Skocz do zawartości

Orwell


Rekomendowane odpowiedzi

Dorwanie Roku 1985 do wypożyczenia w Bibliotece Śląskiej graniczy z cudem.

 

Może dlatego, że książka nosi tytuł Rok 1984? :(

A tak na poważnie, to ja też w żadnej bibliotece nie mogłam jej dostać. W końcu znalazłam e-booka.

 

Dla mnie książka jest totalnie przygnębiająca. Wyobrażacie sobie swoje życie w takim świecie? Ja chyba wolałabym być prolem, niż członkiem Partii. Dziwię się, gdy niektórzy piszą, że przeczytali ją dla przyjemności. Chociaż na pewno warto ją przeczytać.

Edytowane przez qwer
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość kat_robert
swoja droga ktos zauwazyl jak bardzo City 17 jest wzorowane na bodajze Londynie z 1984???

wszechobecna inwigilacja, wojskowe jednostki na ul, syf w blokach mieszkalnych + ekrany z wielkim bratem:)

zreszta takie Equilibrium tez posiadalo te elementy co znaczaco wzmacxnialo klimat

 

a ksiazka to moja ulubiona lektura - jedna z niewielu przeczytanych dla przyjemnosci:)

 

jak mi ktos opowiada, ze Equilibrium ma zaje,bis,ta fabule to mi od razu przed oczmi staje "ilestam stopni farenhajta" (ktorego nigdy nie ogladalem, tylko urywki)

przeciez ten film to kupa + nawet fajne sceny walk + przemiazdzaca walke z koncowym bossem (dzielo sztuki)

1984 naprawde mnie zdolowal w jednym momencie, naprawde chcialo sie tym cisnac o sciane i krzyknac: ksiazki/gry/filmy koncza sie dobrze, albo chociaz zle, ale z poswieceniem/bohaterskoscia postaci

Odnośnik do komentarza

Wiem, że to temat o Orwellu, lecz w pewnym stopniu to o co zapytam będzie dotyczyło tematyki, o której on pisze. Po przeczytaniu "1984" chciałbym na tegoroczne ferie, które już tuż tuż, wypożyczyć coś w tym stylu. "1984" było pierwszą książką przeczytaną przeze mnie (to się pisze łącznie? :( ), która nie jest lekturą szkolną i cholernie mnie zaciekawiło. Antyutopię, która będzie właśnie poruszać tematy polityki, totalitaryzmu i ich wpływu na zwykłych ludzi. Tu znalazłem kilkanaście tytułów, więc może (a raczej na pewno) ktoś z was któryś przeczytał i może polecić. Coś sprawdzonego i naprawdę godnego polecenia. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Gość kat_robert
ja nigdzie nie pisalem ze Equilibrium ma swietna fabule

poza tym okresl sie albo film to kupa albo ma nawet fajne sceny walki i super ostatniego bossa:)

no przewrazliwoiony jestem i od razu z kontra wyskoczylem a film jako calosc moze byc kupa mimo paru efektownych scen

ale konczmy ot

 

aha i bardzo dobrze ze 1984 konczy sie tak jak sie konczy - przestroga dosc wyrazna

wtedy taka wizja byla wydawala sie realna

dzis to chyba raczej zbyt wielka karykatura systemu totalitarnego

 

Marcin$

tam to masz filmy i ksiazki i po angielsku wiec ciezko

Folwarku Ci nie bede polecal bo sie pewnie obrazisz ale dawno temu czytalem "Flet z mandragory" W. Łysiaka

mogloby Ci spasowac

kurde sam bym sobie kupil

Odnośnik do komentarza

jak już szukamy innych utworów zainspirowanych 1984, to napewno można do tego grona dopisać "V for Vendetta".

 

rok 1984 przeczytałem, zaciekawiony poruszeniem, jaki owa książka wywołała wśród e-kolegów. ma cholernie pesymistyczny nastrój, można się zadumać, ale żeby chodzić zdołowanym przez tydzień? bez przesady.

mimo wszystko to lektura, którą trzeba mieć na półce, szczególnie moje pokolenie - młodsi niż rocznik '89 - żeby chociaż w drobnym stopniu móc zrozumieć, jak bardzo przeje,bane mieli nasi rodzice żyjąc w takim a nie innym ustroju, i jak duże my mamy szczęście.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Wiem, że to temat o Orwellu, lecz w pewnym stopniu to o co zapytam będzie dotyczyło tematyki, o której on pisze. Po przeczytaniu "1984" chciałbym na tegoroczne ferie, które już tuż tuż, wypożyczyć coś w tym stylu. "1984" było pierwszą książką przeczytaną przeze mnie (to się pisze łącznie? :/ ), która nie jest lekturą szkolną i cholernie mnie zaciekawiło. Antyutopię, która będzie właśnie poruszać tematy polityki, totalitaryzmu i ich wpływu na zwykłych ludzi. Tu znalazłem kilkanaście tytułów, więc może (a raczej na pewno) ktoś z was któryś przeczytał i może polecić. Coś sprawdzonego i naprawdę godnego polecenia. Z góry dzięki.

 

Ja bym polecił zwłaszcza "Nowy, wspaniały świat", "Fahrenheit 451", "Ciemność w południe". Z pozostałych ledwie kilka czytałem i jakoś żadne nie utkwiło mi zbytnio w pamięci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...