Skocz do zawartości

Laibach


Looper

Rekomendowane odpowiedzi

Laibach to klasyk, potęga.

 

Ich anty wojenne przesłanie trudno niektórym zrozumieć. A jeżeli zespół pojawia się w tym dziale to chyba określenie 'niemieckie techno' trochę nie na miejscu jest.

 

Obadajcie ich wczesne płyty oraz OPUS DEI - świetny album.

I proszę się nie zrażać, u mnie też było tak : ->spadek z krzesła ze śmiechu...->zaciekawienie->uwielbienie.

 

Wszelkie zawodzenie i smętne gitary w post-rockach to przewspaniała muzyka przy tym niemieckim syfie

 

...i tu się mylisz.

Edytowane przez Looper
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

hmm wyznawca laibacha nigdy nie bylem, ale mnie podoba sie:

 

- inteligentny przekaz. Wiadomo, jak sie slucha po niemiecku to trudno zrozumiec i calosc przypomina raczej jakas potupajkę czy inne wizjonerskie dicho, ale angielskie tlumaczenie rozwiewa watpliwosci. Oczywiscie moze w tym miejscu nadanalizuje;] ale az czuc z nich swad danse macabre, oraz innego tanca w ktorym uczestniczymy - tak jak nam zagraja przywodcy, wladza.

"we dance to Ado Hinkel

Benzino Napoloni

we dance to Schiekelgrueber

and dance with Maitreya

with Totalitarianism

and with democracy

we dance with Fascism

and red anarchy "

 

- marszowo-wojenny klimat oraz wynikajaca z tego budowa utworu. Prosta, lecz nie prymitywna [jak dla mnie]. A jesli juz, to nie zenujaca;]

 

- no i ogolnie fajnie sie giba przy tym i spiewa to... ajns dwaj draj fir majne frojnde..

 

plyte 'Volk' tez uwazasz za zart? ;>

 

 

troche dziwna argumentacja. z jednej strony piszesz: inteligentne teksty - z drugiej fajnie sie spiewa: "ajns zwaj draj"... z jednej wojenny klimat bynajmniej nie zenujacy, z drugiej - "fajnie sie giba".

 

posłuchałem jednego utworu, przez chwile myslałem, ze przynajmniej muzycznie sa ciekawi - niestet nawet to ich nie ratuje.

Odnośnik do komentarza

lyriki nie musza byc przeciez pisane 13zgloskowcem. Te sa proste, bardzo proste w forme (ajns cwaj draj) i dzieki temu zrozumiale dla (prawie ogolu) bez zbednego ciezaru. Tak samo z marszowym rytmem. To do niego nie mozna sie gibac?

 

Mozliwe, ze sie gubie w argumentach, ale (pipi). To dla mnie dobitnie pokazuje, ze nie moge latwo okreslic tego zespolu i tego co mnie zaj e biscie zaciekawilo w Volk czy WAT. Nie spieram sie z tym, ze dla kogos moze sie nie podobac. Mowienie, ze to niemieckie (pipi) czy tam faszystowskie jest nie na miejscu i bardziej wskazuje na przerost ego niz jakakolwiek probe rozmowy, dialogu ('bo to w koncu forum dla konsolomaniakow';] )

Odnośnik do komentarza
spoko, ja tam wiem, ze bym i tak nie przekonal;] Chodzi bardziej o obrone samego Laibacha bo jeszcze kazdy sie zasugeruje i kazdy bedzie mial w du pie;]

 

A niech ma.

Laibach to jedna z najwazniejszych i najbardziej przewrotnych grup artystycznych Europy Wschodniej. A ze realizujac swoje poglady poprzez muzyke, stali sie przy okazji jedna z najwazniejszych i najlepszych grup industrialowych jakie powstaly (mowie tu o rdzennym industrialu, bo dla niektorych NIN to industrial pelna geba, a o samym gatunku nie maja zadnego pojecia), grupa, ktora ma w dorobku wiele ciekawych muzycznych dokonan odnosnie neoklasycyzmu, czy podkladow pod spektakle teatralne, a wreszcie grupa, ktora nagrala najwazniejszy album muzyczny tego wieku, to juz tak bywa.

Jak ktos nie chce ich sluchac, to niech nie slucha, jego sprawa przeciez.

 

Trudnosc w odbiorze nie zawsze polega na tym, ze przyjdzie kolo i zacznie sobie noiosowac na calego, a'la whitehouse.

No, ale to jak napisalem, w starszych plytach trzeba byc otwartym na muzyke niekomercyjna, a w nowszych trzeba byc troche obeznanym w industrialu i umiec sie znalezc w klimacie tego gatunku.

 

Nie twierdze, ze ich wszystkie kawalki sa swietne. Kupy tez sie zdarzaja, ale akurat "Tanz mit Laibach" jest najlepszym industrialowym kawalkiem jaki powstal, wiec kupa nie jest. Jak ktos identyfikuje ten gatunek z Nine Inch Nails, czy innym podobnym zespolem, to juz jego problem, ze sie myli.

Odnośnik do komentarza

gusta sa gustami. moze sie to komus podobac, moze nie...

 

ale nie czaje skad Wy sie urwaliscie, by spuszczac sie nad takimi pogladami...

 

we all are obsessed - we all are cursed

we all are crucified - we all are broken

by luretechnology - by timeeconomy

by quality of life - and warphilosophy

1 2 3 4 little brother dance with me

1 2 3 4 my both hands im giving you

1 2 3 4 come and dance with me my friends

1 2 3 4 round and round that isnt hard

 

 

we are dancing ado hynkel - benzino napoloni

we are dancing schikelgruber - and dancing with maytaya

with totalitarism - and with democracy

we are dancing with fashism - and red anarchy

1 2 3 4 comrade come and dance with me

1 2 3 4 my both hands im giving you

1 2 3 4 german people dance with me

1 2 3 4 round and round that isnt hard

 

 

we are dancing and we are jumping

we are bouncing and we are singing

we fall or rise - we give or take

americans: friends - and german comrade

we are dancing well together - we are dancing to bagdad

1 2 3 4 little brother dance with me

1 2 3 4 my both hands im giving you

1 2 3 4 dance with me my friends

1 2 3 4 round and round that isnt hard

 

1 2 3 4

 

no kur.wa...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Laibachkunstderfuge 2008

bachcoversmpp4.jpg

Album is the laibachian interpretation of Johann Sebastian Bach's work The Art of Fugue (Die Kunst der Fuge). The majority of the material has been created already in 2006 and premierly performed the same year on June the 1st at Bachfest in Leipzig.

 

Laibach - [Laibachkunstderfuge #01] Contrapunctus 1 [3:08]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #02] Contrapunctus 2 [20:53]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #03] Contrapunctus 3 [2:55]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #04] Contrapunctus 4 [5:17]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #05] Contrapunctus 5 [2:47]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #06] Contrapunctus 6, a 4 im Stile francese [4:11]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #07] Contrapunctus 7, a 4 per Augment et Diminut [1:22]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #08] Contrapunctus 8, a 3 [7:31]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #09] Contrapunctus 9, a 4 alla Duodecima [8:26]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #10] Contrapunctus 10, a 4 alla Decima [6:15]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #11] Contrapunctus 11, a 4 [2:03]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #12] Contrapunctus 12, Canon alla Ottava [4:22]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #13] Contrapunctus 13, Canon alla Duodecima in Contrapunto ala Quinta [4:46]

Laibach - [Laibachkunstderfuge #14] Contrapunctus 15, Canon per Augmentationem in Contrario Motu [5:23]

 

http://szczurek.diinoweb.com/files/dziwnym%20nie%20jest/LK08.zip

 

hasło: sowa_halina

Odnośnik do komentarza

Zaczalem sluchac i pierwsze z czym mi sie to skojarzylo, to Samael. Gdyby ktos mi to puscil, to jakbym mial strzelac, to powiedzialbym, ze to nowy sideproject Szwajcarow, ewentualnie samego Xytrasa. Klimaty "Lesson in Magic" (i "Era One") sie tu wylewaja. Niektore motywy brzmia niczym zzynka;]]] Z tym, ze u Samaela takie motywy sa w tle, a tu jak na razie leca non stop i sa na glownym (i w sumie jedynym) planie. Dobry kosmiczny czilaut;]

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.