Skocz do zawartości

Pushing Daisies


Mq

Rekomendowane odpowiedzi

... to byloby to cos w stylu Pushing Daisies. Serial traktuje o facecie ktory odkryl ze ma dziwna moc - potrafi wskrzeszac ludzi. Jego sila ma jednak duza cene - gdy jedna osoba zostaje wskrzeszona druga, nieopodal, umiera. I nigdy nie moze dotknac osoby ktora wrocila zza swiata bo natychmiast znowu umrze. Ned postanawia zyc zwyczajnym zyciem wyrabiacza ciast gdy prywatny detektyw odkrywa jego dar i zmusza do pomagania w rozwiazywaniu przestepstw. Jego zycie jeszcze bardziej sie komplikuje gdy odkrywa ze dziewczyna z ktora mial swoj pierwszy pocalunek zostala zamordowana...

 

daisiescastil9.jpg

w500.png

 

Wlasnie przekopuje sie przez pierwszy sezon (marne 9 odcinkow) tego serialu i juz moge go polecic. Wizualnie przypomina mi najbardziej wlasnie filmy Burtona - kolorowe i bajkowe - i jest na razie rownie czarujacy. Cos w stylu Big Fisha tylko mniej sentymentalne i bardziej smieszne. Bardzo solidne. Podejrzewam ze serial nie jest specjalnie znany ale warto go sprawdzic bo to niezla perelka.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Łyknąłem Pushing Daisies od premiery pierwszego odcinka, bo spodziewałem się, ze Fuller stworzy kolejny świetny serial i się nie zawiodłem.

Wrzucił trochę klimatu z "Dead like me", trochę z "Wonderfalls", trochę zabawy kolorami; do tego świetne, całkiem ambitne dialogi, dobrą odsadę (ciotki jak dla mnie tylko trochę odstają) - czego chcieć więcej?

Czekam na drugi sezon, bo po 9 odcinkach (miało być więcej, ale strajk...) czułem straszny niedosyt.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
dziwna moc - potrafi wskrzeszac ludzi. Jego sila ma jednak duza cene - gdy jedna osoba zostaje wskrzeszona druga, nieopodal, umiera.

Motyw zywcem wyjęty z Carnivalle. Ale dziekie i tak. Zapowiada się dobry serial.

Jakies 12 godzin pozniej

 

 

Jestem na ep4. Jest dobrze. Głowny aktor kogos mi przypomina, za to klimat...

 

 

 

klimat tego serialu śmialo nazwac kalką z Burtona. Nie wiem czy to dobrze czy zle. Z jednej strony sie ciesze, bo Burtona bardzo lubie, z drugiej strony mam mieszane uczucia. Pomysł, narator, dziwni bohaterowie, groteska, cukierkowy klimat, nawet kobieta z jednym okiem. Wszystko to to taki mix tworczosci Tima

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza

Serial jest naprawdę dobry i ciekawy jednak Dead Like Me przypadło mi bardziej do gustu.

Jest nawet zabawnie, trochę bajkowo i jest ciekawy pomysł. Tylko czy to wystarczy żeby serial długo istniał?

Jak dla mnie Cod jest najzabawniejszą postacią i mogłoby być go nawet więcej.

Pierwszy Października to dzień emisji nowego odcinka.

Odnośnik do komentarza

Stracilem zainteresowanie Dead Like Me po paru odcinkach. Sam nie wiem czemu. Za to Wonderfalls bylo swietne (poki trwalo :( ) . Przynajmniej Pushing Daisies bedzie mialo drugi sezon...

 

klimat tego serialu śmialo nazwac kalką z Burtona. Nie wiem czy to dobrze czy zle. Z jednej strony sie ciesze, bo Burtona bardzo lubie, z drugiej strony mam mieszane uczucia. Pomysł, narator, dziwni bohaterowie, groteska, cukierkowy klimat, nawet kobieta z jednym okiem. Wszystko to to taki mix tworczosci Tima

To co piszesz to prawda ,ale mi to osoboscie nie przeszkadza bo imo wszystko w serialu "dziala" bardzo dobrze . Wizualnie faktycznie widac inspiracje Burtonem , tresciowo szczerze mowiac bardziej przypomina mi poprzednie twory Fullera (np. to jak postacie rozmawiaja, dziwna moc bohatera, fakt ze wszyscy bardzo duzo czasu spedzaja siedzac w knajpie etc. poza tym Burton nie ma monopolu na basniowe elementy). Taka mieszanke oglada sie ciekawie i trudno mi znalezc w tv cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Świetne rozpoczęcie sezonu. Pierwsze 40 minut to kolorystyczny popis artystyczny, drugi odcinek to to, na co czekałem od samego początku serii - cyrk z dziwakami w nim pracującymi, to środowisko idealnie pasujące do tej serii i rzeczywiście sprawdziło się kapitalnie.

Znowu PD jest jednym z lepszych seriali sezonu, szkoda tylko, że oglądalność spadła na łeb na szyje z porównaniu z pierwszym sezonem co może mieć wydźwięk n a ilość odcinków.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No i ku.rwa stało się - najlepszy serial sezonu został anulowany ;/

http://tv.ign.com/articles/932/932555p1.html

 

W tym sezonie będzie jeszcze 7 odcinków i tyle, chociaż niewykluczone, że PD dostanie za jakiś czas film telewizyjny albo DTDvd, tak jak to było z Dead Like Me.

Żal, że ludzie nie potrafią doceniać seriali Fullera... No cóż może on wróci do Heroes i pomoże przywrócić temu serialowi poziom pierwszego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Nie wszystko co dotyka Fullera (Star Trek Voyager miał 7 sezonów, a on sam napisał 20 odcinków; Heroes ciągle leci), tylko wszystkie jego autorskie projekty - to tak w gwoli ścisłości. A samo zjawisko jest dosyć ciekawe, bo jego seriale są oryginalne, ciekawe, zabawne i dosyć ambitne. Widać widzowie szukają czegoś innego.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...