Jump to content

Cynic Traced in the Air


adi

Recommended Posts

Cynic, zespół hmmm....ktoś jest w stanie okreslić ten rodzaj muzyki?

Zespół załozony przez ludzi zwiazanych z nieodzałowanym Death, którzy postanowili przełamać schematy i połączyć death metal z.... emocjami, pieknem, ta muzyka naprawdę cos opowiada.

Wielu krytyków nazywało ją death-jazz metalem.

Po 14 latach od wydania debiutanckiego albumu pojawiła się nowa płyta i....o ku.....jest jeszcze bardziej magiczna od "Focusa " !!!

 

 

Odsłuchałem płytę i mam ciarki na plecach, cos niesamowitego...tęsknota, smutek, nadzieja....ech, co za muzyka.

 

Link to comment
  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Do Focus nie ma startu. Ładnie to wykombinowali, zejść się na trasę i przy okazji wydać album, który wszyscy kupią w ciemno. Widać Masvidal potrzebował trochę sałaty. Niestety, bez Gobela to on może najwyżej nagrać osiem kołysanek. Focus wyprzedzał swoje czasy, zrewolucjonizował ciężkie granie, stworzył nową jakość, wielokrotnie powielaną, dalej zaskakuje, jest klasykiem. Traced In Air nie jest jej kontynuacją, nie reprezentuje nic nowego, ekskluzywnego, nawet jako odgrzewany kotlet się nie broni. Aranżacje na Focus zachwycają, tutaj są do bólu przeciętne, bez wyrazu. Paweł dobrej solówki nie potrafi teraz skleić, dobrego brejkdałna napisać; pozostałe instrumenty równie blade, usiłowali prawdopodobnie postawić jeszcze większy krok w kierunku jazz/fusion, ale się potknęli, wyszła jakaś anemiczna progresja. Szkoda, 15 lat opracowywania okładki. 

 

adi, jak już zakładasz temat o jednej płycie, to sprawdź chociaż uprzednio, ile dokładnie lat minęło od ostatniego LP, napisz tytuł dokładnie taki jaki jest oraz umieść temat w odpowiednim dziale, ok? <moderator>

Edited by Royal
Link to comment

a ja mam ambiwalentny stosunek do tej płyty, otóż po pierwszym grymasie i kilku odsłuchach album co nieco zyskuje, natomiast ma jeden szkopuł ciężki do przeskoczenia - jęczenie masvidala jakby mu jajka obcięli

 

 

focus >>>> traced in air

Edited by golab
Link to comment

Po pierwszym odsłuchaniu również nie byłem przekonany,wydawało mi sie że jest to po prostu kopiowanie swoich pomysłów, ale po pewnym czasie znajduje sie w niej takie patenty że łeb urywają.

Hmmm...mówisz Royal że aranzacje sa przecietne?Niestety jako muzyk (co prawda nie jakiś dobry , ale jednak muzyk ;) ) muszę powiedzieć że aranżacyjnie TiA jest bardziej przemyslane od Focusa.Mniej "wyścigówek", więcej pomyslunku ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...