Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Od zawsze rajcały mnie motocykle i już od dość dawna przymierzam się do zdania prawka (mam nadzieję zacząć na wiosnę) i zakupu pierwszego moto, w związku z czym mam pytanko :) Jako skromny student chciałbym wydać jak najmniej pieniędzy i zastanawiam się, czy da radę kupić coś sensownego, na czym pojeżdżę ze dwa sezony do ok 5 tyś? Żebym nie znudził się zbyt szybko i w razie szlifa, ew. mocniejszej gleby nie poniósł za dużych kosztów. Podoba mi się CBRka 600 f4i, ale wiem, że jest poza moim pułapem i trochę bałbym się jej na początku. Macie jakieś propozycję?

Odnośnik do komentarza

Za 5 tys na dwa sezony ? I zeby sie nie znudzilo ? Celujesz w plastika (CBR F4i) to znaczy ze chesz duzo za naprawde niewiele. Poszukaj starych 600 od Yamahy i Suzuki, moze Kawasaki ewentualnie pierwsze CBR, poczatki lat 90. Ale od razu ostrzegam ze bardzo duzo z nich to strucle nadajace sie do natychmiastowego remontu lub chociaz konkretnego serwisu. Ewentualnie jakiegos nakeda jezeli chcesz tanie naprawy po ewentualnych (odpukac) glebach. Mysle ze dobrym moto bylby Kawasaki GPZ500 w wersji 60 KM. Poszukaj troche po allegro co ci sie podoba i jest w twoim zasiegu i moze cos sie doradzi.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odzew Cerb:). Nakedy to dobra propozycja, podoba mi się Hornet (jakie są jeszcze ciekawe i ładne motocykle tego typu?), ale za taką kwotę to pewnie mogę zapomnieć. Może lepiej troszkę poczekać, zarobić jakiegoś grosza w wakacje i kupić coś lepszego niż pakować się w jakiś szrot. Tylko z drugiej strony rozwalić porządniejszą maszynkę w trakcie nauki to też niezbyt ciekawa perspektywa.Jak sądzisz? Jeszcze a propos tej CBR 600, ktoś tu chyba pisał, że to nie najgorszy wybór na pierwszy jednoślad i, że dużo wybacza. Prawda to( zakładając, że będę podchodził do niej z należytym respektem)?

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem na podobnym etapie co ty. Jestem praktycznie zdecydowany na Horneta (nie mogę tylko znaleźć w moim województwie). Silnik z tego co wiem jest z CBR F3 więc też nie najgorszy do nauki aczkolwiek trzeba pamiętać, że ma to 100 KM. Tutaj masz dobry link o nakedach http://www.scigacz.pl/Naked,za,10,000,zl,co,wybrac,11543.html

 

Moim zdaniem lepszą decyzją byłoby zdecydowanie poczekać i zarobić trochę sosu. Kupić motor za więcej ale w lepszym stanie i ew gmole albo crashpady pozwolą zminimalizować ew. szkody.

 

Nie traktuj jednak moich słów bardzo poważnie bo na razie znam się tyle na motorach co przeczytałem. Niech lepiej Cerb albo Mel to sprostuje

Odnośnik do komentarza

Chyba rzeczywiście poczekam, w takim razie mam jeszcze ponad rok na dokonanie dobrego wyboru:) A jakie to województwo, że nie ma żadnych Hornetów na stanie, jeśli można wiedzieć?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie ukrywam, że to kusząca opcja, ale z drugiej strony gdybym kupił coś porządniejszego, za większa kasę, to na pewno była by większa frajda, a i dłużej bym się takim cackiem cieszył. Bo raczej nie będę miał kasy na szybką wymianę na nowy motocykl. Więc chyba wolałbym raz, a porządnie. Mam mętlik w głowie i sam nie wiem co robić :confused: Na szczęście jest jeszcze trochę czasu, żeby wszystko przemysleć dokładnie.

 

A właśnie trudno jest nauczyć się jeździć i zdać prawko dla kogoś kto nigdy nie siedział na motorze? Wam udawało się za pierwszym razem?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

czort: zachodniopomorskie ani w nim ani w pomorskim i lubuskim nie było od jakiegoś czasu żadnej sensownej oferty, a nie zamierzam przejechać całej polski, zeby się okazało że moto po dzwonie.

A właśnie trudno jest nauczyć się jeździć i zdać prawko dla kogoś kto nigdy nie siedział na motorze? Wam udawało się za pierwszym razem?

 

Nie trudno. Ja praktycznie siedziałem pierwszy raz na moto po pierwszej lekcji już umiałem jeździć. Dobry instruktor wszystko wytłumaczy a 20h to nawet za dużo. Zdanie egzaminu to tylko formalność. Głównie za sprawą znanej trasy przejazdu (wystarczy ją przejechać 1 raz). Ósemka może być problemem na moto które jest źle wyregulowane, ale raczej w WORD'ach nie ma z tym problemu. Slalom prosty. Generalnie prawie wszyscy motocykliści zdają za pierwszym razem. To czy ktoś wcześniej jeździł czy nie raczej nie ma znaczenia.

 

Co do zakupu moto to oczywiście musisz się liczyć z dodatkowym ubraniem ;]

Edytowane przez asfalt
Odnośnik do komentarza

Osobiscie to wolabym pojezdzic niz czekac, nie bedziesz mial motocykla (lub konkretnego planu jego zakupu) to nie bedzie spieszylo Ci sie z prawkiem. Co do kupna pozadnego sprzeta to wez pod uwage ze swiezo po prawku twoje umiejetnosci beda praktycznie zerowe a tanszy motocykl i slabszy motocykl pozwoli ci szlifowac technike bez strachu o wywrotke i koszty z nia zwiazane. Zapewniam ze jak juz zaczniesz jezdzic to frajda bedzie niesamowita, nie bedziesz patrzyl czym latasz bo liczyc bedzie sie tylko to ze w ogole latasz.

Odnośnik do komentarza

Pokusa śmigania w wakacje jest ogromna :rolleyes: Jeszcze mam parę prawdziwie laickich pytań i poproszę o pomoc :P Ile kosztują wszystkie bzdety typu ubezpieczenie, polisy? Kiedyś czytałem, że są miejsca, w których można (oczywiście za opłatą) zostawić motór na zimę, prawda to? Nie dysponuję garażem i taka opcja byłaby dla mnie bardzo przydatna? A propos ostatniego pytania, czy trzymanie maszyny na dworze (w sezonie) może mieć jakieś negatywne skutki? Czy lepiej wynająć jakieś lokum dla motocykla? Wiem, że to banalne i zapewne głupie pytania, ale liczę, że mi pomożecie :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Pokusa śmigania w wakacje jest ogromna :rolleyes: Jeszcze mam parę prawdziwie laickich pytań i poproszę o pomoc :P Ile kosztują wszystkie bzdety typu ubezpieczenie, polisy? Kiedyś czytałem, że są miejsca, w których można (oczywiście za opłatą) zostawić motór na zimę, prawda to? Nie dysponuję garażem i taka opcja byłaby dla mnie bardzo przydatna? A propos ostatniego pytania, czy trzymanie maszyny na dworze (w sezonie) może mieć jakieś negatywne skutki? Czy lepiej wynająć jakieś lokum dla motocykla? Wiem, że to banalne i zapewne głupie pytania, ale liczę, że mi pomożecie :P

Ubezpieczenie w PZU kosztuje mnie 80zl na rok ale to zalezy od motocykla, wieku, i znizek. Polisy ? AC nie mam a NW place 50 zl na rok. Mozna zimowac motocykl w warsztatach motocyklowych, podobno warto (opieka, serwis na wiosne, przepalanie maszyn) oczywiscie jezeli cie na to stac ale cen nie znam, poszukaj na forach motocyklowych). Mimo wszystko taniej i latwiej bedzie znalesc garaz lub zaplacic za zimowanie u jakiegos dziadka w komorce lub innym chlewku czy drewutni. Motocykl mozesz trzymac pod chmura o ile jest to parking strzezony, pod blokiem nie radze bo wystarczy jedna impreza i jakies gimbusy potna ci siedzenie lub przewroca motocykl. Wszystko inne motocykl wytrzyma, deszcz, slonce itp. chociaz oczywiscie lepiej miec garaz.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie :thumbsup:

 

Troszkę poczytałem i poszperałem i dokopałem się do informacji jakoby yamaha xj 600 była nie najgorszym wyborem na pierwszy motocykl. Motocykl całkiem ładny, a i zmieszczenie się w 5 tysiach nie byłoby problemem. Co o tym sądzisz Cerb? Nawet znalazłem jedną piękną (wg mnie) sztukę : klik

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Xj'ta nawet ładna.

 

Tak jak Cebr mówi. Nie ważne na czym ważne żebyś zaczął się uczyć jeździć. Na przyszły sezon 500ka Ci styknie. A potem będzie się szukało dalej. Jak bardzo Ci zależy na ścigu to szukaj CBR F3. Ale tam sporo gniotów jest i trzeba uważać żeby się nie nadziać. Masz jeszcze Bandity od Suzuki. Stara ale slidna konstrukcja.

 

A co do ubioru - Kobieta sprezentowała mi takie coś:

 

Alpinestars-SP-1-Glove-G.jpg

 

Wygląda fajnie leżey bajka i mnie ch*j strzela, że nie mogę w nich pojeździć :) Ciekawe jak się będą sprawowały. Ma ktoś jakieś doświadczenie z Alpinestars?

W styczniu planuje kupić spodnie do kompletu z kurtką. Kurtkę mam Richa Kyalami i muszę se jakieś dopasować.

 

Cerb jaki masz kachol? Rozglądam się trochę teraz, mierzyłem AGV K4 na które byłem napalony i klapa. Średnio wykonany, niewygodny i podbródek to jakiś żart. A 700 zł chcą za to. Tak więc moje plany co do AGV się chyba zmienią. Co jeszcze można kupić? Szukam tak mi się wydaje do ~800 zł. Oglądałem HJC IS-16. BOgato wyposażony (BLENDA !!!). Potem jest jeszcze HJC jakiś PRO czy coś tam. Bez blendy ale taki .... racingowy :P też ładny.

Ojciec mówi : "kup se Nolana" bo on od zawsze w takim jeździ i miał ze 3. Ale Nolany wg mnie są brzydkie :) Właśnie AGV urzekł mnie swoim kształtem... no ale jak widać trochę się zawiodłem. Jakieś pomysły?

 

p.s - ostatnio paliłem swoją Cebrę :) Mmmmmm. Miód. Od razu rogal na cały tydzień :P

Odnośnik do komentarza

Co do rekawic to ja mam Spyke T-Torsion i BARDZO je sobie chwale, od Alpina mam tylko buty SMX-2 i plecak Ripper. Jakosciowo to dla mnie najwyzsza liga, zarowno wykonanie jak i design i walory uzytkowe (plecak jest po prostu nie do zaj.ebania). Polecam kazdemu a rekawic szczerze zazdroszcze hehe. Co do kasku, w takiej cenie Moze byc cos od firm - Shark, KBC, HJC, Icon ewnetualnie Nolan ale od modelu N84 wzwyz. Co do modelu N62 ja mam taki

http://www.allegro.p...n_n_62_aim.html - uzytkuje go juz 2 rok. Kasku tego nie polecam. Po pierwsze strasznie sie rozbil (stal sie luzny) ale Kawa Z1000 latalem jak wariat to jeszcze mial prawo bo wiatr targal mi lbem niemilosiernie. Najgorsze jest to ze pinlocka trzeba kupic oddzielnie i w dodatku nie ma on uszczelki ktora trzymala by go stablinie na szybce, powoduje to ze od wibracji/wiatru rysuje nam szybke ktora wyglada teraz jak przejechana papierem sciernym (srodek czysty ale krawedzie kaszana). Zapiecie sie luzuje i jedyne co moglem na to zaradzic to ustawic raz i zaszyc pasek (problem opisywalo kilka osob na forach motocyklowych). W dodatku sa dwie wersje tego kasku ktore roznia sie wysciolka i cena oczywiscie, ta ktora mam ja ma wysciolke z wyzszych modeli i jest naprawde ok oprocz tego ze skora lekko popekala w tym miejscu gdzie styka sie z karkiem. Nie od noszenia, kask nosze trzymajac za szczeke. W sumie to nie jest taki zly jakby go uzytkowac bez pinlocka, jest szczelny, ma niezla wentylacje, w miare cichy, wyciagany caly srodek do prania. Ocena w skali szkolnej 3+. Gdybym mial go na glowie w czasie przecinania jelonka ktore zaliczylem w kwietniu to pewnie dzis sikalbym do kaczki i robil kupe w basen bo taki luzny glowy by mi nie ochronil. Ja mam Shoei XR1000 Artifact TC1 w tej chwili chcialbym przymierzyc XR1100 lub jakiegos Araia i pewnie ktorys kupie bo mojego Shoeia przechwycila mi kobita

 

Foty pokazujace to o czym pisalem :

 

s6301506.th.jpg s6301507.th.jpg s6301508.th.jpg s6301509.th.jpg

Odnośnik do komentarza

Arai też fajny ale drogie są. Miałem jednego w ręce raz - tego z nietoperzami :P nie pamiętam oznaczenia. leciutki. i nie drogi bo ok ~700 zł. Problem polega na tym, że cena jest taka bo jest on z włókna i jest mega lekki. a minusy - cała reszta, głośny no i musieli zaoszczędzić na czymś, żeby był tani. brak anti-foga:/ A Sharki są dobre?

Odnośnik do komentarza

Sharki maja niezla opinie, w S500 lata moj kumpel juz 4 lata i sobie chwali ale on za bardzo wymagajacy nie jest. A myslales nad Xlite (to Nolan w wersji top deluxe, super extra i takie tam) ? Zaj.ebiste kaski tylko ze ciezko bedzie z cena ale na allegro czasem trafi sie dobra okazja, zreszta teraz w zime niezle promocje sa to mozesz poszukac, do sezonu jeszcze 3 miesiace to zdazysz ;).

Odnośnik do komentarza

Kask bardzo fajny i za(pipi).scie wygladajacy (mam kurtke z taka sama czacha http://www.rideicon....ry=2229&id=8651 ), ostro swego czasu sie na niego napalalem ale na lbie mi za dobrze nie lezal (ucisk na czolo) a i wydawal sie troche duzy, opinie jednak ma ok. Jeden z gosci z forum mojekawasaki.pl (nick Carry) sprowadza i uzytkuje rzeczy tej firmy, mozesz spytac sie go o opinie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...