Skocz do zawartości

trip-hop


Obsolete

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 134
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

jak to wypada w porównaniu ze starymi płytami?

 

Ta plyta powinna wyjsc zamiast dwoch ostatnich. Standardowo jest eklektycznie, standardowo sa kawalki-smiecie, ale tym razem sporo utworow jest dobrych i jest duzo rozwiazan znanych z jego najlepszych albumow. Porzucil kosmiczny rozstrzal gatunkowy, dopelniony goscmi z du py, jak Red Hoci. Nowa babka dobrze zastepuje M.Topley-Bird, mozna sie doszukac sampli Portishead, jest dobrze.

 

Po wstepnej selekcji zostawilbym kawalki: Puppy-Toy (rodem z "Vulnerable", ale jednak melodyjny refren strasznie wchodzi do glowy, wiec ciezko sie od tego opedzic), Bacative (troche te murzynskie nawijki mnie irytuja, lepiej to wypadlo na "Bury the Evidence", ale calosciowo klimat niczym od Theviery Corp.), Joseph, Council Estate (przypominaja sie czasy "Black Steel"), Past Mistake (kosi), Coalition, Cross to Bear, Slow, Far Away i School Gates.

 

Wypadaja kawalki 4 i 5, a wiec dobra srednia. Teraz sobie to uloze wedlug wlasnej kolejnosci i bedzie jeszcze wiekszy git. Oczywiscie lepiej, by bylo jakby to nagral w stylu pierwszych plyt, ale nie oszukujmy sie, wiadomo bylo, ze produkcja na albumie bedzie lsnila i bedzie wolna od brudow. jak na nowoczesnego Tricky'ego udany album.

 

 

podobno dobra nuta do walenia po kablach. nie wiem - nie próbowałem.

 

No stary Tricky tak, ten ma wiecej wpadajacych w ucho brzmien.

 

 

 

edit: poje balo mi sie, kawalek Far Away nalezy do grupy do wyje bania;]

Odnośnik do komentarza
No tak, z tym, ze jak pisalem, na plycie jest zroznicowany material. "Puppy Toy" to dosc letnia nuta -> http://www.myspace.com/trickola

 

 

ja tego albumu jeszcze ni sluchalem. chodzilo mi ogolnie ogatunek. nastropjowo mi pasuje bardziej na okres o ktorym wspomnialem, podobnie jak ambient, albo neoklasyka przykladowo, czy postrock... takie nostalgiczne brzmienia. no tricky jest akurat przy okazji "psychodeliczny", ale tez mi na wiosenna pore czy letnia srednio lezy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wracajac do krola trip-hopu, wrzucam kompilacje jego najwazniejszych kawalkow. Mozna sie przyczepic, ze brakuje kilku utworow, no ale nagral ich multum, a pliki wazylyby po 200mb, wiec trzeba bylo skrocic. W glownej mierze calosc oparta jest na pierwszych czterech albumach. To jest elementarz i esencja trip-hopu. Wiekszosc zamieszczonych utworow, to najlepsze rzeczy jakie powstaly w tym gatunku, wyprzedzajace daleko dokonania innych artystow.

 

 

Tricky - kompilejszyn

 

2408.jpg

 

1. Tricky - Tattoo (5:27)

2. Tricky - Bad Dreams (4:12)

3. Tricky - Hell is Round the Corner (3:45)

4. Tricky - Carriage For Two (4:44)

5. Tricky - Keep Your Mouth Shut (6:00)

6. Tricky - Black Steel (5:42)

7. Tricky - Wash My Soul (3:54)

8. Tricky - Pumpkin (4:30)

9. Tricky - Vent (3:05)

10. Tricky - Bombing Bastards (5:14)

11. Tricky - Car Crash (3:43)

12. Tricky - 6 Minutes (4:46)

13. Tricky - Overcome (4:28)

14. Tricky - Poems (6:53)

15. Tricky - Talk To Me (Angels With Dirty Faces) (4:27)

16. Tricky - Bad Things (5:12)

17. Tricky - Burn The Evidence (4:53)

18. Tricky - Piano (4:13)

 

http://www.mediafire.com/?n3wewi7yp1m - part1

http://www.mediafire.com/?deyk2mdev2z- part2

Odnośnik do komentarza

Przy trickym to raczej malo ambitnym popem;] Serio nie wiem, ktory tam kawalek jest niby slaby. To nie jest muzyka na szybkie obadanie, nie ma mozliwosci powiedzenia, dokladnie sluchajac, mowic, ze to jest slabe. Naprawde nie bez powodu tego czlowieka uwaza sie za osobe, ktora najbardziej zdefiniowala ten gatunek i za najbardziej znamienitego jego przedstawiciela;] Jestem zbulwersowanyxD

Odnośnik do komentarza

Instrukcja jak słuchać Tricky'ego:

 

w pokoju musi być półmrok lub ciemno + świeczki

spalić potężnego gibona co by było miękko w nogach i na duszy

odpalić płytkę cd/kompa

wczuć się pod wpływem MJ w dźwięki (jak wiadomo Tricky większość muzy zrobił będąc spalonym jak szmata)

odpłynąć

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.