Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki lans? Dobra cena jak na laptop o takich bebechach, i7 qm, 8gb ssd, 750gb hdd, ati 6750, no i najważniejsze matowa matryca HD+, można powiedzieć że ceny za laptopy które da się używać zaczynają się od 3,5 tyś. Imo, matryca błyszcząca 768p w 15,6" przekreśla ten laptop kategorycznie. Obecnie ceny samsunga są bardzo konkurencyjne w stosunku do jakości, budują markę w segmencie laptopów.

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

No poczekaj, póki co 999$ to cena za najmniej wypasiony model:

On the inside, users can get up to a Core i7-2675QM CPU clocked at 2.2GHz, up to 8GB of RAM, Radeon HD 6750M graphics and a 750GB HDD spinning at 7,200RPM. On all but the base model, there's an additional 8GB of flash memory mounted on the motherboard that helps shave boot times down to mere seconds using Sammy's FastStart technology.

"Up to, up to", wiadomka.

 

A i to nawet nie licz na taką cenę w EU, o naszym pieknym kraju już nie wspominając. Jak się zmieścimy z przelicznikiem 1$=1ojro to bedzie dobrze. Dwa, aluminiowa obudowa, świecaca klawiatura, ultramegacienki - no można dopłacić, ale jak to nie są bajerki czysto dla lansu, to co? Wyobrazam też sobie jak to się musi grzać, "laptop" to pewnie dość optymistyczne założenie.

Za 3,5k można mieć podobnego wydajnościowo Della XPS, i to po cenach w komputroniku (czyli pewnie da się znaleźć taniej). O sensowności takiego zakupu też można dyskutować ;)

Edytowane przez ako
Odnośnik do komentarza

W topowej wersji będzie pewnie za ok 4,5 - 5k zł więc jest dużo lepiej niz cena xps 15z (matryca glare), a jesli mówisz o xps 15 l502x to mą matrycę typu glare czyli całkowicie odpada. Ostatnio przeanalizowałem większośc ofert 3-5k zł (bo chcę kupić), i mało ciekawych jest jak nie glare to kastrat graficzny (ddr3 zamiast gddr5). W sumie jak będzie za 4,5k za i7 to biorę go od ręki a jak nie to elitebook'a 8560w. Obawiam się że samsung może być niezłą "grzałką".

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

1300 euro (jak obstawiam) za topową wersję to jest 5,5k po obecnym kursie.

No ja bym nie dopłacił takiej kasy za matową matrycę, no ale to tylko ja ;) Po prostu ten Samsung nie wydaje mi się fantastyczną okazją, tyle.

Nie wiem jakie masz zaplanowane zastosowania dla takiego lapka, no ale już nie wnikam.

Odnośnik do komentarza

Specifications-wise, the £799 base model comes with a Core i5-2430M backed by 6GB or RAM, a 750GB, 7,200rpm hard drive and Intel's integrated graphics. If you do want a little more graphics grunt, the £899 and £999 configs come with dedicated AMD Radeon cards while upping the RAM to 8GB and, in the case of the flagship model, a quad-core Core i7-2675QM. Czyli ok 4,9 za topową a za najniższa 3,8k zł ściągając z UK. Ale pewnie i tak wezmę elitebook'a (full hd, firepro m5950). Głównie to potrzebuję na studia i do robienia projektów i obliczeń. Autocad 2d, 3d i robot do statyki budowli. Imo za matową warto dopłacić ok 500zł.

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

Głównie to potrzebuję na studia i do robienia projektów i obliczeń. Autocad 2d, 3d i robot do statyki budowli. Imo za matową warto dopłacić ok 500zł.

Robię dokładnie to samo (też studiuję budownictwo) i szczerze mówiąc robiłem to z powodzeniem na core 2 duo i gf9600m i 4gb ramu, IMO kupowanie laptopa za 5000zł to overkill.

 

Już nie wspominając, że za tą kasę masz netbooka + stacjonarkę z 22" porządnym monitorem, która tego lapka zje na śniadanie bez popity, a netbook w zupełności wystarcza do przeniesienia czegoś na uczelnię czy nawet wprowadzenia poprawek na miejscu w cadzie.

Tym bardziej że DTR długo na baterii nie pociągnie, grzeje się, waży 2 tony i trzeba nosić osobną walizkę na samego laptopa ;)

No ale to tak tylko mówię z własnego i znajomych doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

ładniejszy

Je.błem :teehee:

 

przyszlosciowy zakup, gdyz chcialbym meic ten laptop do pracy z programami graficznymi (niekoniecznie 3d) , z grania raczej wyroslem (nudza mnie gry po 30 min) , musi byc wygodny w uzytkowaniu. Nie wiem co wplywa na szybkosc pracy.. czy ram, czy procesor ?

Bardziej procesor, ale do grafiki to RAMu też się wiele przyda.

Dziwi mnie tylko zakup laptopa, i to jeszcze taniego, do grafiki. Raz, bedzie to stosunkowo słabe do wymiatania w PSie czy innym kombajnie, a dwa, prawdopodobnie matryca będzie tak gówniana, ze i tak się nie będzie nadawała do poważnej roboty, chyba że rysujesz w CADzie ;)

 

to jesli nie tamte machiny, w takim razie co?

obecnie pracuje an hp dv6, ale nie jestem zadowolony, grzeje sie, glosny, 3gb ramu .. po 30 min w Mass Efect jest tak goracy, ze mozna by ser roztapiac ;)

Odnośnik do komentarza

Głównie to potrzebuję na studia i do robienia projektów i obliczeń. Autocad 2d, 3d i robot do statyki budowli. Imo za matową warto dopłacić ok 500zł.

Robię dokładnie to samo (też studiuję budownictwo) i szczerze mówiąc robiłem to z powodzeniem na core 2 duo i gf9600m i 4gb ramu, IMO kupowanie laptopa za 5000zł to overkill.

 

Już nie wspominając, że za tą kasę masz netbooka + stacjonarkę z 22" porządnym monitorem, która tego lapka zje na śniadanie bez popity, a netbook w zupełności wystarcza do przeniesienia czegoś na uczelnię czy nawet wprowadzenia poprawek na miejscu w cadzie.

Tym bardziej że DTR długo na baterii nie pociągnie, grzeje się, waży 2 tony i trzeba nosić osobną walizkę na samego laptopa ;)

No ale to tak tylko mówię z własnego i znajomych doświadczenia.

 

Obecnie mam core duo t2300, gf 7300 i już całkowicie nie wyrabia, masakra. Stacjonarka odpada brak mobilności, a nie zapakuje jej w plecak i wezmę do domu na weekend. A co do ceny laptopa ja wychodzę z założenia że lepiej coś kupić porządniejszego i być w pełni zadowolonym a nie zagryzać zęby na błyszczącej matrycy, niskiej rozdzielczości, skrzypiących plastikach, uginających klawiaturach, grzałek, odciskach palców na błyszczącej obudowie itd.

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

Obecnie mam core duo t2300, gf 7300 i już całkowicie nie wyrabia, masakra.

Cóż Ty tam rysujesz takiego, bo mam wrażenie że mnie coś przez te 3 lata ominęło :D

 

Stacjonarka odpada brak mobilności, a nie zapakuje jej w plecak i wezmę do domu na weekend. A co do ceny laptopa ja wychodzę z założenia że lepiej coś kupić porządniejszego i być w pełni zadowolonym a nie zagryzać zęby na błyszczącej matrycy, niskiej rozdzielczości, skrzypiących plastikach, uginających klawiaturach, grzałek, odciskach palców na błyszczącej obudowie itd.

Po części masz rację. Twoje pieniądze i Twoja decyzja, po prostu namawiam do przemyślenia sprawy. Też przy zakupie laptopa tak myślałem, przez rok byłem zadowolony, teraz po 3 latach uważam ze była to jedna z najgorszych inwestycji w moim życiu, i cieszę się że nie kupiłem wtedy nic lepszego. Just sayin' ;) Ale może to tylko ja, i może też inne okoliczności.

 

@banny: HP to chyba mają taki znak rozpoznawczy że robią za kaloryfery ;)

Jeżeli koniecznie musi być to laptop, no to chyba tylko te machiny Ci zostają. Jeżeli miałbym coś mówić to najlepsze doświadczenia mam z laptopami Samsunga i Lenovo - ciche, chłodne i zazwyczaj w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza

W sumie jeszcze się zastanawiam czy tyle kasy inwestować, na razie czekam aż wyjdzie ten samsung na początku października a potem zobaczę. Nie wyrabia bo za mało ramu (proc 32bit w sumie więcej nie ma co dokładać), a największe problemy są z kartą graficzną linie są postrzępione (tj były złożone z wielu linii, w ustawieniach zwiększanie wygładzeń wieloboków nic nie daje) i nie da się pracować. O ile acad 2010 jeszcze jakoś chodził to 2012 masakra, 5 min się włącza potem zanim wszystko się załaduje kolejne 2 min. A robot na tym kompie nawet się nie uruchamia, musiałem z innego korzystać. Co prawda projekty ze studiów z większą cierpliwością mogę robić, to już rysunków na boku nie za bardzo (mniejsze), przy większych zbyt z mula. Kusi mnie strasznie ten elitebook bo ma certyfikat autodesk'a. Najgorsze jest to że laptopy z HD+, FHD (768p bezapelacyjnie odpada) zaczynają się od 3,5k a stacja robocza od hp jest od 4,5k, i teraz mega dylemat wydać 3,5k na sprzęt z kompromisami czy poświęcić kolejny 1k na sprzęt bezkompromisowy (i5 2540m (jedna z najmocniejszy jednostek jednowątkowych), profesjonalna karta graficzna, 3 letnia gwarancja na laptopa i akumulator) i być z niego w pełni zadowolony.

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

Co do konkurencyjności allegro to jest na nim najtaniej, chyba że masz czas na wyłapywanie okazji, zależy z jakiej części Polski jesteś bo mogę polecić na prawdę świetny sklep z Wrocławia który nie wystawia się na allegro. Sam kupuję lapki z tej konkretnej sieci sklepów zarówno dla siebie jak i dla znajomych i ceny od tych z allegro są często niższe. Co do lapka za tą cenę to pozostaje Asus albo Lenovo jeśli ma spełniać podane przez ciebie specyfikacje, do Acera do dzisiaj nie jestem przekonany pomimo iż opinie o nich są coraz lepsze Np. LENOVO G565 mieści się w tej cenie ma numeryczną ma bt nie ma tylko hdmi bo z tym ciężej za tą cene. Do tego to świeża seria i ma poprawione wadliwe zawiasy, sam posiadam lapka od Lenovo i jestem zadowolony pomimo że antyfani narzekają że to chińszczyzna, jak 80% produktów na tym świecie ;). 2,5 roku i bez najmniejszych awarii pomimo że jest mocno eksploatowany.

Odnośnik do komentarza

awaria allegro ;)

 

"Awaria serwisu

 

Przepraszamy za trwającą awarię serwisu. Oferty sprzedaży, które powinny zakończyć się w tym czasie, zostaną przedłużone o 24 godziny.

Przepraszamy za niedogodności.

 

Zespół Allegro"

Już śmiga ;)

Laptop przez ciebie upolowany na swoją cene jest na prawdę spoko, MSI spoko firma nie wiem jak wygląda u nich gwarancja, podejście do klienta, ale sprzęcik konkretny, design podobny do ASUS'a

Edytowane przez dreamer_leo
Odnośnik do komentarza

szukam laptopa do 1500zl. nie bedzie mi potrzebny do jakichs mega rzeczy ale chcialbym moc np portal2 na nim uruchomic.

dodatkowo moze bt, hdmi, klawiatura numeryczna

 

najtaniej jest wciaz na allegro?

Proc budżetowy, ale karta graficzna nadająca się do odpalenia gier. W tej cenie cięzko coś mocnego znaleźć. No i linux ;/

http://allegro.pl/ac...1809100652.html

 

 

Stwierdziłem że chronos 7 nie dla mnie i w koncu zamówiłem elitebook'a 8560w

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

ja sie sklaniam do

 

 

a)

 

http://allegro.pl/ac...1788037825.html

 

matowa matryca!! 8gb ramu. dobry do pracy przy PS i illustratorze ?

 

b)

 

http://allegro.pl/ok...1782336536.html

 

ładniejszy, tanszy..

 

 

opinie?

e no tylko to dual , a nie i3 czy i5 :(

 

budżet do 1800-1900

 

 

-

>

 

przeznaczenie:

 

przyszlosciowy zakup, gdyz chcialbym meic ten laptop do pracy z programami graficznymi (niekoniecznie 3d) , z grania raczej wyroslem (nudza mnie gry po 30 min) , musi byc wygodny w uzytkowaniu. Nie wiem co wplywa na szybkosc pracy.. czy ram, czy procesor ?

 

 

 

Prosilbym o porade.. do wydania mam 2000 pln.

uzytek jak już wspomniałem; photoshop, corel draw, illustrator ->

szukałem z matową matrycą ale do 2k to tylko to:

 

http://allegro.pl/asus-p52f-i3-4gb-320gb-gf370m-hdmi-led-win7-64-bit-i1794528396.html

 

 

inne moje typy to :

 

a)

 

http://allegro.pl/samsung-rv511-i3-2x2-53-8g-500-gt315-1g-win7-650zl-i1787823845.html

 

b)

 

http://allegro.pl/asus-x53sj-k53sj-i3-2310m-8gb-500gb-gt520m-hdmi-i1791650428.html

 

bardzo podobny do samusnga

 

c)

 

http://allegro.pl/toshiba-i5-4gb-500gb-gf-315-cam-bt-tychy-i1805824103.html

 

toshiba z i5, 4gb ramu standard...

 

 

prosze o rade - chcialbym dokonac zakupu calkiem szybko.

Odnośnik do komentarza

Samsunga sobie odpuść procek starszej generacji. Z tych brał bym asus's, między tym i3 i low endowym i5 róznice ni są duże bodajże tylko turboboost w benchmarkach ok 15% wydajności na korzyść i5, jednak karta graf w asusie lepsza. Z matową do 2k masz hp probooki i acer travelmaty.

Edytowane przez MaroS
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hp nigdy juz nie wezme (mam dv6)

 

i masz na mysli tego asusa tak?

 

http://allegro.pl/asus-x53sj-k53sj-i3-2310m-8gb-500gb-gt520m-hdmi-i1791650428.html

 

ah no i jeszcze myslalem and praca nad klipami wideo, nieskomplikowane oczywiscie operacje, wycinanie klatek, miksowanie ich, dodawanie tekstu itp.

 

a co do travelmate to znalazlem tylko to

 

http://allegro.pl/travelmate-5742zg-4gb-15-6-led-500gb-dvd-gt540m-i1798243185.html

 

ogolnie gorsze troche.. :(

Odnośnik do komentarza

O ile do pavilonów możesz mieć zastrzeżenie to zobacz te probooki to inna para kaloszy inny serwis itp. HP probooki i elitebooki można powiedzieć że są to kontynuacje compaq'a przed połączeniem z HP, mają bardzo dobre oseny na nbc. Ten travelmate słaby.

 

Ten całkiem niezły tyle ze z systemem, dosyć mocna karta jak na laptopa w tej cenie i i3.

http://www.komputron...511_S01PL_.html

Edytowane przez MaroS
Odnośnik do komentarza

Samsung podany przez ciebie jest na starej architekturze nowe i3 (sb) wyprzedzają większość i5 z arrandale. Asus i Toshiba bez systemu. Tu masz gt540, tam masz gt315 i gt 520 to są karty o klasę niższa. Gt 540 w 3d marku od gt520 ma wyniki o 90% lepszy a od 315 jeszcze większy. Oraz dodatkowo system. Trzeba pamiętać o ile procka w lapku można wymienić to z kartą są już problemy, a w przypadku zakupu na 2-3 lata róznica jest nieduża. gt 540 można już myśleć o zagraniu w coś, bo 315 i 520 do tego się nie nadają, troszke mocniejsze od integry. Czyli masz mocniejszą grafę + system. Oem ok 300zł na allegro.

 

 

http://www.notebookc...gow.1174.0.html

 

 

 

 

edit/ Ale już za pózno "Towar niedostępny

Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe"

W tym budżecie brał bym go w ciemno z taką konf.

Edytowane przez MaroS
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...