Skocz do zawartości

Cynic Traced in the Air


adi

Rekomendowane odpowiedzi

Cynic, zespół hmmm....ktoś jest w stanie okreslić ten rodzaj muzyki?

Zespół załozony przez ludzi zwiazanych z nieodzałowanym Death, którzy postanowili przełamać schematy i połączyć death metal z.... emocjami, pieknem, ta muzyka naprawdę cos opowiada.

Wielu krytyków nazywało ją death-jazz metalem.

Po 14 latach od wydania debiutanckiego albumu pojawiła się nowa płyta i....o ku.....jest jeszcze bardziej magiczna od "Focusa " !!!

 

 

Odsłuchałem płytę i mam ciarki na plecach, cos niesamowitego...tęsknota, smutek, nadzieja....ech, co za muzyka.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do Focus nie ma startu. Ładnie to wykombinowali, zejść się na trasę i przy okazji wydać album, który wszyscy kupią w ciemno. Widać Masvidal potrzebował trochę sałaty. Niestety, bez Gobela to on może najwyżej nagrać osiem kołysanek. Focus wyprzedzał swoje czasy, zrewolucjonizował ciężkie granie, stworzył nową jakość, wielokrotnie powielaną, dalej zaskakuje, jest klasykiem. Traced In Air nie jest jej kontynuacją, nie reprezentuje nic nowego, ekskluzywnego, nawet jako odgrzewany kotlet się nie broni. Aranżacje na Focus zachwycają, tutaj są do bólu przeciętne, bez wyrazu. Paweł dobrej solówki nie potrafi teraz skleić, dobrego brejkdałna napisać; pozostałe instrumenty równie blade, usiłowali prawdopodobnie postawić jeszcze większy krok w kierunku jazz/fusion, ale się potknęli, wyszła jakaś anemiczna progresja. Szkoda, 15 lat opracowywania okładki. 

 

adi, jak już zakładasz temat o jednej płycie, to sprawdź chociaż uprzednio, ile dokładnie lat minęło od ostatniego LP, napisz tytuł dokładnie taki jaki jest oraz umieść temat w odpowiednim dziale, ok? <moderator>

Edytowane przez Royal
Odnośnik do komentarza

a ja mam ambiwalentny stosunek do tej płyty, otóż po pierwszym grymasie i kilku odsłuchach album co nieco zyskuje, natomiast ma jeden szkopuł ciężki do przeskoczenia - jęczenie masvidala jakby mu jajka obcięli

 

 

focus >>>> traced in air

Edytowane przez golab
Odnośnik do komentarza

Po pierwszym odsłuchaniu również nie byłem przekonany,wydawało mi sie że jest to po prostu kopiowanie swoich pomysłów, ale po pewnym czasie znajduje sie w niej takie patenty że łeb urywają.

Hmmm...mówisz Royal że aranzacje sa przecietne?Niestety jako muzyk (co prawda nie jakiś dobry , ale jednak muzyk ;) ) muszę powiedzieć że aranżacyjnie TiA jest bardziej przemyslane od Focusa.Mniej "wyścigówek", więcej pomyslunku ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...