Skocz do zawartości

Street Fighter IV


Action

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ja napisze swoj sposob linkowania ciosow do specjali/superow. Od zawsze tak robie i od kad zaczalem grac w sf wydawalo mi sie to oczywiste:) no wiec : jesli umiesz hadoukena wypluc to automatycznie umiesz l.mk>hadou ,l.mp>hadou .l.hp>hadou .poprostu jak zaczynasz krecic to wciskasz np.mk ,hadou zaczyna sie od kierunku d(down) ,a jak konczysz krecic to wciskasz lp/mp/hp do wyboru albo exujesz. Banalnie proste. To samo z shoryu np po mk z bliska(kolanko)wciskasz f>mk i odrazu df>lp/mp/hp/ex .banalne. Tak samo linkowania specjali w supery. Zrobisz l.mk>hadou to dokrecasz jeszcze jeden qcf i jeszcze raz wciskasz puncha i sie canceluje(tak samo jak w 3strike zreszta) czyli jak umiesz wykrecic supera to umiesz wykrecic specjala w supera, poprostu w polowie inputu supera wciszkasz puncha. Wiadomo ze podstawa tego jest opanowanie i nie mashowanie wtedy robimy to co chcemy a nie przypadkowo zmashowane cancele. Zapraszam na spary po 17 o ile net mi w chacie dziala:)

Odnośnik do komentarza

Ja mam tez pytanie. W sumie to znam chyba odpowiedz na nie ale wole sie upewnic. Jak postac jest w recovery np po chybionym shoryu lub ultra. Czy jest mozliwe wyrwac sie w tym czasie z rzutu?czy mozna karac gwarantowanym rzutem takie sytuacje? Z tego co narazie gralem to wydaje mi sie ze te rzuty sa gwarantowane. Co mnie troche wk.ur.wia;)

Odnośnik do komentarza
Moze ja napisze swoj sposob linkowania ciosow do specjali/superow. Od zawsze tak robie i od kad zaczalem grac w sf wydawalo mi sie to oczywiste:) no wiec : jesli umiesz hadoukena wypluc to automatycznie umiesz l.mk>hadou ,l.mp>hadou .l.hp>hadou .poprostu jak zaczynasz krecic to wciskasz np.mk ,hadou zaczyna sie od kierunku d(down) ,a jak konczysz krecic to wciskasz lp/mp/hp do wyboru albo exujesz. Banalnie proste. To samo z shoryu np po mk z bliska(kolanko)wciskasz f>mk i odrazu df>lp/mp/hp/ex .banalne. Tak samo linkowania specjali w supery. Zrobisz l.mk>hadou to dokrecasz jeszcze jeden qcf i jeszcze raz wciskasz puncha i sie canceluje(tak samo jak w 3strike zreszta) czyli jak umiesz wykrecic supera to umiesz wykrecic specjala w supera, poprostu w polowie inputu supera wciszkasz puncha. Wiadomo ze podstawa tego jest opanowanie i nie mashowanie wtedy robimy to co chcemy a nie przypadkowo zmashowane cancele. Zapraszam na spary po 17 o ile net mi w chacie dziala:)

Jedna uwaga. To nie jest linkowanie tylko cancelowanie ciosów w specjale i supery. Linkowanie polega na tym, że specjala łączy się dopiero po recovery normalnego ciosu. Cancelowanie polega zaś na przerwaniu recovery poprzez wklepanie specjala/supera co owocuje bezpośrednim połączeniem w combo. Blahblahblah, nie jestem zbyt dobry w wyjaśnianiu tego typu spraw.

 

 

@Ghetto -> nie da się wyrwać z rzutu na recovery. Na tym właśnie polega ukaranie kogoś.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Dla mnie tam wsio ryba.jak combo to linkowane;) czyli z rzutami tak jak myslalem.punishment xd . W sumie ja wole karac hp>hpshoryu. Chociaz tez czesto rzucam. Jeszcze jedno czesto jak spodziewam sie rzutu to nie wiem do konca jaki atak do tego sie nadaje.mashera lp albo lk jest zgubna xd hk z bliska daje rade w sumie.ale czesto jest tak ze chce atakowac i zostaje rzucony.moze lepiej sie wyrywac z rzutu?przyzwyczailem sie w vf5 ze cios zawsze przebija rzut i taki nawyk mam teraz

Odnośnik do komentarza
Dla mnie tam wsio ryba.jak combo to linkowane;) czyli z rzutami tak jak myslalem.punishment xd . W sumie ja wole karac hp>hpshoryu. Chociaz tez czesto rzucam. Jeszcze jedno czesto jak spodziewam sie rzutu to nie wiem do konca jaki atak do tego sie nadaje.mashera lp albo lk jest zgubna xd hk z bliska daje rade w sumie.ale czesto jest tak ze chce atakowac i zostaje rzucony.moze lepiej sie wyrywac z rzutu?przyzwyczailem sie w vf5 ze cios zawsze przebija rzut i taki nawyk mam teraz

mind games ^_^

Odnośnik do komentarza
Ale różnica między chainem a linkiem jest diametralna. Chainy są proste jak barszcz w 4. Linki zawsze były nieco bardziej wymagające i klepanie na pałę nic nie da.

 

Ornit: Sagat to szmata. Wracaj do Chun : )

(pipi)ać Chun, kiedy Sagatem mam pięć dni na konfirmację dp+HP po trzech c.lk :lol:

Odnośnik do komentarza

Zero nie żyje : ( RIP : ( Tak samo Ornit. Nie wiem czy pisze do mnie on czy jego postać z WOWa. Cactuar, wróć do nas.

 

Chłopaki, dziesiąty raz sie pytań czy gramy w arenie. W czwartek może?

 

Nemo: na kiedy my sie umawialismy? Bo nie pamiętam. Siedzę właśnie na wykładzie i nie mam jak sprawdzić.

 

Dzisiaj będę na livie. Jak ktoś chętny to zapraszam do gry.

Odnośnik do komentarza
Zero nie żyje : ( RIP : ( Tak samo Ornit. Nie wiem czy pisze do mnie on czy jego postać z WOWa. Cactuar, wróć do nas.

 

Chłopaki, dziesiąty raz sie pytań czy gramy w arenie. W czwartek może?

Z tego co mi wiadomo, to Zero wyraził chęć grania w ubiegłym tygodniu, ale z braku miejscówki spotkanie nie doszło do skutku.

 

Ja tam mogę grać codziennie (ale tylko na x0 bo mam sprawnego sticka) do 17.00 bo o 18.00 muszę być w domu żeby napierdalać smoki i andedów :boks:

 

EDIT: Miałem dzieciaka w domu, więc żeby go nie budzić grałem na xboxowym padzie. Grało się naprawdę dobrze (na gałce) i nie miałem większych problemów. Jedynie przy cancelowaniu np. c.mk x dp+P musiałem bufferować poprzez wciśnięcie przód, dół+MK, dół-przód+P. Ale może gra nie sprawiała mi problemów bo kiedyś grałem w CvS2 na padzie od GC :lol:

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Ch.uj mnie strzela... Net nie dziala mi w chacie,a mialem zamiar cale popoludnie grac i wieczor. Mecze trening i juz dosyc czesto mi wychodzi: f.hp>shoryu(focus cancel)>dash>metsu hadou. Z prawej strony nawet bardzo czesto;) narazie w walce to 2razy posadzilem na zywym przeciwniku;) ale zaciesz byl konkret. Jutro chyba dlc stroje dla shoto:) trzeba bedzie punkty wykupic. Ornit grasz na xblive?

Odnośnik do komentarza

kurde mam do was pytanie. ciagle mi sie nie wychodza komba w trialach sagatem bo nie moge zrobic tych wszystkich ciosow z taka szybkascia z jaka trzeba... lekko wolniej wszystko ladnie ale nie zalicza i typ blokuje a jak zaczynam szybciej to po trzecim ciosie palec mi sie zeslizguje w piz.du i tu moje pytanie czy na arcade sticku poradze se z predkoscia ?? czy to sprawia taka meke tylko na padzie ?? pytam bo nie chce na marne wydawac 135 zl na sticka

Odnośnik do komentarza
Ch.uj mnie strzela... Net nie dziala mi w chacie,a mialem zamiar cale popoludnie grac i wieczor. Mecze trening i juz dosyc czesto mi wychodzi: f.hp>shoryu(focus cancel)>dash>metsu hadou. Z prawej strony nawet bardzo czesto;) narazie w walce to 2razy posadzilem na zywym przeciwniku;) ale zaciesz byl konkret. Jutro chyba dlc stroje dla shoto:) trzeba bedzie punkty wykupic. Ornit grasz na xblive?

Nie wiem czy opłaca się wogóle ładować HP na początku tego comba. Jutro sprawdzę jak ze scaleniem damage'u ultrasa.

Ja niestety nie gram. Dopiero co wypakowałem z torby konsolę, a sf4 to obecnie jedyny tytuł, który od czasu do czasu włączam (20 min max, dłużej nie mogę :lol: ) żeby zaliczyć combosy w challenge i odblokować Setha. BTW Prawa strona jest na ogół faworyzowana przez graczy jeśli chodzi o te klocki :lol:

kurde mam do was pytanie. ciagle mi sie nie wychodza komba w trialach sagatem bo nie moge zrobic tych wszystkich ciosow z taka szybkascia z jaka trzeba... lekko wolniej wszystko ladnie ale nie zalicza i typ blokuje a jak zaczynam szybciej to po trzecim ciosie palec mi sie zeslizguje w piz.du i tu moje pytanie czy na arcade sticku poradze se z predkoscia ?? czy to sprawia taka meke tylko na padzie ?? pytam bo nie chce na marne wydawac 135 zl na sticka

Jeśli nie grałeś dotąd na sticku w 2d to trochę czasu minie nim się przyzwyczaisz. Wszystko jest kwestią precyzji i treningu.

 

EDIT: Wszystkim początkującym gorąco polecam zaliczenie triali postaciami na normal oraz hard. Ja naprawdę sporo się z nich dowiedziałem (od jakiegoś czasu nie śledzę YT ani postów na srk).

 

PS Abel to jest moc, już same nazwy jego supera oraz ultrasa brzmią niesamowicie lol

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

jak tobie facet sie palec zeslizguje z pada to pewnie, stika bedziesz musiał wiazac paskiem do taboretu aby za tym palcem cały nie poleciał

skoro palce ci lataja to raczej masherke odwalasz na pałe wiec na stiku wszelkie granie na pałe odpada tym bardziej, na stiku jestes szybszy jak wiesz co robisz i masz dobry manual

wiadomo ze kijowy krzyzak ( typu ten od NES czy SNESa) moze całkiem uniemozliwic granie, i HCB, HCF i 2xHCF, 2xHCB, 360 robi sie jak dla mnie duzo gorzej nawet na dobrym padzie niz na jakimkolwiek stiku bez wzgledu nawet na ogranicznik jaki ma ale

qcf, 2xQCF na stiku trwa wolniej wzgledem dobrego pada a 2xQCF jest nieporownywalnie trudniejsze wiec jak z czym takim masz problem to dej sobie siana

 

pytam bo nie chce na marne wydawac 135 zl na sticka
tyle to faktycznei mozna wydac tylko na marne
Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Pytanie: Automaty do Street Fighter mają po 6 przycisków na gracza + 7 czarny przycisk. Co to za przycisk? Czyżby azjaci nie radzili sobie z wciśnięciem trzech punchy? Wiem ,że raczej nie w takim razie co to za button?

 

 

DSCF0360.JPG

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...