Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem czytelnikiem PSX Extreme dopiero od paru dni, ale wcześniej przez długi czas kupowałem Clicka;] Postanowiłem zacząć kupować Wasz magazyn, gdyż w niedługim czasie zamierzam przerzucić się z kompa na konsole, a PeCeta używać będę do czego innego:P I właśnie zaczynam powoli zaglądać do konsolowego świata:D A teraz przejde już do mojego opisu PSX Extreme:) Gazeta jako całość bardzo mi się podoba, design też ogólnie jest ładny, teksty pisane są bardzo dobrze, jednak czegoś mi w niej brakuje (takiego co jest w Clicku). Napiszę może w punktach co według mnie można by było zmienić;]

 

1. Ogólnie cała gazeta - gitara xD

2. Wstęp do numeru - wielkie OłKej;p

3."Co nowego" - ten dział jakoś mi się nie podoba, tzn pierwsza strona tego działu, która nie jest miła dla oka, przynajmniej dla mojego:P Strona ta znajduje się na początku, więc moim zdaniem powinna być trochę bardziej przyjazna:]

4. Papier - hmm, jako że jestem tyle co po przesiadce z Clicka, w którym papier jak dla mnie jest bardzo dobry i przyjemny, to jestem właśnie za zmianą papieru. Ten papier z okładki jest bardzo dobry, ale ten co jest w środku jest dla mnie jakiś taki mało nowoczesny (lol;p). Jest jakiś taki szorstki, i widać takie pomarszczenia:/

5. Tabelki z ocenami gier - jest to jedyna rzecz która mi bardzo mocno nie przypadła do gustu:( Całkowicie bym tą tabelke zmienił;] Można by zrobić taki konkurs "na najlepszą tabelkę do ocen gier" :(

6. Jeszcze coś bym zrobił z czcionką, np. kupiłem kiedyś pare razy CdAction, ale ze względu na czcionke jakoś mi się niezbyt przyjemnie czytało te recenzje, a przeciwieństwem znowu jest Click, w którym czcionka jest troszkę grubsza, i nieco większa;]

 

Co do tego papieru, to możecie kupić sobie jeden numer Clicka, i zobaczycie różnice (przypominam, chodzi mi tylko o papier w środku gazety, okładka jest ok). Przy okazji może spodoba Wam się w Clicku coś jeszcze, co chcielibyście też umieścić w PSXie;] Czytałem też że nie wszystkim podobają się same okładki, i tu też polecam Clicka. Tak samo jak tam (tzn nie dosłownie tak samo ale w podobnym stylu) można by umieścić coś o innych najciekawszych grach danego numeru (fotka i króciutki opis). TU macie fotke z okładką Clicka;] Ale tak jak pisałem na początku, PSX Extreme bardzo mi się podoba:)

 

Aha, nie chodzi mi tu o żadne "uClickowienie" PSXa, tylko poprostu uważam że pare rzeczy jest w nim ładniejszych, a trzeba się wzorować na lepszych;] Wogóle uważam że Click to najlepsze czasopismo growe w Polsce, a z racji tego że kupować będę teraz PSXa, to chciałbym aby dorównał on Clickowi a nawet go wyprzedził :D

Edytowane przez PawciosS
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Click jest marną gazetką PC-tową i nie ma go nawet co porównywać do PSX-a. Myślałem, że to PE ma o wiele lepszy papier od Clicka, a ty tu takie coś? Ten papier jest bardzo gruby i wytrzymały, jedyną jegą wadą jest to, że przy wilgoci właśnie się marszczy.

 

Tabelka z ocenami - nawet nie myśleć o zmianie! Jest to tabelka, która niedługo będzie miała pewnie ze 100 numerów i jest to wręcz tradycja PE. Wara od niej!

 

A czcionka jest najlepsza jaką widziałem na rynku - ta w CDA jest za duża i za gruba, dlatego tamtejsze recenzje na 6 stron są jak recenzje na 2-3 w PE (w CDA jest za duża czcionka i za dużo obrazków). Bardzo przyjemnie się ją czyta.

 

Noł ofens - ale sorry, Click wcale nie jest dobrym czasopismem. Jeżeli już miałbym typować najlepsze czasopismo - jest nim już bardziej CDA.

Ale to twoje zdanie i masz do niego prawo.

Odnośnik do komentarza

Ja proponuje zwiększenie ceny do 10 zł -równa sumka (no ale znając życie 9.99) :( i wtedy można zwiększyć ilość stron (bez zwiększenia ilości reklam) i dodać w każdym psxe za(pipi)iaszczy plakat ,1 strone poświęconą komiksowi i inne działy (kąciki itd) powiększone ....Albo niech zostanie tak jak jest :D

Odnośnik do komentarza

Więcej gadżetów, plaktaów i kolorowych obrazków

 

to teraz już wiecie czemu Was tylko dzieci czytają:]

 

Imo, podwyżka też w gre nie wchodzi. Osobiście zacząłbym Was czytać znowu jakbyście rozszerzyli tresci związane z grami, ze sprzętem itp. Szczerze miałem dość czytania o zgredach, bo niby co mi do tego? Denerwowała też oprawa ala kawai loliksde, z okładka Goku to była juz powazna przesada. Idziesz do kiosku, mowisz babie 'o to poprosze, to co wyglada jak kolorowanka dla dzieci'.

 

Nie obwieszam tez pokoju plakatami, a jesli ktos to robi to powinien z tego wyrosnąć.

 

 

Więcej konkretnej tresci by sie przydało. bo ostatnie numery czytało mi się jakbym czytał jakies osobiste przekomarzanie się kilku typów co od czasu do czasu co o grach napiszą. No i oprawa, bardziej dorosła

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Na sam początek pozwolę sobie pogratulować autorowi posta. Widać, że nie tylko ja wychodzę ze słusznego założenia, że "kto stoi w miejscu ten się cofa". Trzeba jednak oddać Naczelnemu i jego niestrudzenie pracującj żonie, że nieustannie starają się zmieniać PSX Extreme małymi kroczkami, które choć często trudno jest zauważyć, to jednak w dłuższej perspektywie czasu można - porównując ówczesne numery magazyny z obecnymi - zdziwić się wprowadzonymi zmianami.

Staram się być na bieżąco z każdym numerem PE, dokładnie go zlustrować i opinię wydać na forum (notabene moje zdanie często pisane jest jako jedno z pierwszych ze względu na rewelacyjną dostępność "periodyku" w mieście, umiejętność czytania oraz lekko acz twórczo konstruowane wypowiedzi:). Propozycje zmian, które uważam za niezbędne kształtują się zatem następująco:

 

- Proponuję częściej dawać szansę Czytelnikom PE na pojawienie się ich osoby na łamach gazety. Nie chodzi o łaskawą publikację listu w wiadomym dziale ale o powrót rubryki z cyklu "Ambitni". Daje to nie tylko szansę pozyskania świeżej krwi w Redakcji ale także zapewnia robotę Korekcie, która ostatnimi czasy lekko przysypia (ciekawe jak długo utrzyma się ten post? :);

 

- Od chwili kiedy podjąłem pracę PE może dla mnie kosztować i 20 zł, bylebym jednak wiedział za co płacę. Rozumowanie Redakcji jest proste jak konstukcja czołgu T-55 :). Starają się zamieszczać możliwie najlepszą publicystykę oraz felietony, odpowiadające wygórowanym oczekiwaniom Czytelników. Uogólniając - jeżeli wzrost ceny będzie wprost proporcjonalny do jakości pisma oraz MĄDRYCH WYBORÓW OKŁADEK jestem w stanie zapłacić więcej. Ale za więcej...

 

- Cieszą częste opisy z zebrań redakcyjnych, jednak miłoby było aby decyzje tam zapadające z czasem zyskiwały przychylność góry jak np zaprezentowane propozycje okładek, które jednak do dnia dzisiejszego aprobaty nie uzyskały.

[snajper]

Odnośnik do komentarza

A dla mnie zmiana powinna być w recenzjach gier które jednocześnie wychodzą na psp i ps2. Tak ramka jak 3gr w recenzji gry na ps2 która pokazuje różnice między obiema wersjami, zwalnia to trochę miejsca w pockecie.

 

Edit:

Widzę że ludzie z góry czytają ten temat. Jeżeli chcecie przeprowadzać jakieś zmiany, to może jakaś informacja/ankieta w gazecie aby większa ilość ludzi mogła się wypowiedzieć. Tyle dobranoc :D

Edytowane przez metral
Odnośnik do komentarza

można podnieść cenę ale zwiększcie ilość stron i felietonów o grach może więcej recenzji sprzętu do grania np: najlepsze głośniki do konsoli i najtańsze głośniki do konsoli, albo słuchawki albo tv jest full opcji. myślę ze cena około 10zl ale z 30stron więcej była by przystępna. tylko żeby zwiększenie ilości stron nie poszło kosztem jakości ;) bo czytać o (pipi)e maryny to mi sie nie chce ;)

Odnośnik do komentarza

Z głosowania jasno wynika ,że liczba głosów przemawia za 5 zmianami:wzrost ceny,zmiana designu magazynu,dodanie gadżetu do pisma,zwiększnie ilości stron i dodanie komiksów siakiś ;)

Jeżeli chodzi o wzrost ceny to owszem ,ale góra 9.99 :P a za tą zmianą co by poszło w góre....przynajmniej z 2 punkty z powyższych zmian (np:liczba stron+komiksy)...2 zmiana:design okładki ...trzeba zadać pytanie ,czy ona ma wyglądaĆ jak np:100 numer z kingkongiem gdzie tytuły gier są małym druczkiem zaznaczone u góry ,czy okładka taka jak ostatnio :wielkie hasła reklamowe widzące przez nas z odległosci 100 metrów i pomieszanie mniejszych wyrazów z większymi.Według mnie powinno być mega głosowanie (widniały by na forum ,czy w piśmie 3-4 propozycje designu i rozmieszczenia tytułów itd. i każdy by zagłosował) ,ale to kwestia chyba gustu...i może być pół na pół głosów i dupa z akcji ;)

Dodanie gadżetu...płyty (nie chodnikowej) ,mniejszej książeczki (z np:tytułami wszystkich gier na konsole i ocenami zawartymi w PSXe przez te 100 ileś numerów) ....raczej nie wchodzi w gre ,ale z głosowania wynika że każdy chce mieć cosik przyklejonego do gazety...hehe prezerwatywa PSXExtreme?!? :P

Zwiększenie stron a co za tym idzie dodanie czegokolwiek (nowy kącik itd.) jest najbardziej prawdopodobne jeżeli chodzi o zmiane

Co do komiksów to szczerze marzy mi sie ,aby powstała 1 strona poświęcona komiksom związanymi ofkorse z grami...Uwielbiałem czytaĆ/oglądać komiksy Cysia -no zlewa totalna-nieraz płakałem ze śmiechu ;) chociaż te teraz kilka na krzyż komiksy też są dobre (zwłaszcza :każdy sposób na zdobycie numeru z Dragon ball jest dobry :D )

POdsumowując głosowanie jest pierwszym krokiem do poprawienia/dodania czegoś do pisma....ja dodałem swoją cegiełke,a reszte niech zg(red)y główkują :P I koniec i bomba kto czytał ten trąba :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...