Jump to content

The Shadow of Yesterday


Darken

Recommended Posts

Parę dni temu opublikowałem tłumaczenie gry, która jest papierowym rpg.

Nie wiem, ilu z Was interesuje się takimi rzeczami, ale skoro miłość do konsol łączy ludzi z naprawdę różnych dziedzin, tak więc mam nadzieje, że nikt się nie wkurzy na ten temat.

 

The Shadow of Yesterday to gra w klimacie postapokaliptycznego fantasy.

W podręczniku znajdziecie zasady, które pozwolą Wam na stworzenie historii dziejącej się w fikcyjnej krainie Near, którą 300 lat temu nawiedził kataklizm. Obecnie potomkowie tych, którzy przetrwali upadek meteorytu, próbują odbudować stary porządek.

 

Gra stawia na raczej dorośleje podejście, ponieważ autor nie unikał takich kwestii jak seks czy narkotyki. Sama gra nastawiona jest na stworzenie intensywnej akcji i dramatycznych momentów, podczas których ważyć się będą losy bohaterów lub całych krain.

 

Tak więc zapraszam na oficjalną stronę The Shadow of Yesterday, po więcej szczegółów i po sam podręcznik, który jest w darmowym pdefie.

Edited by Darken
Link to comment
  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Szkoda, ze tak malo ludzi gra w papierowki, a i stereotyp RPGowca jest raczej negatywny (kujon-metal z tlustymi wlosami?) ;]

 

Dobra robota.

Thx.

 

Uwielbiam rpg konsolowe, zwłaszcza wszelkie Final Fantasy (nawet te ze snesa). Uwielbiam mieć przed oczami zarąbista grafikę, dzięki której mogę sobie podziwiać bez końca dopracowane lokacje.

Zax w swoim kąciku pisze o tym, jak kręci go wędrowanie po pustkowiach i znajdowanie obejmujących się szkieletów. Moim zdaniem to jest za(pipi)iste, ale nadal odtwórcze.

Kiedy mam ochotę na coś twórczego, to siadam do rpgów takich jak właśnie The Shadow of Yesterday. Nie musi podczas gry powstawać dzieło sztuki (bo w ten sposób wielu nastolatków próbowało się dowartościować), ale ważne, że to co grupa stworzy podczas sesji jest nasze. Będą to pozlepiane kawałki popkultury, ale kurczę, będzie to nasze i dopasowane do nas.

Link to comment

Whoa, 'postapokaliptyczne fantasy' nieźle brzmi. Chciałem prowadzić Neuroshimę, kiedyś grywałem w Earthdawna, D&D i Warcraft D20, teraz spróbuję tego, co Ty przetłumaczyłeś, a nuż się przełamię i wymyślę coś ciekawego, żeby całą kampanię poprowadzić.

 

Ale najpierw trzeba przeczytać podręcznik, zobaczyć 'z czym to się je' i czy klimat faktycznie odpowiada.

 

 

Podziwiam takich ludzi jak Ty, Darken.

Link to comment

Thx za słowa wsparcia.

 

Uderzyłem z kolejnym wpisem, tym razem z konkretnymi poradami dotyczącymi grania.

 

Dodatkowo, prowadzę też tą TSoY z użyciem SKYPE, więc jeżeli ktoś jest chętny to niech pisze tutaj albo na moje gg by umówić się na grę.

 

Jeżeli jesteś fanem mangi (zakładam po nicku), to ucieszy Cię fakt, że tworzę nowy świat pod tą grę będący silnie zabarwiony paroma seriami anime.

Link to comment

o.O Może być naprawdę ciekawie, czekam z niecierpliwością! Prace są już w jakimś zaawansowanym stadium? System będzie oparty o The Shadow of Yesterday? A może autorski, albo jakiś inny?

 

Jak znajdę chwilę wolnego czasu to odezwę się też w sprawie TSoY (swoją drogą- polska nazwa jest świetna), dawno nie grałem w nic, a mam ogromną ochotę. I w środę pewnie, albo coś koło tego, dokładnie przestudiuję wszystkie materiały z Twojego bloga i manuala do gry (niestety, nauka goni)

Link to comment
Może być naprawdę ciekawie, czekam z niecierpliwością! Prace są już w jakimś zaawansowanym stadium? System będzie oparty o The Shadow of Yesterday? A może autorski, albo jakiś inny?

Nie, dopiero parę konceptów spisałem, więc aż tak super nie jest. Wszystko będzie oparte o TSoY.

 

Jak znajdę chwilę wolnego czasu to odezwę się też w sprawie TSoY (swoją drogą- polska nazwa jest świetna), dawno nie grałem w nic, a mam ogromną ochotę. I w środę pewnie, albo coś koło tego, dokładnie przestudiuję wszystkie materiały z Twojego bloga i manuala do gry (niestety, nauka goni)

To świetnie, czekam z niecierpliwością.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...