Skocz do zawartości

kino domowe SONY


Gość _Milan_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

witam, jako ze nie znalazlem na forum zadnego dzialu dla audiofilów, wiec pomyslalem ze tutaj znajde pomoc.

 

prawdopodobnie na dniach pojade po to kino domowe:

http://www.allegro.pl/item489560438_sony_s...000_kredyt.html

 

Identyczny jest wlasnie do kupienia w selgrosie za 1500zl.

 

nie jestem znawca, ale sadze ze moge zaufac w tym przypadku marce, bardzo chetnie poznam zdanie tych ktorzy sie znaja, i byc moze maja ktorys z tych sprzetow.

A moze za ta cene cos lepszego?

 

zestaw to :

 

glosniki: ss-fcr4000

 

odtwarzacz: dvpns708hb

 

amplituner: strdg520b

 

ps. wiem ze sredni sprzet to jakies 10 000zl, ale wyluzujcie z takimi komentarzami ;]

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 17
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie jestem znawca, ale sadze ze moge zaufac w tym przypadku marce, bardzo chetnie poznam zdanie tych ktorzy sie znaja, i byc moze maja ktorys z tych sprzetow.

 

 

Sony nie robi dobrego audio, to prawie najniższa półka jeśli chodzi o znane firmy. Amplituner to chińszczyzna, DVD zapewne nie obsługuje polskich fontów, kolumny budżetówka - sprzedawana jedynie w zestawach. Nie ma co się oszukiwać, do filmów zestaw jest ok, ale jeśli chciałbyś sobie posłuchać muzyki to lepiej dociulaj złotówki na coś porządnego. Za milusi zestawik trzeba dać 2500-3000. W tej cenie bez wątpienia wygrywa set Onkyo 518 z DVD 406 i Quadral Quintas 500 - naprawdę zaje.bisty zestaw 5.0, wart swojej ceny.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

no rozumiem pajdus, ale sluchaj, wiecej niz 1500 nie dam, nie stac mnie po prostu ;].

w sumie to kino ma byc jako prezent dla mnie, wiec wlasnego siana raczej nie wydam, no moze doloze pare setek.

Dotad mialem stara wieze aiwa, ktora nie gra nawet zle, sadzisz ze pod wzgledem dzwieku wcale nie bedzie lepiej?

sprawdze mam nadzieje i tak w sklepie.

Czcionki mnie kij obchodza, i tak bede puszczal filmy i mp3 z laptopa podlaczonego do tego kina.

Mam troche oryginałow i chetnie bym posluchal ich w innej wersji niz odpalone na komie i puszczone przez stara wieze, smutno by mi bylo gdybym uslyszal nedze.

 

to moze jakis zestawik stereo do rozbudowania polecisz?

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza
Dotad mialem stara wieze aiwa, ktora nie gra nawet zle, sadzisz ze pod wzgledem dzwieku wcale nie bedzie lepiej?

 

sprawa jest wlasnie taka, ze na srednio dobry zestaw audio trzeba wydac jakies 800zl, a jak masz piec glosnikow za, powiedzmy, 1500 to rewelki nie bedzie. Po prostu trzeba wlozyc duzo wiecej kasy. Ja bym raczej inwestowal w zwykle audio.

Odnośnik do komentarza

Milan spójrzmy prawdzie w oczy, masz 1500zł,

zasugerowałeś, że chcesz kino domowe…za tą kasę nic lepszego nie dostaniesz ponad to, co wkleiłeś w linku, dobre stereo też wątpię… można poszukać jakiś ampli diory ( są naprawdę super i dokupić głośniki firmy Tonsil zestaw będzie w super cenie nie wspominając, że muzę będzie odtwarzała rewelacyjnie niejednokrotnie lepiej od współczesnych zabawek)

 

Ja jednak na twoim miejscu wybrałbym się do Selgros-u ze swoją ulubioną płytką, odpaliłbym na tym zestawie sony i obadał czy jakoś muzyki będzie na poziomie akceptowalnym …. I cieszyłbym się zarówno 5.1 w filmach i słuchał muzyki.( jeżeli chodzi o ostre riffy to sony sobie dobrze z tym radzi…nie wiem, czego słuchasz)

… teksty w stylu – dołóż 2tysie a będziesz miał przyzwoity ampli sobie daruję:) bież płytkę i wal do Selgros na testy…

 

Odnośnik do komentarza
no maly bo i glosniki male ;]

 

jak juz mam kupic glosniki za 700zl to wole by byly cos kolo metra. wole poczuc ta bele drewna u mnie na podlodze.

 

czekam na propozycje glosniki, amplituner, odtwarzacz.

 

bieda boli

 

no zalezy, gdzie by je postawic. W salonie to moze by byla taka 'mala' lipa i sredni lans, ale jakby w pokoju + glosnosc na full = szatan.

Odnośnik do komentarza
no rozumiem pajdus, ale sluchaj, wiecej niz 1500 nie dam, nie stac mnie po prostu ;].

w sumie to kino ma byc jako prezent dla mnie, wiec wlasnego siana raczej nie wydam, no moze doloze pare setek.

Dotad mialem stara wieze aiwa, ktora nie gra nawet zle, sadzisz ze pod wzgledem dzwieku wcale nie bedzie lepiej?

sprawdze mam nadzieje i tak w sklepie.

Czcionki mnie kij obchodza, i tak bede puszczal filmy i mp3 z laptopa podlaczonego do tego kina.

Mam troche oryginałow i chetnie bym posluchal ich w innej wersji niz odpalone na komie i puszczone przez stara wieze, smutno by mi bylo gdybym uslyszal nedze.

 

to moze jakis zestawik stereo do rozbudowania polecisz?

 

Nędzy napewno nie będzie, te zestawy są robione pod Bravie. O nędzy możemy mówić w przypadku zestawu 5.0 na kolumnach Prism Amethyst (500zł za 5 kolumn). Jeśli jest tak jak mówisz to będziesz napewno zadowolony:) Szczerze mówiąc nie chcę polecać nic innego w takiej cenie, bo wejdziesz kiedyś na jakąś stronę audiofilów, żeby zobaczyć co tam jest napisane o kolumnach, które polecił Ci e-kolega i się załamiesz (albo wku.rwisz)

 

Jeśli faktycznie masz ograniczony budżet to bierz Soniaka i i ciesz się bo napewno po wieży AIWA będzie to pozytywna zmiana. Nie ma co się pakować w inne-składane zestawy po 2000-2500, bo okaże się, że grają tak samo albo i gorzej od Sony.

 

 

Do rozbudowy poleciłbym:

Onkyo 518 - 999 do 1099zł - bardzo fajnie gra, daje radę jako stereo

DVD - Oryginalna 406 od Onkyo - 699zł, ale można kupić >ten sam< odtwarzacz tylko ze znaczkiem Pioneer za 399zł (410) lub wersje bez HDMI (310) za 240-270zł

 

No ale to już wyjdzie 1300zł, a gdzie kolumny? Fajnie byłoby dokupić same fronty, a później surrondy z centralem, ale dystrybutorzy nie chcą rozdzielać typowych zestawów 5.0

 

 

Jak chcesz to pojutrze pomęcze tego Soniaka.

 

Można poszukać jakiś ampli diory ( są naprawdę super i dokupić głośniki firmy Tonsil zestaw będzie w super cenie nie wspominając, że muzę będzie odtwarzała rewelacyjnie niejednokrotnie lepiej od współczesnych zabawek)

 

 

 

Sam jestem fanem polskiego audio, posiadam Radmora 5102-TE i jestem z niego bardzo zadowolony, kiedyś to się robiło sprzęty :)

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
Sam jestem fanem polskiego audio, posiadam Radmora 5102-TE i jestem z niego bardzo zadowolony, kiedyś to się robiło sprzęty :)

wooow będzie już z dwadzieścia lat jak już "radmor" nie robią - jakie głośniki zastosowałeś? z tego co kojarzę to moc wyjściowa to około 25w...te większe głośniki mają zakres działania od 25w.:)

 

a wracając do tematu, kumpel ma diorę (kupił za jakieś 300zł ... nie mam pojęcia co za model) podpięta jest do kolumn Tonsil model Altus 110 ( kupisz max 400zł allegro)

odpalił mi "Im Legend" motyw jak mustang mknie po ulicach urywa czachę!!! świetnie to brzmiało i jakoś nie brakowało mi w tym dźwięku przestrzennego:)

 

 

Odnośnik do komentarza

Radmor to stary dziadek :). One mają w parametrach podane 15 albo 25W na kanał, ale Unitra robiła pomiary mocy inaczej niż robią to pozostali producenci. Z tego co pamiętam Radmor ma pobór z sieci na poziomie 150W więc bez problemu napędza u mnie dwie 90Wattowe kolumny Quadrala (Stara seria Allcraft). 5102 i 5102-TE ma jeszcze ciekawy patent nagłośnienia tylnich kolumn - tzw. Quasi Quadro (prawie jak surround :D). Kupując Radmora trzeba jednak koniecznie wymienić wszystkie kondensatory, bo przez tyle lat straciły swoje właściwości.

 

 

 

Altusy 110 to solidne kolumny, są jednak specyficzne - nie dają mocarnego basu (pomimo słusznego rozmiaru głośnika niskotonowego), ale są bardzo głośne. Tak więc często widać na allegro Altusy z wmontowanym nieoryginalnym niskotonowcem, co bez odpowiednich wyliczeń nie daje dobrego efektu.

 

Sam myślę o zmianie sprzętu, ale póki co mam inne priorytety.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

ok, bylem w markecie i postanowilem, bierem te sony, na rozbudowy i zbieranie super sprzetu przyjdzie jeszcze czas, nie oszukujmy sie, jestem studentem napierd,dalajacym na pol etatu, te 5.1 to bedzie lans i na pewno banan na twarzy ;]

 

dzieki chlopaki, bardzo mi pomogliscie.

 

poza tym gdybym chcial zbierac sprzet musialbym spedzic godziny na odsluchach, i setki godzin czytajac teorie i fora, nie mam na to czasu, wiec sony.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...