Skocz do zawartości

The Bourne Conspiracy


popiol

Rekomendowane odpowiedzi

The Bourne Conpiracy jest grą akcji opartą na twórczości literackiej Roberta Ludluma, zmarłego w 2001 roku autora powieści sensacyjnych. Trylogia Bourneâa (kolejno Tożsamość Bourneâa, Krucjata Bourneâa, Ultimatum Bourneâa) jego autorstwa należy do klasyków gatunku i doczekała się już filmowych ekranizacji. Za przeniesienie powieści traktujących o losach Jasona Bourneâa na konsole najnowszej generacji odpowiada studio High Moon, znane z takich tytułów jak DarkWatch czy Spy Fiction. Grę wydała firma Sierra, oddział Vivendi Games.

 

Według powieści historia Bourneâa zaczyna się w momencie, gdy rybacy wyławiają z morza nieprzytomnego rozbitka, który w wyniku wypadku doznał amnezji i nie pamięta żadnych faktów ze swego życia. Poszukując swojej tożsamości szybko odkrywa, że nie jest zwykłym zjadaczem chleba, gdyż włada kilkoma językami, a na koncie posiada niezła sumę pieniędzy. Na dodatek stanowczo zbyt wiele osób interesuje się jego poczynaniami. Wkrótce okoliczności zmuszają bohatera do tego, aby zabijał i nie dał się zabić. A jest w tej sztuce bardzo sprawny. Z czasem odkrywa coraz bardziej wstrząsające fakty ze swojego âpoprzedniegoâ życia. Życia elitarnego agenta-zabójcy, którego wielu najchętniej by uśmierciło.

 

Twórcy gry współpracowali z właścicielami praw autorskich do twórczości Roberta Ludluma, aby zachować zgodność z wymyślonym przez pisarza światem szemranych układów, intryg, spisków i skrytobójstw. Nie jest to jednak adaptacja odtwórcza, gdyż postanowiono wykorzystać tylko niektóre elementy z pierwotnej fabuły. W The Bourne Conspiracy poznajemy życie bohatera przed utratą pamięci oraz okoliczności, które doprowadziły do brzemiennego w skutki wypadku.

 

Dzięki grze możemy wcielić się w postać Jasona Bourneâa, renomowanego płatnego zabójcy, wykonującego zadania dla najpotężniejszych mocodawców. Aby pomyślnie ukończyć rozgrywkę (przedstawioną z perspektywy trzeciej osoby), trzeba opanować umiejętność posługiwania się bronią palną i białą, walkę wręcz, sposoby na unikanie zagrożeń, a także wykazać się refleksem i szybkim podejmowaniem decyzji.

 

Najnowszy trailer: http://www.gametrailers.com/player/31646.html

Screeny: http://media.xbox360.ign.com/media/800/800197/imgs_1.html

 

Po tym co zobaczyłem, jestem zdecydowanie na TAK, z filmem nie miałem do czynienia, więc pewnie będę miał mniejsze wymagania co do gry, niż fani filmu. Co wy sądzicie o tej dobrze zapowiadającej się gierce ? Premiera w 2008, prawdopodobnie w czerwcu. Gra ukaże się na X360 i PS3.

Edytowane przez popiol
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam na giere napalony jestem, jesli zrobią wszystko tak jak zapowiadaja to mysle ze moze zdobyc 9 walki wręcz wygladaja niesamowicie i używanie poręcznych przedmiotów (w uncharted drake's fortune walki wrecz to raczej nic ) możliwosc niszczenia otoczenia ,jedyną moją obawą moze byc grafa , poczekajmy na efekt koncowy i zobaczymy:)

Edytowane przez kwachus
Odnośnik do komentarza

Nie powiem, kiedy zobaczyłem pierwszy trailler z gry, chyba na marketplace pojawił się po targach E3, ostro napaliłem się na gierke, głownie ze względu na za(pipi)isty film(trylogia i ksiązki. Ale gra zapowiadała się na średniaka, ale po tym ostatnim trailerze, a raczej filmiku pokazującym możliwości gry, ostro podrażnił mi konstrujce sutek. Ku... grafika, wysoki poziom, ale ta akcja, dynamika, za(pipi)ista ujęcia kamery no i walki........może wyjść konkretny hicior.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Napisze to samo co na www.polygamia.pl:

 

Mieszkam w UK i tutaj demko jest dostepne od piatku. Pogralem troszke: demo sklada sie z 3 epizodow:

1 - walka na piachy - ucieczka z ambasady US w szwajcari

2 - strzelanina w metrze i walka w samolocie

3 - jazda MiniCooperem.

 

Jakie spostrzezenia. Walka to jeden wielki Quick Time Event. Posiadasz dwa rodzaje ciosow X i Y buttony - szybki i wolny ale mocny. Mozna ozywiscie wprowadzac rozne kombinacje co przeklada sie na kombosy. No i tu nastepuje jazda - po nabiciu paska adrenaliny ( nie bede sie rozpisywal nad szczegolami technicznymi ) mozemy odpalic finishera ktory jest powiazany z naszym otoczeniem ( B button ), np mozesz kolesia efektownie wkomponowac w biureczko albo rozbic przy pomocy jego glowy parapet okna. Jest mocno, bolesnie i efektownie. Jezeli walczysz z dwoma przeciwnikami na raz ( raczej podchodza pojedynczo, jak owieczki na rzez ), to moze sie zdarzyc ze ten drugi cie zaatakuje i znowu pojawia sie QTE, ktory pozwala ci na wyprowadzenie kontry - rozniez bardzo efektownie. Jezeli biegniesz do przeciwnika to znowu pojawi sie QTE ktory pozwoli na mocarny cios z biegu, itd. Ogolnie walka jest mocna - wyglada tak jak w filmie - szybkie i mocne ciosy, duzo kontr i bardzo killerskie finishery - najlepsza rzecz w grze. Co sie tyczy misji strzelanych - przypomina to Dark Sector i GoW - czyli chowanie sie za slupkami i strzelanie do przeciwnikow. Jest tez walka wrecz - duzo mniej, oraz co ciekawe, finisher za pomoca giwery, gdzie po napelnieniu paska adrenaliny wduszamy B button i widzimy jak przeciwnik barddzo ladnie osuwa sie na sciane z dziura w glowie. Fajne. Jazda samohodem- jak dla mnie najslabszy moment w grze - jezdzi sie jakos plastikowo, podelkowo. Ale moze sie czepiam. I tutaj mamy QTE - np gwaltowne hamowanie, reczny hamulec czy wstezny - jest to zrobione dla bardziej filmowego wizerunku gry.

Dla mnie ta gra to MUST HAVE. Serio gra sie bardzo przyjmnie. Szkoda ze premiera bedzie w okolocach premiery MGS4 - bedzie ciezko znalesc czas na ten tytul. Po tym demku zapragnolem obejrzec cala trylogie Bourna od nowa. Jest szybko, efektownie i efektywnie. Nie zauwazylem dropow animacji czy innych pop-upow. Grafa moze nie jest cudem swiata ale jest milo, np pekajace betonowe filary czy skrznki pod wplywam naszych i wrogich pociskow. Jezeli lekko poprawia misje jezdzone to bedzie cudo, ale nie jest to wymogiem.

POLECAM.

 

ps. demko bylo rozdawane za darmo w sklepach GAME w UK ( na plytach DVD )

 

Artur

 

ps2. po naduszneniu Y button uruchamiam Bourn instynct - fajny filtr na ekran i widzimy rzeczy ktore mozna np.: wykorzystac np do bardzej brutalnych finisherow :D

Odnośnik do komentarza

Wielkie dzięki, ziomek, właśnie, chciałem się spytać, czy ktoś grał w demko, za granicy. Bo nie powiem od początku, jestem napalony jak cholera na tą grę. Widziałem tylko słabej jakości filmiki z demka z youtuba, ale z twoich opini, widze, że chyba naprawdę szykuję sie pierwsza konkretna gra na podstawie filmu. Tylko tak jak mówisz okolice premiery MGS4, no nic, będzie można nabyć później gierka, za okazyjną cenę. Szkoda tylko, że nie gramy Mattem Diamonem już kompletnie było by filmowo.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Ja właśnie czekam na paczkę z gierką. Osobiście Bourna czytałem i widziałem. Czy gra mniej więcej pokrywa fabułę?

 

 

Zawiera elementy pierwszego filmu oraz to co dzialo sie wczesniej - jak to sie stalo ze wyladawal w morzu z kilkami w plecach - pokazana jest cala akcja dostania sie na statek. Moze i sredniak ale potrafil mnie odciagnac od MGS4 na PS3. Troszke slabo wypada motyw z jazda samochodem po Paryzu ale da sie go przezyc. Czekam na druga czesc.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pierwsze wrażenia z gierki. Na kolana nie powala, aczkolwiek przyjemnie się gra. Szybka dynamika, strzelaniny, bijatyki, wybuchy, czyli ciągła akcja. Taki Stranglehold połączony z bijatyką. Ciekawym rozwiązaniem są ”fatality” w trakcie bójek na pięści. Bourn wtedy wykorzystuje elementy otoczenia, by wykończyć nimi przeciwników na różne sposoby (rozwalając ich głową ścianki, umywalki, czy robiąc podcinki zwala przeciwnika na stół, meble itp.). Generalnie fabuła pokrywa się z filmem, jednak ze względu na ograniczoną długość gry, są to tylko pewne epizody z trylogii. Jestem dopiero w 1/3 gry więc nie wiem jak będzie dalej.

Moja ogólna ocena: takie naciągnięte 8 :)

Jak komuś wpadnie w ręce za jakies 120 zeta, to niech bierze :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od soboty bawię się gierką, i powiem jedno tak jak autor tematu napisał "czarny koń 2008". Gierka jest naprawdę konkretna, na mocne 8, szczególnie dla fanów filmu. Walki, strzelanie, ciągła akcja, muzyka z filmu, grafika(szczególnie wykonanie postaci) jak dla mnie stoi na wysokim poziomie, chodź nasz teren działania jest mocno ograniczony coś jak w Ao2. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat, nie ma chwili na oddech zresztą tak jak w filmie. I nawet "konsolowa" postać Bourne, daję rade.

 

P.S. Dla hunterów, do wyciągnięcia w miarę prosty 1000.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

Jako, że jestem małym fanem twórczości Ludluma, a już trylogia Bourne'a szczególnie mi się podobała(tak książkowa, jak i filmowa), nie mogłem sobie odmówić kupna tego tytułu. Nie zawiodłem się. The Bourne Conspiracy to szybka, efektowna i bardzo dynamiczna gra akcji, posiadająca klimat pierwowzoru, okraszona świetną grafiką i jeszcze lepszą ścieżką dźwiękową. Na dodatek wciąga jak diabli, pojedynki sprawiają sporą satysfakcję, zwłaszcza te zakończone "finisherami". Jeśli ktoś ma okazję dostać tą pozycję w przystępnej cenie - nie warto nawet się zastanawiać :)

Edytowane przez Vulc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...