Jump to content

Gry na podstawie anime/mangi


Suavek

Recommended Posts

Po prawie roku odkurzę temat, a co.

 

Zacznę od miłej wiadomości dla wszystkich fanów serii Macross. Zapowiedziany bowiem został Macross Ace Frontier na konsolę PSP. Wkleję info, które pisałem na innym forum:

Trwają prace nad nową strzelanką 3D rozgrywającą się w uniwersum Macrossa. Gra nosi tytuł Macross Ace Frontier i tworzona jest przez Art Dink od Namco Bandai.

 

Gra obejmować będzie wszystkie serie Macross, czyli oryginalne Super Dimension Fortress Macross, film Do You Remember Love, Macross Plus, Macross 7 oraz nowego Macross Frontier.

 

Nie powiem wiele na temat samej rozgrywki, gdyż wszystko wnioskuję ze skanów. W grze dostępnych będzie sporo robotów, nie tylko Valkyrii, których statystyki będzie można ulepszać. Wygląda też na to, że będzie jakiś system odpowiadający za relacje pilotów. Macross Ace Frontier oferować będzie multiplayera do czterech graczy. Wygląda na to, że zawarte będą także cut-scenki w formie filmików z poszczególnych serii anime.

 

Premiera przewidywana jest na jesień bieżącego roku.

 

Poniżej skany z Famitsu:

Skan 1

Skan 2

Skan 3

 

Aha, oczywiście Japan only. Na wersję zrozumiałą nie ma w ogóle co liczyć, głównie przez amerykańskie Harmony Gold i ich cholernego Robotecha. Niemniej jednak ja już zacieram rączki na ten tytuł ;>. Mam nadzieję, że będzie godny uwagi.

Fu*k yeah ;>.

 

Oprócz tego pograłem trochę w Another Century's Episode 3 - nawalankę/strzelankę z udziałem mechów różnych anime (Gundamy, Macross, Nadesico, Dunbine i masa innych). Pierwsza część mnie mocno odrzuciła. Trójkę jednak przechodzę już po raz trzeci i nadal nie mam dość - szczególnie grając Valkyrie'ami z Macrossa. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, efektowna i przyjemna, choć nie ukrywam, że miejscami za łatwa i monotonna. Frajdę jednak sprawia niemałą i naprawdę polecam, nawet nie mającym jakiegoś szczególnego upodobania jeśli chodzi o mechy.

Więcej o grze pisałem tutaj.

 

Sięgnąłem tym samym po Another Century's Episode 2, i choć rozgrywka jakoś szczególnie się nie różni to gra znacznie mniej mi się podoba. Misji jest więcej, ale są one krótsze, i niemal każda sprowadza się do rozwalenia wszystkiego z bossem na końcu. W dodatku kamera i sterowanie kuleje nieco bardziej niż w trójce (koszmarne misje z "filarami"). Będę musiał się zmusić aby przejść do końca.

 

Pisałem też niegdyż o Gundam Battle Assault 1 i 2. Dorwałem parę miesięcy temu dwójkę na PSX i po powtórnej rozgrywce potwierdzam to co mówiłem wcześniej - cholernie niewyważona jeśli chodzi o dostępne mechy. Ujdzie w tłumie jednak.

 

Pod emulatorem NDS ukończyłem Gundam 00. W sumie niezła nawalanka 3D, szczególnie biorąc pod uwagę platformę oraz sam gatunek, który z reguły nie miał zbyt wielu udanych tytułów. Szkoda tylko, że misje są monotonne. Ogólnie warta uwagi.

 

Pisałem jakiś czas temu o serii SD Gundam G Generation. Jakiś czas temu na PS2 trafiła nowa odsłona o nazwie G Generation Spirits. Gra obejmuje wyłącznie serie rozgrywające się w Universal Century. Misji jest sporo, są one ciekawe, niemniej jednak zabawę skutecznie psuje tzw. Haro System, od którego uzależniona jest ilość zdobywanych funduszy oraz odblokowywane nowe postacie. Gra raczej tylko dla fanów, nie ukrywajmy.

 

Na PSP natomiast grałem w SD Gundam G Generation Portable. W sumie baaardzo podobne do tytułu wyżej opisywanego, z paroma wyjątkami. Tu jeszcze bardziej dla fanów.

 

Jeszcze niedawno robiłem drugie podejście do Super Robot Wars MX Portable. Drugie, gdyż grę raz przeszedłem już na PS2. Jest to jedna z moich ulubionych odsłon serii, od której zaczynałem właściwie przygodę z SRW. Polecam każdemu - przyjemna strategia turowa. System nie jest jakoś szczególnie uciążliwy jak się rozpracuje poszczególne komendy. Osobiście sam wszystko poznałem z drobną pomocą FAQ.

 

A od dwóch dni pogrywam w Super Robot Wars A Portable - port wydanego na GBA Super Robot Wars A. Póki co znośnie, choć sporo elementów audiowizualnych jest żywcem wzięta z poprzednich odsłon.

 

Aha, w produkcji znajduje się także jakaś nowa gra na podstawie Gundam 00. Oprócz tego, że premiera gdzieś pod koniec roku a platformą docelową jest PS2 nic więcej nie wiadomo.

Link to comment
  • 1 year later...
  • Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Myślę, że dobra wiadomość dla miłośników Macrossa:

Macross Ultimate Frontier (PSP).

 

 

Tymczasem za parę miesięcy ma wyjść także SD Gundam G Generation Wars. Jednak obawiam się, że pozycja ta zainteresuje tylko i wyłącznie fanów Gundam, gdyż sądząc po trailerze większych zmian w (ubogim) systemie rozgrywki nie będzie.

Link to comment
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...