Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

xD

A było tak: Pierwsze podejście do Urgent quest na 8* u kota, czyli Monoblos i White Monoblos. Pierwszy padł, potem White i wycinam z niego M. Heart, następnie w nagrodach M. Heart poraz drugi x] Tu w 2G serca tak na lewo i prawo latają czy miałem sporego farta?

 

A Yano co do tej najlepszej zbroi do GSa nie jest to czasem Rathalos X?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

nie :P

 

najlepszy zestaw to połaczenie rajanga g rankowego i lao g-rankowego, - z rajanga czapka, zbroja, "pasek" a z lao rekawice, i spodnie, + odpowiednie gemy (latwo dobrac)

daje:

fast charge

krytyk na wyciągu :P

atrisan

szybka regeneracja zycia

 

sam rajang z gemami mial by mniej skilli (no i trza by wiecej rajangow zabic) , trzeba duzo rogów niestety ;p

 

 

mono serca chyba sporo leca bo mam ich z 8 nie wiem skad :P

 

Odnośnik do komentarza

dzisiaj pojechalem rajanga na g ranku pierwszy raz moim GSem xD nie pamietam kiedy ostatnio cos mi dalo taka satysfakcje w tej grze. Od razu pojechalem szmate na treningu lukiem i fatalis stoi otworem xD

 

Moj wrodzony geniusz dopiero w tym momencie gry pozwolil mi odkryc istnienie czegos takiego jak max potion lol xD

 

BTW: Yano zrobiles samemu anger of heaven and earth na HR9?

Odnośnik do komentarza
xD

A było tak: Pierwsze podejście do Urgent quest na 8* u kota, czyli Monoblos i White Monoblos. Pierwszy padł, potem White i wycinam z niego M. Heart, następnie w nagrodach M. Heart poraz drugi x] Tu w 2G serca tak na lewo i prawo latają czy miałem sporego farta?

 

A Yano co do tej najlepszej zbroi do GSa nie jest to czasem Rathalos X?

 

 

spadaj buraku, ja po 7 walkach z Gypcerosem (rozwalony róg i uspiony) nie moge JEDNEGO lighcrystal zdobyc ... wypas ;p

trzeba cisnąć dalej ;p

Odnośnik do komentarza
xD

A było tak: Pierwsze podejście do Urgent quest na 8* u kota, czyli Monoblos i White Monoblos. Pierwszy padł, potem White i wycinam z niego M. Heart, następnie w nagrodach M. Heart poraz drugi x] Tu w 2G serca tak na lewo i prawo latają czy miałem sporego farta?

 

A Yano co do tej najlepszej zbroi do GSa nie jest to czasem Rathalos X?

 

 

spadaj buraku, ja po 7 walkach z Gypcerosem (rozwalony róg i uspiony) nie moge JEDNEGO lighcrystal zdobyc ... wypas ;p

trzeba cisnąć dalej ;p

Mnie czeka ruby z Rathalosa, mam na to 2%, a ty na krysztal 8 więc "ciś" tam te Gypcie, w końcu wypadnie ;p Na pocieszenie napiszę, że light crystal to sobie na farmie kilofkiem na lajcie wydobywam;D

I jakie spadaj? Mówi się spier***aj, ile mam ci powtarzać ? xD

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
xD

A było tak: Pierwsze podejście do Urgent quest na 8* u kota, czyli Monoblos i White Monoblos. Pierwszy padł, potem White i wycinam z niego M. Heart, następnie w nagrodach M. Heart poraz drugi x] Tu w 2G serca tak na lewo i prawo latają czy miałem sporego farta?

 

A Yano co do tej najlepszej zbroi do GSa nie jest to czasem Rathalos X?

 

 

spadaj buraku, ja po 7 walkach z Gypcerosem (rozwalony róg i uspiony) nie moge JEDNEGO lighcrystal zdobyc ... wypas ;p

trzeba cisnąć dalej ;p

Mnie czeka ruby z Rathalosa, mam na to 2%, a ty na krysztal 8 więc "ciś" tam te Gypcie, w końcu wypadnie ;p Na pocieszenie napiszę, że light crystal to sobie na farmie kilofkiem na lajcie wydobywam;D

I jakie spadaj? Mówi się spier***aj, ile mam ci powtarzać ? xD

 

No ta - spierdalaj ! :D

 

musze ten młotek zrobić bo nim jeszcze miło sie pocina i możemy w tygodniu pocisnąć jakiegoś stwora :P

Tak sie zastanawiam jak tam z harmonią w przyrodzie MH - miliony Hunterów wybiegają z wiosek i zabijają wszystko co się rusza - od zwykłych świniaków po wielkie Ucalambusy - umowność gier mnie czasami rozwala :P

Odnośnik do komentarza

Mi też kiedyś tak w sumie znikąd wypadło najpierw serce Monoblosowi, a potem w nagrodach dostałem drugie. To jest dopiero przegięcie, ot będąc takim Monoblosem uderzasz sobie rogiem w skałę, a tu Ci serce wypada ;p Co z tego, że ma drugie ;p Ja nie chciałbym aby mi np. po upadku wypadało serce ;p

 

W sumie jakby się trzymać fabuły, to na wioskę nie przypada wielu hunterów, aczkolwiek gildia raczej została stworzona dla jakiś grup, lub tych co się napatoczą (wędrowców?). Nie wszystkie wioski mają zdolnych hunterów, nie wiadomo też czy poza Pokke i Kokoto są jeszcze jakieś wioski zatrudniające łowców. Jednak jak widać gildia ma w du.pie raczej ekosystem, bo co prawda ubolewa np. nad wyginięciem elder dragonów, ale jak tylko się jakiś pojawia, to wystawia zlecenie. Fakt, że elder dragony stwarzają zagrożenie, więc w sumie wybijanie ich w celach prewencyjnych może mieć jakiś sens. Niemniej jak widać, stworki też się rozmnażają ;p Poza tym hmm... zakładając, że powtórzone misje tak naprawdę fabularnie nie są "wliczane", tylko tak jakbyśmy się cofnęli w czasie, to aż tak dużo stworków nie wybijamy, tylko te które mają jakieś znaczenie dla innych - zauważcie, że zabicie jakiegoś stworka musi przynosić interes zleceniodawcy. Tak więc można powiedzieć, że hunterzy są najemnikami i tymi, którzy bronią ludzkich interesów - nieważne czy jest to chciwy kupiec chcący miedzi, czy biedna starowinka której Kut Ku zniszczyły ogródek. Jak widać stworki w dużej mierze nie są przyjaźnie nastawione do ludzi :) No ale fakt, potworki muszą się natrudzić w rozmnażaniu i łatwego życia nie mają ;p Aczkolwiek kut kowatych jest tak dużo, że zastanawiam się czy to kut ku rżnie co popadnie, czy po prostu są to jakby ewolucyjnie przystosowane wersje stworków ;p Ciekawi mnie fenomen Tigrexa, niby przodek wyvern, ale znacznie od nich odmienny, ba można by powiedzieć że pod wieloma względami ma się lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
W sumie jakby się trzymać fabuły, to na wioskę nie przypada wielu hunterów, aczkolwiek gildia raczej została stworzona dla jakiś grup, lub tych co się napatoczą (wędrowców?). Nie wszystkie wioski mają zdolnych hunterów, nie wiadomo też czy poza Pokke i Kokoto są jeszcze jakieś wioski zatrudniające łowców. Jednak jak widać gildia ma w du.pie raczej ekosystem, bo co prawda ubolewa np. nad wyginięciem elder dragonów, ale jak tylko się jakiś pojawia, to wystawia zlecenie.

 

widac, że nie czytałes oficjalnej mangi - tam jest troche wyjasnione wlasnie co i jak z tym ekostystemem - każdy quest musi być rejestrowany w gildii(gildie sa w każdej wiosce, a jest ich kilka), oni Cię wypuszczają na questa jeśli jest taka mozliwość. samemu nie można iść sobie na questa i powybijać co sie napatoczy.

Fajnie wyjaśniono tez motyw z oszukiwaniem - bo niby możesz iśc na questa, zabić co tam sie napatoczy, w gildii powiedzieć, że Ci się nie udało i na czarnym rynku sprzedać to co się udało zdobyć.

Fajna nawet ta manga, nie komplikuje, jest prosta, a i troche ubarwia motyw 'polityczny' i biologiczny MH.

 

faktem jest, że wybijanie w pień monsterów troche dziwne jest. Chyba, że mają 5 sekundowego respawna XDDD

 

Odnośnik do komentarza

no jasne ze "idzie" :P

 

pisalem o najlatwiejszym sposobie - biegac na silver losa w zbroi ktora daje 2 carvy z ogona (ogolnie +1 ze wszystkiego) , obcinac ogon i wycinac 2 razy, jak nie bedzie to wyjsc z queste, jak bedzie to dac sie zabic (przy wyjsciu znikaja zdobyte itemy, przy zabiciu nie znikaja), to najszybszy sposob bo ogon mozna obciac w 2-5 minut i sa 2 szanse , a z ogona silvera jest nalepsza szansa ,

zbroje ktore maja carving celebrity (musi byc chyba az 20 ptk) to np jolly roger czyli zbroja z pirata, eventualnie gorsza wersja to niebieska guild armor czyli to wdzinako "szlachcica" niebieskie

do tego mocny GS albo LS

Odnośnik do komentarza
z g rankowego silver losa to ja mam armor caly ;bb o lao shan lunga pytam ;q

lao ruby i lao divane plate?

 

no to niestety nie ma szybkiego sposobu, poprostu trzeba zabijac, dla ulatwienia polecam zbroje z adrenaline+2 i najsilniejszy młot, wtedy zabija sie do okolo 10 min przed czasem (nawet grnakowego), bardziej sie nie da przyspieszyc bo musi wejsc do ostatniej lokacji

 

zabicie bardzo szybko zwieksza szanse ze nie upadnie głową w zamek :P i bedzie 3 cave'y wiecej ;p

 

inny sposob to zbroja z fast ghatering , zwieksza szanse na to ze zdazymy wyciąć wszystkie 9 carve'ów (za to zmniejsza szanse ze zdążymy zabic zanim walnie głową w zamek wiec wychodzi na to samo)

 

zreszta da sie zrobic 9 carvów bez fast ghatering tylko trzeba ustawic sie odrazu w dobrym miejscu kiedy upada i kucać podczas carvowania, potem tuslac sie do nastpnego miejsca , kucnac i znowu wyciac 3 razy itp da sie zrobic 8 a nawet 9 zanim czas minie

 

ewentualnie zbroja zwiekszajaca szczescie , tyle ze ona nie zwieksza szany na ruby/plae a jedynie ilosc przedmiotów w nagrode, szansa na ruby i plate nadal jest minimalna ale zawsze wieksza jesli wypadnie 10 przedmiotow a nie 4 :P

 

tak czy siak trzeba jednak kilak razy zabic :P

Odnośnik do komentarza

Po zmontowaniu Siegmunda wziąłem się za dwa odłożone specjalnie na tą okazje questy. Pomieliłem Kirina z HR5, zaraz później wpadłem na arenę i zamiotłem Dual Rajang, 22 minuty (8+14), moje pierwsze dwa ubite Rajangi i nareszcie zakończone questy u eldera:]

Widze, że na HR6 czeka już następny Kirin, jak slodko, dziękujemy ci S.C. Johnson xD

 

Odnośnik do komentarza
łaaa no umre chyba .... Biłem juz 12 gypcerosów, za każdym razem niszcze mu te żarówe z głowy, a jak mi nie ukradnie pułapki to usypiam go i łapie - za każdym razem prócz skór itp. dostaje albo kamienie albo Iron Ore - no ja chce LightCrystal ;(

 

Czasami z wycinania bez rozbijania dostaje się lightcrystal. Poza tym pamiętaj by walczyć z nim na swampie, i przed walką pobiec do jaskiń i pokopać trochę w tych świetlistych złożach, bo tam też są lightcrystale.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...