Skocz do zawartości

Szukam RPGa w starym stylu na PSP (lub wszystko co emuluje)


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i na wstępie przepraszam jeśli temat który założyłem w jakiś sposób narusza zasady działu. Do "pomoc w RPG" mój problem nie pasuje więc nie mogę tam umieścić posta. Ostatnio zagrywam się ponownie w Obliviona na PC który jako jedna z niewielu gier cRPG potrafi wprawić w taki miły dreszcz przeżywanej przygody który towarzyszył mi dotychczas tylko przy takich tytułach jak Baldurs Gate czy Planescape Torment (Morrowinda nie wymieniam bo to poprzednik Obliviona) i żal mi strasznie, że nie ma żadnej gry w podobnym klimacie w którą mógłbym sieknąć na swoim PSP.

 

Mówiąc krótko: szukam tytułu na jakąkolwiek emulowaną przez PSP platformę w którym mógłbym poprowadzić samodzielnie wybraną i dopracowaną przez siebie drużynę bądź bohatera, grafika niekoniecznie byłaby mangowa (uwielbiam jRPG ale zwyczajnie mi się przejadło) a sama gra zawierałaby dużo różnorakiej eksploracji. Gry z serii Elder Scrolls nawiązują dość mocno do kultowych starych Dungeon Crawlerów które wśród RPG są gatunkiem samym w sobie i chyba właśnie to w nich bardzo mi się podoba. Niestety Emulator DOSa na PSP jest jak narazie tragiczny bo inaczej po prostu spróbowałbym zagrać w TES: Arena bądź Daggerfall. Byłoby też miło gdyby w grze byłby grywalny Orc lub Half-Orc bo bardzo lubię zielono-skórą rasę odkąd gram w WoW'a. Próbowałem już kilka tytułów (np. wydany tylko na PSP Dungeon Explorer który jednak odrzucił mnie swoją okropną prostotą i monotonią) ale nie znalazłem tam nic co mogłoby mnie bardziej przyciągnąć. Chodzi mi głównie o klimat i poczucie odkrywania nieznanego i prowadzenie bohaterów przez ciekawą przygodę niekoniecznie typowo w jRPGowym stylu typu "grupa licealistów przeniesiona do innego wymiaru ratuje świat". Jest cokolwiek takiego? Bardzo żałuję, że zawieszono prace nad TES Travels: Oblivion na PSP bo mógłby być to rewelacyjny tytuł. Całkiem nieźle podpasował mi D&D Tactics na PSP ale odrzuca mnie ślimacze tempo rozgrywki (zwłaszcza w trybie eksploracji).

Edytowane przez Antares
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

parę sekund w Wikipedii

# Ultima: Exodus (NES)

# Ultima: Quest of the Avatar (NES)

# Ultima IV : Quest of the Avatar (Sega Master System) — A faithful port of the original. Only released in English.

# Ultima: Warriors of Destiny (NES)

# Ultima: Runes of Virtue (Game Boy) — Non-canonical, action based gameplay and puzzle solving. The game's antagonist is called the "Black Knight." This is Garriott's favorite console-based Ultima.[1]

# Ultima: Runes of Virtue 2 (Game Boy, Super NES)

# Ultima VI: The False Prophet (SNES) — Gameplay adapted for the game pad. Includes plot changes and reduction in violence.

# Ultima VII: The Black Gate (SNES) — Gameplay adapted for the game pad. Includes plot changes and reduction in violence.

Might and Magic III: Isles of Terra (1991; DOS, Mac, Amiga, SNES, Sega Genesis, PC-Engine CD-ROM)

# Might and Magic: The Secret of the Inner Sanctum (1986; Apple II, DOS, Commodore 64, NES, MSX,PC-Engine CD-ROM)

# Might and Magic II: Gates to Another World (1988; Apple II, Amiga, DOS, Commodore 64, Mac, Sega Genesis, Super Nintendo Entertainment System (Europe only), SNES (Japan-only, different from the European version), MSX, PC-Engine CD)

 

Ogólnie to na emulatorach trochę tego jest. Z dosboxem trzeba się pobawić i testować każdą grę po kolei bo jedne działaja dobrze a inne tragicznie(np. Fallout którybyłby idealny dla Ciebie

Teraz działa on tak

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie przeszkadza ci oldskulowa grafa to polecam

 

-Eye of Beholder I&II - AD&D, Fearun, Tworzysz drużynę od podstaw, I czesc to mocny dungeon crawler, dwójka to kwintesencja gatunku, ciekawy scenariusz i świetne zagadki logiczne

 

-Dungeon Master I&II - 1 czesc to prekursor gatunku, dwójka jest mocno podkręcona graficzne i systemowo ale jest za to o wiele krótsza. Mimo wszystko poleciłbym sequel

 

-Trylogia Ishar - Klasyk z Amigi, jak na tamte czasy ogromny otwarty świat, ogromna ilosc NPC do stworzenia druzyny i hardcorowy poziom, przy których obecne RPG to bułka z masłem :D

 

swoja droga do scenariusza Tormenta i rozmachu Baldura ciężko jest cokolwiek porównac ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...