Skocz do zawartości

Japońskie aukcje internetowe


langus

Rekomendowane odpowiedzi

EMS śledzi się na jakiejkolwiek stronie przewoźnika, który reflektuje taką formę przesyłek.. EMS oczywiście jest elitą wśród wysyłek, dochodzi w dwa dni, ma śledzenie i nigdy nie ginie tylko teraz zapytaj sam siebie czy warto dopłacać 18$ za kilka dni czekania.

 

Swoją drogą nie zdziw się jak paczka z Japonii przyjdzie do Warszawy w 23h, z Warszawy wyjdzie po 3h i nagle zniknie na sześć bitych dni przy wyłączonym trackingu. Raz tak miałem - przelot drugiej półkuli w niecały dzień a później 6 dni czekania, bo UC w Bydgoszczy się nie spieszyło. Chciałem dochodzić swoich praw to mi powiedziano, że reklamacje moze złożyć tylko nadawca - w tym przypadku japoński Neowing. Mówiąc inaczej - polska polityka przesyłkowa to kpina.

 

Już zapłaciłem za PS1, czekam na teraz na info od sprzedającego, wiem że wysyła EMS-em.Ale martwi mnie jedna rzecz.

Poczta chodzi TRAGICZNIE.Boje się że to samo jak z inną przesyłką ale krajowa...po prostu zginęła, ale nie był to EMS.

Czyli EMS jest 100% pomimo tego że obsługuje go Poczta Polska?

Thx

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie ma co się martwić na zapas, ja od dłuższego czasu zamawiam mnóstwo rzeczy z US/HK/JP i jeszcze nic (odpukać w niemalowane) mi nie znikło. Wszystko zawsze leci normalnymi paczkami, nawet teraz lecą do mnie 4 paczki z HK, 1 z JP i 1 z US i o nic się nie martwię. Jak masz EMSa to już wogóle :D

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. EMS to w polskich realiach jedyny bezpieczny sposób na otrzymanie wartościowej przesyłki bez ingerencji osób trzecich (do mnie raz przyszła "nadgryziona" paczka; wydaje mi się, że kogoś zainteresowały krzaczki i z ciekawości zaczął się dobierać). Później nauczysz się co z czym się je, co jak przesyłać etc, bo niekiedy EMS mimo jakości usługi to wyjątkowo drogie przedsięwzięcie i na dłuższą metę opłacalne tylko w przypadku naprawdę drogich przedmiotów.

 

Obecnie martiwę się tylko o to w jakim stanie przylecą moje winyle Boredoms i czy jakiś pajac na poczcie przypadkiem na nich nie usiądzie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki koledzy za odpowiedź, teraz na pewno nie widzę problemu w kupowaniu przedmiotów zza granicy:)

Długo interesuję się kulturą Japońską, ale teraz mam czas ( i kasę) na zbieranie przedmiotów ubragnionych:)

Więc teraz zbieram gry i konsole, zapoznając się z tematem i czekając na paczki od japońskich sprzedawców na internecie:)

Jak jeszcze będę miał jakieś pytania, walę w tym temacie, fajny temat się zrobił.

Stwórzmy temat o kupowaniu tylko z JP i HK:)

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza

jest temat "zakupy za granicą" na pchlim targu, jeśli masz jakieś pytania na ten temat to możesz śmiało pisać bezpośrednio do mnie PMki, postaram się w miarę możliwości pomóc, wszak trochę w tym siedzę.

Swoją drogą nie widzę problemu żeby ten temat służył wymianie doświadczeń :D

Odnośnik do komentarza

Super, dostałem dzisiaj pierwszą paczuszkę z Japonii :/

Wszystko jest cacy, działa, doszła szybko (szła od poniedziałku).

Ale mam pytanko: dlaczego pomimo zastosowania kabla RGB obraz jest dalej czarno-biały?Konsola do model SCPH-1000, ma z tyłu wejście na taki kabel i trzy zwykłe na chincze.Chincze dostałem w zestawie i po obu stronach znajdują się 3 kable- biały, czerwony, żółty.Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Zgadza się, nie każdy kabel euro/scart jest RGB, jest tak chyba też tak z oryginalnym Xboxem. Do PS2 i XBOXa musiałem dokupywać kable RGB, czasami łatwo poznać że kabel nie jest RGB jak nie ma wszystkich pinów http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Fake-scart-brkn.jpg.

 

Mój ma wszystkie piny, ale koloru taki tak nie uzyskałem na JAP PS1:(

Więc kupuje konwerter bo boję się ryzykować kupno kabla.To jest model konsolki która ma z tyłu 3 wejścia chincz i jedno standardowe do PS1 ;)

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe, tylko w jednej konsoli kabel nie miał wszystkich pinów, ale w żadnej konsoli nie było RGB. Kabel RGB do PS2(jeżeli naprawde są uniwersalne) kosztuje kilka złoty(mój chyba z 9 zł jak dobrze pamiętam) więc ryzyka nie ma wielkiego ;) no chyba że w poblizu nie masz sklepu gdzie można by o dostać.

Ten konwerter też kosztuje grosze, więc kto co woli.

Odnośnik do komentarza
Bardzo możliwe, tylko w jednej konsoli kabel nie miał wszystkich pinów, ale w żadnej konsoli nie było RGB. Kabel RGB do PS2(jeżeli naprawde są uniwersalne) kosztuje kilka złoty(mój chyba z 9 zł jak dobrze pamiętam) więc ryzyka nie ma wielkiego :) no chyba że w poblizu nie masz sklepu gdzie można by o dostać.

Ten konwerter też kosztuje grosze, więc kto co woli.

 

A jeżeli mój telewizor który posiadam, 27 cali, HD, ma przełącznik na tryby PAL, AUTO, NTSCx2 to czy będzie śmigać w kolorze na którymś z trybów NTSC nawet bez kabla RGB?

Edytowane przez langus
Odnośnik do komentarza

I udało się:/

Jest kolor, po tym kablu niby RGB (na którym obraz na 10 letnim Philipsie jest czarno biały), czyli teraz tylko szukam oryginalnego pada od PS1 i biorę się do ciorania w tytuły które dostałe.A tak przy okazji-na EBayu wyrwałem Japońskie wersje Gran Turismo i Gran Turismo 2 w idealnym kompletnym stanie za 3 funty.Opłacało się:/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...