwracajacie na to uwagi - czytałem, że chodzi tutaj o predkośc procesora, który wpływa na prędkość przesyłania sygnału.

 

Jeśli zaś chodzi o kabel, to TYLKO i wyłącznie HDMI - widziałem już przypadki, że na tym samym TV przez euro były lagi, a przez HDMI nie było.

Tak swoją drogą ciężko już trafić na TV z lagami w Tekkenie, bo to już jest naprawdę zbyt wysoka technologia i to praktycznie w każdym modelu.

Ja polecam Bravie 40 lub 46k4000 (ogólnie waszystkie z rodziny 4000), są to na pewno najlepsze telewizory LCD jeśli wziąć pod uwagę cenę do jakości.

Philipsy i Samsungi też są dobre, ale tylko te z najnowszej serii.

 

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...
Gość kufir

A ja mam pytanie zbliżone do tematu tego wątku.

Dlaczego Tekken 5 nie zapisuje mi ustawień wyświetlania, konkretnie mowa tutaj o 60Hz.

Gram na TV 100 Hz, w grze zmieniam na 60 Hz/save i po ponownym odpaleniu gry znowu jest 50 Hz.

Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza

Bo tak już jest. Chyba w każdej bijatyce Namco z przełącznikiem trzeba to wybierać przy każdym uruchomieniu gry. Może to kwestia tego, że wszystkie telewizory w Europie obsługują 50Hz, a nie wszystkie 60Hz (stare TV). Tak mi się przynajmniej wydaje.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hmmm, mnie nurtuje jedna kwestia... Jak to będzie z lagiem na LCD i z Tekkenem 6? Czy możemy liczyć że na ŻADNYM z LCD nie będziemy odczuwać laga, czy znowu będą cyrki i zaciskanie kciuków przed turniejem, żeby tylko dostarczone przez organizatora TV nie miały opóźnień? W czym tu tak naprawdę rzecz? Sprawdzałem na świeżo zakupionej przeze mnie Bravii S5600 Tekkena w Full HD(1080p, HDMI kabel) i chodził lepiej niż gdy podpiąłem konsolę do LCD przez euro w jakości SD, tzn. lag był odrobinę mniej wyraźny. Z drugiej jednak strony, Tekken odpalony na CRT przez euro, jak wiadomo, opóźnienia nie ma żadnego. Wychodzi więc na to że nie ma znaczenia rozdzielczość, nie ma znaczenia kabel, ale sama matryca, czy tam technologia wyświetlania obrazu. Dobrze rozumuję? Za tym idąc, rodzi się pytanie - czy mam obawiać się że z T6 będzie tak samo? Czy odpalając grę na wspomnianym LCD, spotkam się z identycznym dyskomfortem jak w przypadku DRki? Pisząc dyskomfort mam na myśli małe kłopoty z timingiem przy robieniu dash punchy czy też skrócone okienko na wyrwanie z rzutu, chociaż po dłuższym obcowaniu z TV, nie jestem do końca przekonany czy mam rację w kwestii obecności laga. :) Niemniej, czy Tekken 6 da mi okazję cieszyć się konkretna oprawą wizualną, przy zachowaniu płynności gry na poziomie CRT? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza

Kwestia gry też. U mnie w takim SC4 na game mode choć gra się dobrze to wyczuwa się niewielkiego laga. Za to w Blazblue, mimo tego że chodzi w tej samej rozdziałce co sc4 gra się jak na CRT i to bez żadnej przesady. Tekken u mnie chodzi bardzo dobrze, lag na poziomie 1 max 2 klatek nie przeszkadza, nawet ciężko to zauważyć a myślę że przy t6 będzie przynajmniej tak samo. Jeżeli nie to zawsze pozostaje wgrywanie firmware'ów do lcd'ka które mogą coś poprawić ewentualnie zmiana HDMI na VGA które ponoć niweluje opóźnienie do ułamka klatki przynajmniej na moim tv'ku:P.

Edytowane przez CheeseOfTheDay
Odnośnik do komentarza

Jak już kiedyś mówiłem, w T6 nie miało miejsce słowo lag, bo nawet JEŚLI jakiś będzie (np.1,2 klatki <_< ) to będzie on niezauważalny (u mnie przeszkadza mi tylko przy wyrywaniu z rzutów, bo dla kogoś kto wyrywa się rzadko 1 czy 2 klatki robi delikatną różnicę :sweat: ), a poza tym KAŻDY będzie miał już LCD, czy tego chce czy nie i będzie do tego tak przyzwyczajony, że dziwnie to mu będzie grać na CRT :good2: .

Np. taki MTC skarżył mi się cały czas na laga, ale po jakichś 100 walkach gdy zaczęło mu siedzieć wszystko to co na CRT, teraz ubolewa tylko nad tym małym lagiem przy rzutach :dance2:

Edytowane przez Cambion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...