Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

Kreciokek mlotem ujdzie jesli mlot ma jakis element, i trzeba go zakonczyc jakims ciosem (najlepiej golfowym), ale nie jest to najlepszy cios ogolnie:p

 

Najlepsze 2 to

- Naladowanie R do drugiego poziomu, gdy jest tylko chwila

- R do 3 poziomu czyli superpound, gdy jest wiecej czasu, i odturlanie

Te 2 ciosy nigdy sie nie odbija

 

A gdy jest naprawde duzo czasu to combo 3x trojkat, najsilniejsze ale moze sie odbic w polowie

 

Ciosu kolkiem nie warto uzywac bo jest najslabszy, juz lepiej R bez przytrzymania

 

Mlotem warto atakowac glowe, bo pieknie oglusza :D (chociaz niektorym przeciwnikom sie nie oplaca)

 

Pozatym ogolna taktyka mlotem jest taka ze obserwojesz wroga trzymajac R , jak jest okazja to podbiegasz i walisz, i odrazu odskakujesz na bezpieczna odleglosc

Odnośnik do komentarza

YANO:"Kreciokek mlotem ujdzie jesli mlot ma jakis element, i trzeba go zakonczyc jakims ciosem"

-to kręciołek można ciosem zakączyć?jaki element?

 

"Najlepsze 2 to

- Naladowanie R do drugiego poziomu, gdy jest tylko chwila

- R do 3 poziomu czyli superpound, gdy jest wiecej czasu, i odturlanie"

 

-a co do naładowania, to łąduje sie aż do 3go poziomu?? cały czas trzymając R??

bo jak narazie to czekałem na dobry moment i 2 lub 3 hit combo i spierdzielałem...

Edytowane przez pumbx83
Odnośnik do komentarza

pumba:

jak podczas kręcenia nacisniesz trójkąt to mozesz zakanczyc krecenie dwoma rodzjami ciosu, zalezy jak szybko nacisniesz trójkąt, popróbuj sobie

 

element to znaczy ze bron ma dodatkowe obrazenia od ognia/wody/blyskawic/lodu itp, jesli ma to bardziej sie opłaca zadawac szybkie slabe ciosy (kreciołek) , jesli nie ma to sie oplaca walic pojedyncze ale mocne ciosy (chociaz ogolnie przy młotach obrazenia elementalne sa mniej wazne)

dokladnie to w mlotach prawie wcale nie opłaca sie kręcić ;p ale jesli juz musisz to wiecej sensu jest jesli bron ma element, ale nawet wtedy nie ejst to najlepszy cios;p

jest slabszy niz super pound (opis nizej) , a jest strasznie powolny , pozatym ciezko nim trafic w konkretną czesc ciała przecinika)

 

tak ladowac mozna do 3 poziomu

1 pojedynczy wymach (bez przytrzymania)

2 podwojny wymach (okolo sekunda trzymania malutki błysk)

3 wymach do gory i (pipi)niecie w ziemie (superpound) jesli sie nie ruszasz albo kręciołek jesli sie ruszasz puszczając R (duzy błysk oznacza ze juz sie naladowalo, okolo 1.5-2 sekundy trzymania)

 

combo 3x /\ jest najsilniejsze ale ciezko je wpasowac;p najlatwiej jest podbiec i rpzywalic z 2 poziomu,

 

 

 

co do mlotow to tak jak powiedzial Dworek - diablos chaos broker najlepszy młot, ale dosyc trudy do zrobienia, albo onslagught bardzo łatwy do zrobienia i prawie najlepszy :D (jego glowna zaleta jest lwasnie łatwosc zrobienia;p ale i siła jest "prawie najlepsza")

war basher jest spoko ale trudniej go zrobic niz onslaughta wiec jak juz masz sie meczyc to pomęcz sie na młot diablosa bo jest lepszy :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Babcine questy 1-6* zaliczone (prócz urgentów nr 8 i 9, ale te sie jeszcze nie odkryły) teraz się biorę za questy guildiowe trzeba w końcu zwiększyć HR wyżej niż 1;p A taka popierdółka: jaki jest najmocniejszy cios w grze i jaką bronią?

Odnośnik do komentarza

ostatnio obadalem mloty, zrobilem wsio treningi, grube sa xD

 

Official English Patch by TeamHGG Beta v1.0

 

Hi, everyone!

 

 

We have been working on this patch for nearly 2 months and we feel that it is ready for Open Beta.

 

We are not associated with any other group and we hope everyone will be able to enjoy the fruit of our labour.

 

We will continually be working and tweaking on the patch to make it better. We accept any helpful suggestions and will consider if they are feasible before implementing them.

 

 

We'd like to give special thanks to Codestation and to the Chinese Patch Team, CG TGBUS, without which none of this would ever be possible in the first place.

 

 

INSTALLATION

Extract the zip contents and copy it to your PSP/GAME folder.

 

Run the patcher like an ISO/Homebrew.

 

 

Monster Hunter Portable English Patch by TeamHGG

http://teamhgg.org/PapimeruPSP.zip

 

 

Pozdro, yo xD

Odnośnik do komentarza
jaki jest najmocniejszy cios w grze i jaką bronią?

 

kazdy cios zadaje ileś % dmg broni , pojedynczy cios dualami albo sns zadaje okolo 10% (bo sa szybkie) , a powolniejsze bronie zadaja okolo 40%

2 najsliniejsze ciosy (liczac wlasnie tak ze jeden cios sam w sobie zada najwiecej)

 

- końcówka 3 ciosowego combosa trójkątem młotem, po 2 ciosach w ziemie jest tzw golf swing czyli wymach do góry on zadaje 100% (w sumie to combo zadaje okolo 170%)

- a taki calkowicie najsilniejszy to pełne naładowanie GS - zadaje 110%

 

oczyiwscie zalezy jaka sie ma broń i w co sie trafi;p ale te 2 ciosy sa najlepsze jesli człowiek chciał by obudzic śpiącego potwora walac we wrazliwy punkt;p (pierwszy "budzący" cios zadaje 3 razy wieksze obrazenia) tyle ze młotem trzeba sie usyawic bokiem zeby 2 pierwsze nie trafiły tylko ostatni zachaczył

 

 

edit co to patcha to jest juz ich kilka w wersji gdzie "sporo" jest przetlumaczone :P

 

ja uzbroilem sie w cierpliwosc i czekam na tego najlepszego ktory bedzie idealny xD

ostanio ludzi ktorzy go robia zaczeli sie straznie klocic z innymi ludzmi i sie zrobiła (pipi)nia;p ale on nadal wpostaje i prawie wszystko juz ma gotowe :D

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Woohoo! Zainstalowałem ten patch od TeamHGG i powiem wam że jest pięknie! Wszystkie najważniejsze teksty są przetłumaczone! Nawet skille "kotów fighterów" są! Więc rozumiem o co chodzi :). Tylko jest teraz problem, zwracam się głównie tutaj do Yano. Jakiego kota fightera najlepiej wybrać? Bo tam jak na tą gre przystało jest 10k różnych sposobów! Z góry dzięx

Odnośnik do komentarza

ciezko mi bedzie pomóc skoro masz po angielsku a ja po japońsku xD

 

http://skiesofcrimson.com/forum/topic/18962

tu masz intrukcje jak zrobic najlepsze koty, tyle ze wlasnie nazwy skilli po japonsku XD nie wiem jak te rzeczy zostały przetłumaczone w patchu

moze czytajac ten opis domysli sie o jaka osobowosc chdozi widzac angielskie nazwy :P

Odnośnik do komentarza

a sorki ze zapytam z zupełnie innej beczki: jak to jest z graniem przez internet w MHP2?? znaczy sie czy jakbym np usiadł we wro w galerii i wszedł online, to jakby ktokolwiek gdziekolwiek też był online to byśmy mogli sobie połupać?? pytam bo kumpla mam na majorce i sprobowalibyśmy. ale czy da rady?? czy tylko jak będziemy koło siebie

thx za odp :P

Edytowane przez pumbx83
Odnośnik do komentarza
Mam Asmax 411G (zależało mi na tej zabawce bo pracuje zarówno Ad Hoc jak i symyluje tryb Acces Point dla Infrastructure). Producent pomyślał nawet o graczach używających PSP i w programie do zarządzania urządzeniem są opcje dotyczące PSP i X-Link'a :)

czyli dziala bez problemu? nie zrywa polaczen itp? XD jesli tak to jeszcze w tym tygodniu postaram sie kupic :D w koncuuuuuuuuuuuuuuuuu!!! XDD

 

 

 

Yano, i jak kupiłeś już ten ASMAX? Bo też chciałem sobie coś takiego kupić ale dalej nie jestem przekonany czy to działa a jeśli ty kupiłeś i działa to znaczy że działa :). Na wifimaxa nie mam kasy a na to akurat mi starczy :). Dzięki za odpwiedź

 

PS: Niestety tamta akcja którą podał...ktoś już jest zakończona i tu pytanie czy przedmiot na tej aukcji http://allegro.pl/item374579101_salon_asma...i_usb_wawa.html i tej http://allegro.pl/item370440103_karta_wifi...funkcja_ap.html to ten sam towar? Zawsze jest aukcja tego samego sprzedawcy( http://www.allegro.pl/item372853580_karta_...w_2l_od_ss.html ) ale kończy się za 24 godziny więc raczej mi tak szybko ktoś nie odpowie....

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza

izi, właściwie to nie chociaż fajniej się gra z ludźmi. Twórcy pomyśleli i o graczach singleplayer i o multi także mamy do wyboru albo misje TYLKo dla jednego gracza(podstawowe u Eldera) albo te i multi i sp....chociaż żeby zdobyć jakieś pożądne itemy trzeba grać z ludzmi i pokonujesz stwory które nigdy w życiu nie pokonalibyśmy sami no chyba że jesteś hardcore'owiec i masz zdolności XD.

Edytowane przez Gazer
Odnośnik do komentarza
dzięki Gazer, wychodzi na to że jest to bardzo podobne do Guild Wars z PC :)

nie jest podobne ;p to nie jest MMO ;p

 

tak jak napsiał Mikes : gra sie za(pipi)iscie na multi, ale po pierwsze sa to tylko 4 osoby, a po drugie tylko obok siebie psp (chyba ze przez x linka)

 

poprostu psp nie jest najlepszą konsolą do gry online :P wersja na ps2 i na pc ma o wiele lepsze multi (chociaz na jednego questa moga isc tylko 4 gracze ale to ze wzgledu na balans)

 

 

jeśli chodzi o multi to juz bardziej mozna do porównac do diablo1 :P (czyli 4 graczy obok siebie itp)

 

pokonyważ stwory które nigdy w życiu nie pokonalibyśmy sami

 

no nie wiem :P ja tam kazdego rozwalam sam :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

No dzisiaj miałem zamiar wieczorkiem łupnąc jednego questa ... no i od 24 do 6.30 łupałem bez przerwy - teraz kawa i do pracy :D

 

Damn, chciałem zobaczyc jak się młotkami gra - zrobiłem sobie Crystal Hammer (fajnie wygląda i odłosy fajne wydaje, poza tym nie miałem komponentów do niczego innego), wrzuciłem questa z Basariosem (4* u baby)- i wygrałem nie ginąc ani razu (i to bez przygotowań), niby nic a mnie ucieszyło.

Patrząć na to jak się walczy młotami a jak LS(grałem tym do tej pory, ~50H) to bicie sie z młotami aż za proste jest xD

ale ostatnim questem jaki mnie zmeczył to biały Monoblos - zwykły szybko padł, z tym miałem problem - kijowa ostrość Shell Hammera - mimo posiadanego setu z Ceanataura (sharpnes i sharpening skille) i 10 whetstone'ów, to nie udało się. no nic, następnym razem celniej bedę trafiał mu w noge to sie będzie częściej wywracał.

 

 

tak sie zwierzam innym hunterom tylko :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...