Skocz do zawartości

Warto zobaczyć :]


Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam podróżować, zawsze jak mam okazję zwiedzam coś ciekawego, wartego zobaczenia.

Chciałabym w przyszłości zobaczyć jeszcze kilka interesujących miejsc, dlatego już następną wycieczkę planuję niedługo, a będzie to wyprawa nad Stonehenge, w sumie mam niedaleko, tylko kilka godzin drogi autem, dlatego czemu nie?

Niedawno byłam w angielskim Parku Narodowym bardziej znanym pod nazwą Lake District, też za(pipi)iaszcze widoczki, dużo różnych jezior, praktycznie najgłębszych w całej Anglii i najwyższe góry, wspomnienia bezcenne.

Jakie Wy macie plany? Jakie marzenia podróżnika? Co chcielibyście w przyszłości zobaczyć? Jeśli możecie zobrazujcie to jakimiś fotkami lub linkami.

Ja wklejam pic Stonehenge, choć pewnie każdy ją kojarzy, kozacka budowla;]

 

250pxstonehengede9.th.jpg

Edytowane przez Kania
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mowie co slyszalem od ludzi, ktorzy byli i widzieli.

 

A może co najprostsze jest najpiękniejsze?

 

 

no niby istnieje taka teoria i ja jestem nawet jej zwolennikiem, ale dlaczego w takim razie jezdzic i zwiedzac, skoro mozna sie gapic w blat stolu ? ; ]

wyglada na to, ze od kazdej teorii sa odstepstwa.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Przereklamowane to są piramidy w Gizie, które tak naprawdę są w środku miasta (na zdjęciach pokazują je zawsze rak, jakby na samym środku pustyni były) chociaż sam Egipt baaardzo polecam, szczególnie wycieczkę statkiem po Nilu.

Ale tak naprawdę, to miejsce w którym się zakochałam to Tajlandia... Niestety zdjęć nie wrzucę bo byłam tam jeszcze w dobie aparatów analogowych. Ale to chyba jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejsc na ziemi.... (niesamowite wrażenie robią słonie chodzące sobie ot tak po ulicach, jak u nas np. psy ;P)

Duże wrażenie zrobiło też na mnie safari w Kenii. Wszystkie zwierzęta, które zazwyczaj widuje się w klatkach lub w TV tam na własne oczy można zobaczyć w ich naturalnym środowisku... sama Kenia taka sobie (bieda, smród i ubóstwo) , ale dla safari warto!

Odnośnik do komentarza
Ja bym najchętniej do Londynu by znów spędzić cudowne chwile w tym mieście ;)

 

Ja byłam w Londynie kilka razy, najfajniej jest pospacerować sobie nocą, wtedy klimat jest na prawdę świetny. Choć sam Londyn nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia, wcześniej Big Ben wydawał się o wiele większy, choć tak na prawdę nie jest. Strasznie podobał mi się zamek w centrum miasta ( dawna siedziba brytyjskich monarchów ) - tu historia łączy się z współczesnością, można ją podziwiać jadąc sobie autkiem. Fajny jest też zwodzony most. A Buckingham- budynek jak budynek, kolosalne wrażenia robią pozłacane bramy dookoła niego. Na plus - London Eye.

Samo centrum jest brudne, na chodnikach leży masa śmieci, no ale już takie uroki życia w wielomilionowej populacji.

Edytowane przez Kania
Odnośnik do komentarza
Ja bym najchętniej do Londynu by znów spędzić cudowne chwile w tym mieście ;)

 

Ja byłam w Londynie kilka razy, najfajniej jest pospacerować sobie nocą, wtedy klimat jest na prawdę świetny. Choć sam Londyn nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia, wcześniej Big Ben wydawał się o wiele większy, choć tak na prawdę nie jest. Strasznie podobał mi się zamek w centrum miasta ( dawna siedziba brytyjskich monarchów ) - tu historia łączy się z współczesnością, można ją podziwiać jadąc sobie autkiem. Fajny jest też zwodzony most. A Buckingham- budynek jak budynek, kolosalne wrażenia robią pozłacane bramy dookoła niego. Na plus - London Eye.

Samo centrum jest brudne, na chodnikach leży masa śmieci, no ale już takie uroki życia w wielomilionowej populacji.

prawda śmieci mają dużo, londyn jest ładny ale pogodę to angole mają zrąbaną ;/

Odnośnik do komentarza
Ja bym najchętniej do Londynu by znów spędzić cudowne chwile w tym mieście ;)

 

Ja byłam w Londynie kilka razy, najfajniej jest pospacerować sobie nocą, wtedy klimat jest na prawdę świetny. Choć sam Londyn nie zrobił na mnie ogromnego wrażenia, wcześniej Big Ben wydawał się o wiele większy, choć tak na prawdę nie jest. Strasznie podobał mi się zamek w centrum miasta ( dawna siedziba brytyjskich monarchów ) - tu historia łączy się z współczesnością, można ją podziwiać jadąc sobie autkiem. Fajny jest też zwodzony most. A Buckingham- budynek jak budynek, kolosalne wrażenia robią pozłacane bramy dookoła niego. Na plus - London Eye.

Samo centrum jest brudne, na chodnikach leży masa śmieci, no ale już takie uroki życia w wielomilionowej populacji.

 

Ja jak byłem w Londynie, to tylko 4 dni i nie zobaczyłem wszystkiego, co warto zobaczyć w tym mieście,bo prawda jest taka, że tam jest multum rzeczy ciekawych do zobaczenia.

 

Co do śmieci i pogody - śmieci jakoś w mieście nie zauważyłem, a pogoda to naprawdę, mają z nią nie lada problem. Ja słyszałem, że tam głównie pada. Ja z kolei przyjeżdżam i dzień w dzień ok. 25-30 stopni Celsjusza. Dobrze, że zabrałem mase ciuchów ;P Nawet w nocy bez otwartego okna nie dało się spać.

 

Co widziałem w Londynie i polecam? Most i Tower of London (szczególnie klejnotownia), Muzeum Madame Tussaud, London Eye (chociaż w kolejce się stało pół godziny. I wyobraźcie sobie tak stać pół godziny na słońcu... dobrze,że sprzedawali napoje i lody), Trafalgar Square i Leicester Square (w ogóle tam z kolegami mieliśmy kranik nasz ulubiony, z którego na mieście czerpaliśmy wodę ;D Koło kina, gdzie odbywają się światowe premiery i koło odbitych dłoni znanych aktorów). Czy coś jeszcze? Szczerze mówiąc nie za wiele pamiętam,bo przez tate straciłem zdjęcia z wycieczki ;P

 

Ale troche te ich metro jest dziwne. Tzn. wygodne i w ogóle,ale w sieci metra nie idzie się za bardzo połapać ;P I fajne jest to, że płacisz 1 funt i masz bilet na cały dzień :)

Odnośnik do komentarza

Nie no, musisz tylko wiedzieć gdzie chcesz się dostać i patrzysz sobie kolorami na wyznaczoną trasę. Nic bardziej prostszego. Masz rację, ja byłam przy tym kinie nocą, świetna miejscówka, wszędzie pełno dyskotek, pubów, budek z dobrym jedzonkiem, można się tam wybrać.

No i klimatyczna jest również chińska dzielnica i picadilly circus.

Edytowane przez Kania
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Stonehenge jest trochę komercyjnie przereklamowane ;) Zresztą po Europie jest rozstawione kilka, kilkaset takich Stonehenge'ów i ich istnienie jest bardzoo zagadkowe. Co do piramid to wolałbym zobaczyć te w Ameryce południowej a już najbardizej w dizeń przesileń letniego\zimowego i zobaczyc "słoneczny spektakl" gre cieni i świateł - wchodzącego\schodzącego weżą po piramidzie. To w sumie tyle jeśli chodiz o budowle megalityczne, a jeżeli chodzi o fajne widoki, które stworzyła natuira to pewnie fajnie byłbo by zobaczyć ten park kraterów w USA, a z naszego podwórka o nasze polskie góry.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam Primorsko w Bułgarii - od strony trasy Burgas - Kiten nie wygląda ciekawie, ale jak się wjedzie w centrum i okolice plaż, to jest to cudowne miasteczko :) Fajne centrum, pensjonaty również (polecam Seeblick [można znaleźć w Googlach ich strone] - blisko plaży północnej, ładnie się prezentuje, do tego taras na dachu z widokiem na morze. Polecam widok wieczorem na gwiazdy, kiedy niebo jest bezchmurne ;) ). Trasę polecam jadąc przez Bratysławę, Budapeszt i Belgrad autostradami, ale od razu radzę nie liczyć na cudowne widoki w Serbii odc. Roszke-Subotica - Belgrad - Niś, bo tam to biedotę widać gołym okiem. Z kolei od Niśu przez Pirot i Dimitrovgrad do Sofii to widoki cudowne ;)

Odnośnik do komentarza
Stonehenge jest trochę komercyjnie przereklamowane ;) Zresztą po Europie jest rozstawione kilka, kilkaset takich Stonehenge'ów i ich istnienie jest bardzoo zagadkowe. Co do piramid to wolałbym zobaczyć te w Ameryce południowej a już najbardizej w dizeń przesileń letniego\zimowego i zobaczyc "słoneczny spektakl" gre cieni i świateł - wchodzącego\schodzącego weżą po piramidzie. To w sumie tyle jeśli chodiz o budowle megalityczne, a jeżeli chodzi o fajne widoki, które stworzyła natuira to pewnie fajnie byłbo by zobaczyć ten park kraterów w USA, a z naszego podwórka o nasze polskie góry.

 

Polecam piramidy w Ameryce Południowej (Meksyk), zwłaszcza te w Chitchen Itza. Sama miałam okazję je zobaczyć i wspiąć się na jedną z nich, 43- metrową w Cobie. Widok z góry niesamowity- stać na samym szczycie, nad kolumnami drzew w samym centrum dżungli. Wrażenie na prawdę ogromne.

Będąc w Meksyku warto wybrać się na wycieczkę i wykąpać się w cenotach, w pobliżu piramid :

 

 

Przeżycie fantastyczne. Woda wręcz odcienia granatowego- bardzo głęboka. Ale kąpiel orzeźwiająca. Dawniej zbiorniki te służyły Majom do składania ofiar dla Bogów- wrzucali je tam żywcem, by wybłagać deszcz od Bogów.

 

I oczywiście nie można nie wspomnieć o nurkowaniu w głąb oceanu, by zobaczyć takie oto widoki:

 

 

 

Niezapomniane widoki, niezapomniane przeżycia. Na pewno tam jeszcze kiedyś wrócę.

Odnośnik do komentarza
ja bym chciał zobaczyć californie w usa no i niedługo będę miał okazję :D no i jeszcze nowy jork

 

Ja ze swojej strony polecam Floryde - Miami, Daytona Beach, Orlando, z jednej strony ocean, z drugiej Zatoka Meksykańska - no raj na ziemi :)

 

Zatoka Meksykańska z lotu ptaka wygląda przepięknie- kolor wody jest wręcz turkusowy i przejrzysty. I całe wybrzeże, tak jak mówisz Lucjan- Miami i Florydy dostarcza niesamowitych wrażeń dla zmysłów.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ile kosztuje dokładnie sam przelot. Ja miałam wliczony w jego cenę 8- dniowy pobyt na półwyspie Jukatan, oczywiście all inclusive ( żarcie i inne przyjemności), zaje/bisty hotel z basenem, do tego oddzielna plaża. Wycieczka nie należała do tanich. Leciałam z Londynu, więc kosztowało mnie to taniej niż wylot z Polski i wynosiło w granicach 6-7 tyś zł na osobę. Wycieczki do Meksyku są drogie, ale fantastyczne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...