Skocz do zawartości

inspire t6100 i xbox 360


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka , kupiłem sobie dzisiaj głośniki do kompa creative inspire t6100 5.1 i pomyślałem że dobrze by było je podłączyć do xboxa 360 . Xbox jest podłączony do monitora samsung kablem vga , z tego kabla wychodzą 2 kabelki do dźwięku , problem w tym że z creativow wychodzą 3 kabelki ^_^ jaką przejściówkę musiał bym kupić żeby grało ?

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie będziesz miał 5.1 na tych głośnikach gdy spróbujesz je podłączyć przez przejściówkę do XBoxa 360. To jest zestaw dedykowany do pracy z kartami dźwiękowymi w pecetach (Stąd trzy jacki). W sprzęcie RTV aby uzyskać 5.1 należy wyposażyć się w zestaw z wbudowanym dekoderem i wyjściem optycznym lub kupić zestaw głośników dołączanych kablem głośnikowym do amplitunera 5.1. Kupiłeś niestety nie takie 5.1 jakie trzeba by cieszyć się dźwiękiem przestrzennym z X360.

Odnośnik do komentarza
Nie będziesz miał 5.1 na tych głośnikach gdy spróbujesz je podłączyć przez przejściówkę do XBoxa 360. To jest zestaw dedykowany do pracy z kartami dźwiękowymi w pecetach (Stąd trzy jacki). W sprzęcie RTV aby uzyskać 5.1 należy wyposażyć się w zestaw z wbudowanym dekoderem i wyjściem optycznym lub kupić zestaw głośników dołączanych kablem głośnikowym do amplitunera 5.1. Kupiłeś niestety nie takie 5.1 jakie trzeba by cieszyć się dźwiękiem przestrzennym z X360.

 

 

i tak je kupowałem z myślą o pc , spróbuje z tą przejściówką

Odnośnik do komentarza

podłączyłem cały ten szajs do kompa ustawiłem w opcjach na 5.1 , potencjometr w ogóle nie działa nie da się przyciszyć ani pogłośnić jak zakręcę na środek to 2 przednie satelitki trzeszczą , pierdzą może to wina sterowników karty dźwiękowej ? sound blaster audigy 2 no bo bez kitu jak bym musiał jutro jechać je oddać na gwarę :mellow:

Odnośnik do komentarza
podłączyłem cały ten szajs do kompa ustawiłem w opcjach na 5.1 , potencjometr w ogóle nie działa nie da się przyciszyć ani pogłośnić jak zakręcę na środek to 2 przednie satelitki trzeszczą , pierdzą może to wina sterowników karty dźwiękowej ? sound blaster audigy 2 no bo bez kitu jak bym musiał jutro jechać je oddać na gwarę :mellow:

Może podłączyłeś do nieodpowiednich kanałów. Z tego co pamiętam zestawy PC 5.1 mają trzy jacki. Każdy z nich obsługuje dwa kanały - front L/P, center/subwoofer i surround L/R. Podłącz je do odpowiednich wyjść w audigy i będziesz miał dźwięk. Jeśli to nie pomoże to spróbuj sprawdzić ustawienia w programie sterującym dźwiękówki. Nie zaszkodziłaby wycieczka do kolegi i sprawdzenie zestawu u niego. Później zostaje już tylko serwis.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

opcje 5.1 wybrałem > panel sterowania > dźwięk i urządzenia audio >zaawansowane . Objaśnienia kabelków zaraz znajdę

 

edit . (pipi) szukałem tych objaśnień wejść ale nie mogę znaleźć taką mam kartę i identyczne wyjścia

 

Sound_Blaster_Audigy_2.jpg

 

 

 

 

 

image005.gif

 

 

mam tak podłączone jak na zdjęciu niby jest ok :(( głośniki działają wszystkie , 2 przednie jakby słabiej ale za to tylne nadrabiają tylko że potencjometr nie działa ;/

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...