Skocz do zawartości

Szumy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Xa podpietego po Component i gdy popatrze z bliska, to widze linie idace wzdluz ekranu, wlaczenie wysokiej redukcji szumow je niby niweluje, ale jest dziwny obraz, tj. w GoWie przy rozgladaniu sie niektore obiekty dziwnie wygladaja, jakby sie lekko rozmazywaly (tekstury z duza iloscia detali). Moj tv to Sharp 32x20e. Da rade cos z tym zrobic, czy taki urok componenta? Na 720pjest to mniej widoczne, bardziej widac to na 1080i. Dodam, ze kolega ma klase nizszego Sharpa i tego nie uwsiadczyl...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam oryginalny M$, z wlaczana redukcja szumow problem znika, na 720p go nie ma. Wiec moze tak zachowuje sie component przy 1080i. Zeby zobaczyc te linie, trzeba popatrec na ekran z bardzo bliska 15-20 cm. W zasadzie nie ma roznicy w jakosci miedzy 1080i a 720p, component dzwiga maks 720p? Mozliwe ze kable zasilajace od konsoli i tv robia jakies zaklocenia, wszystkie leza blisko componenta za tv.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Nie no wiesz teoretycznie to dźwignie 720p/1080i/1080p, ale to tylko teoria bo w praktyce nie zobaczysz żadnej różnicy, to jednak analogowe złącze nie cyfrowe. Dziwne, że redukcja szumów to naprawia, myślałem że to tylko obraz na kablówce fixuje :)

 

Może i racja, że to jakiś sprzęt, lub kabel robi te zakłócenia, spróbuj odpiąć po kolei różne kable/urządzenia i posprawdzać.

Odnośnik do komentarza

Przeniosle wogole tv gdzie indziej i podlaczylem tak by kable sie nie krzyzowaly i dalej to mam (720p spoko, 1080i pasy, 1080p rozwalony obraz, 480p straszne pasy na ekranie). Coz zadzwonilem do serwisu, niech przyjada i sprawdza sprzet, zabiora do serwisu. Napewno nie jest to wina kabla, 720p idzie ladnie.

Odnośnik do komentarza

Psyko troche mnei zmartwiłeś bo sam sie niosę z zamiarem zakupienia tego modelu szarpa. Może jest tak , że ten TV nie przyjmuje po komponencie 1080p ? tylko przez hdmi?.

Kurcze we wszystkich grach można takie cos zauważyc ? Jak ogólnie Psyko oceniasz ten TV pod kątem współpracy z X ? Chciałbym, żeby oprócz wielkosci od mojego 4 letniego monitora lcd i jakościa coś sie różnił .

Odnośnik do komentarza

Telewizor jest ogolnie bdb. Bardzo mozliwe ze 1080p leci tylko po hdmi. Po componencie obraz 720p jest elegancki. Problemem sa tylko zaklocenia przy 480p i 1080i, ale komponent jest w zasadzie do 720p, no ale tych zaklocen nie powinno byc. Zobacze co powiedza ludzie z serwisu Sharpa, pewnie beda u mnie w przyszlym tygodniu. Mozliwe ze mam cos z wejsciem komponent, lub cos przestawionego. Ale ogolnie oceniam tv pozytywnie, bo jak na swoja cene jest swietny.

Odnośnik do komentarza

Dan wybacz, ale opowiadasz bzdury :D

 

Component to nie DVI ani HDMI, to po prostu bardziej zaawanansowany chinch ;]

 

To, że kabel potrafi "puścić" 1080p nie znaczy, że 1080p zostanie uzyskane ;]

 

Myślisz, że dlaczego 95% tv nie piszę w manualu o 1080p via component, tylko w jakichś modelach lg i szajsung? Bo to chwyt marketingowy i nic pozatym, dla tych co lubią się łudzić, że na takim jakby nie było prehistorycznym kablu można puścić coś powyżej 720p ;]

 

Choć sam mam X360 na component i żałuję, że więcej niż 720p się nie wyciągnie to nic nie zmieni faktu, że jest to praktycznie niemożliwe na 95% odbiornikach.

Edytowane przez hansatan
Odnośnik do komentarza
To, że kabel potrafi "puścić" 1080p nie znaczy, że 1080p zostanie uzyskane ;]

Skoro nadajnik potrafi, kabel potrafi, odbiornik potrafi to niby dlaczego nie można uzyskać 1080p?

 

Myślisz, że dlaczego 95% tv nie piszę w manualu o 1080p via component, tylko w jakichś modelach lg i szajsung? Bo to chwyt marketingowy i nic pozatym, dla tych co lubią się łudzić, że na takim jakby nie było prehistorycznym kablu można puścić coś powyżej 720p ;]

Skąd wiesz, że 95%? Masz jakieś statystyki czy tak sobie "podsumowałeś"? Poza tym nie tylko Samsung (co do LG nie wiem, ale skoro tak twierdzisz) ale chociażby Sony X4500 też przyjmuje 1080p po componencie.

Jakie to ma znaczenie kiedy component został opracowany? Liczy się to co potrafi, a z pewnością pozwala na przesyłanie sygnału 1080p. Taśma filmowa to też "prehistoria" a i tak ma znacznie większą rozdzielczość niż kamery cyfrowe.

Edytowane przez DaN3000
Odnośnik do komentarza

To podaj konkretnie jakie to "renomowane" fora, bo na avforum i avsforum można znaleźć mnóstwo tematów o tym, że np. z X360 można puścić 1080p po componencie. Tak naprawdę to największym ograniczeniem jest licencja, nakładana np. na producentów odtwarzaczy Blu-ray, która sztucznie ogranicza sygnał do maksymalnie 1080i po componencie, a nie same możliwości tego złącza.

Odnośnik do komentarza
Klik - masz tu kilka pierwszych linków z google i pokaż konkretnie gdzie jest to info i na jakie renomowane forum się powoływałeś? Póki co to fakt jest taki, że do tych "drugich" należysz tylko Ty i nie podałeś jeszcze żadnego argumentu na poparcie tego o czym piszesz, natomiast na innych forach można znaleźć multum postów o tym, że jednak 1080p po componencie działa bez żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Psyko popołudniu sprawdzę jak to wygląda u mnie i czy też są te szumy. Próbowałeś podpiąć klocka przez HDMI?

 

Edit: Jak porównywałem burnałta na klocku(VGA) i PS3 (HDMI) to na trójce gra miała tak jakby więcej kolorów na XO kolory są bardziej szare. Czy jest wina kabla czy różnica między konsolami?

Edytowane przez Krzys PL
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...