Skocz do zawartości

NTSC na PSX europejskim?


kulak4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem. Otoz nie wiem jak odpalic gre NTSC (amerykanski oryginal) na nieprzerobionym PSX. Niedawno kupilem pewna gre w PALu, ale okazalo sie, ze to "niemiec", do tego jest ocenzurowany. Moge ta sama gre zalatwic w j. ang ale amerykanska wersje...

Pamietam, ze kiedys sporo bylo mowione o triku z wykalaczka lub podmiana plytki przed wczytaniem. Bo z tego co czytalem, to NTSC w ogole nie ruszy na europejskiej konsoli (to po co te konwertery PAL-NTSC, ktore maja dodac koloru, gdy gry sa czarnobiale?).

Prosze o pomoc, poratujcie retromaniaka :).

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na gołej PSX/PSOne to zdaje się, że w ogóle nie odpalisz gry z innego regionu niż konsola. Minęło już 15 lat więc mogę nie pamiętać.

A "konwertery" PAL-NTSC zmieniają 'y' wyświetlanego obrazu (w ps-x exe) i przełączają konsolę w tryb ntsc (ale gra i tak jest PAL - nie da się "przekonwertować" gry PAL na NTSC).

 

Wlutuj modchip i nie marudź. Gry w NTSC wyświetlają więcej fps i są znacznie, znacznie tańsze od PAL. Jakiś czas temu kupiłem FF8 za 30zł z kosztami wysyłki. Nie dawno przeszła mi okazja z FF9 za 40zł... ile te gry kosztują w PAL to nie trzeba nikomu mówić.

Odnośnik do komentarza

Tak BTW, to jak wiesz gdzie szukac, to i PAL tanio dostaniesz (nawet FF8 i FF9) :).

Jakis czas temu dorwalem np. "State of Emergency" na Xboxa za...1zl. Oryginal. Wiem, ze to gra nie tego kalibru co "Finale", ale fakt jest faktem.

A chipa nie mam zamiaru montowac. Najwyzej kupie za grosze PSXa amerykanskiego wraz z konwerterem napiecia i po sprawie.

Odnośnik do komentarza

Podepne się do tematu:

 

Mam możliwość kupienia całego zestawu sprowadzonego z Japonii (gra+kontroler). Konsolę mam przerobioną. Gra będzie hulać na 100% tylko czy kontroler będzie współpracował na "nie japońskiej" konsoli z japońską grą.

Pytanie drugie czy (ten sam) kontroler będzie współpracował z (tą samą) konsolą jeżeli będę chciał zagrać w tą samą (albo wcześniejszą/kolejną) część tej gry w wersji europejskiej lub ntsc usa :?:

Edytowane przez Wyso
Odnośnik do komentarza

Bez żadnego problemu można odpalać ntsc na palowskiej konsoli sposobem na "zapałkę"(wykałaczkę, sprężynkę, podmiankę czy też obcęgi(? - kumpel łapał płyty obcęgami bo bał się, że ten wirująca płyta utnie mu palce :D )). Sposób działa także na oryginałach ntsc(sam sprawdziłem). Co i jak to myślę, że każdy sposób zna. A jak nie to na youtube "psx swap" i wszystko jasne. Co do samego koloru no to sprawa losowa zależna od konfiguracji konsola<->kabel<->TV.

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem, po tutorial wystarczy wpisać na youtube fraze - "psx swap"

Ale spróbuje to opisać bo na tych filmikach słabo to częstow widać. Tak więc najpierw należy zablokować czujniki zamknięcia klapki oto przyklad dla psxa:

psx2uq5.png

A w przypadku psone w miejsce zaznaczone tu:

264925261480522c2002us6.jpg

należy wcisnąć jakąś zapałkę patyczek itp. itd.

Teraz do konsoli wkładamy oryginalną grę z regionu konsoli i włączamy konsolę. NIE ZAMYKAMY KLAPKI. Jeżeli płyta się kręci wszystko ok z blokadami. Teraz gra normalnie będzie się wczytywała. Najpierw po uruchomieniu konsoli płytka kręci się ze średnią prędkością. W pewnym momencie na planszy z pomarańczowym rombem i znaczkiem SONY płytka przyspieszy i włączy się plansza z logiem playstation. I teraz cały czas patrzcie na płytę*. Kiedy płytka zwolni wyciągamy ją i wkładamy kopie/oryginał z innego regionu **. Przez maksymalnie 1,5 sekundy płyta kręcić się będzie ze średnią prędkością, potem przyspieszy. I teraz znowu patrzymy na płytkę i kiedy zwolni wyciągamy kopie i wkładamy znów oryginał z naszego regionu. Teraz czas patrzeć na TV. Kiedy zniknie plansza z logiem playstation podmieniamy na kopie i gra powinna działać. Dalej nie zamykamy klapki, pod żadnym pozorem nie wyciągamy blokady podczas działania.

* - patrzenie na płytę to jeden sposób, drugi to wsłuchiwanie się w płytę. Kiedy płyta zwalnia z maksymalniej prędkości na średnią, silniczek napędu wydaje charakterystyczny dźwięk.

** cała podmiana powinna wyglądać tak - kiedy wyciągniemy płytę silniczek zakręci się i ustanie na jakiś ułamek sekundy, wtedy należy włożyć kopie! Nie radzę czekać dłużej(może przestać ładować dysk), ani nie radzę wkładania tej płyty kiedy ten silniczek się kręci, szybko można zajechać to to co trzyma płytę(nie wiem jak to nazwać).

 

Jeżeli dalej ktoś będzie miał problemy spróbóję nagrać filmik który pokaże co i jak.

Edytowane przez mateusz4444
Odnośnik do komentarza

Jest kilka powodów dla których ludzie nie nie chcą tego robić ale nie mogą.

pierwsze primo - brak dostępu do PICa i/lub programatora(w tym wypadku ja odpadam, dostęp do układu bezproblemowy ale kasy na willema żeby układzik za 5zł zaprogramować to nie dam).

drugie - brak osoby która wykona operacje/brak umiejętności, żeby zrobić to samemu

trzy - strach przed uwaleniem swojej ulubionej konsolki

Ja musiałbym teraz wydać całe 15zł(mimimum) na zaprogramowanego pica. Baa... jeszcze nie wiem co za G mi na niego wrzucą. A i to mógłbym wyonać dopiero po powrocie do polski.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...