Skocz do zawartości

Trening, a regeneracja miesni


arti124

Rekomendowane odpowiedzi

Nie od dzis wiadomo, ze wlasciwy rozwoj miesni jest uzalezniony od treningu, dobrej diety no i ... odpowiedniego czasu na regeneracje. Ostatnio wyczytalem, ze w zaleznosci od wielkosci danej grupy miesniowej ten czas na regeneracje po treningu jest rozny. I tak np. miesnie klatki piersiowej zaliczane sa do duzych i i ch czas na regeneracje powinien wynosic od 5 do 7 dni. Natomiast mniejsze miesnia takie jak triceps nie wymagaja tak dlugiego czasu odpoczynku. Jest jednak jedna kwestia, ktora chcialbym poruszyc, a mianowicie miesnie brzucha. Wedlug mnie sa to spore miesnia, a wiec logicznie ich czas regeneracji powinien byc odpowiednio dlugi... Ale jak poczytam o treningu zwanym szostka weidera to teorie zaczerpniete z roznego rodzaju artykulow zdaja sie jedynie do kosza. Jestem ciekaw jak Wy zapatrujecie na te zagadnienie, powolujac sie oczywiscie na doswiadczenie i inne bardziej rzetelne zrodla wiedzy ... ???? I na jak dlugo dajecie odpoczac poszczegolnym partia miesnii . Chodzi mi wylacznie o okres odpoczynku, a nie o roznego rodzaju odnowy biologiczne, ktore takze zaliczamy do procesu regeneracji miesni...

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 2
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...