Skocz do zawartości

Kraje byłego związku radzieckiego.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to z tym jest że ludzie nie chcą odwiedzać tych państw, przecież taki Krym krym_003_d.jpg

czy Wilno czy Lwów czy Kijów to miasta z pewnością warte obejrzenia, na dodatek jest tam dosyć tanio, pożywnienie i noclegi w dobrej ceni8e mozna dostać niemalże wszędzie.

W tym roku szykuje się właśnie na wyjazd na Ukraine, Z Zamościa do Lwowa, ( 2 dni zwiedzania Lwowa) potem z Lwowa do Kijowa ( 3 dni zwiedzania) i z Kijowa na Krym (jakis tydzień, 10 dni), problemem jest moja nieznajomość Ukraińskiego i Rosyjskiego i (pipi).owo jeżdzące pociągi ( po 20- 30 godzin ale myśle że przygoda będzie tego warta.

Czy był ktoś z was w byłem ZSRR? Może coś polecić, napisać?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 5
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem ostatnio na Ukrainie pare dni sluzbowo. Kijow zaskoczyl mnie na prawde pozytywnie, ładne dosc czyste miasto. Powiedzmy taka Polska ;) Pare fajnych miejsc przejazdem widzialem, z wiadomych wzgledow nie mialem na nie czasu. Jednak jest szkopuł miasto jest drogie.

Odnośnik do komentarza

Może miasto i jest fajny, ale dworzec z dupy dla mnie, dlaczego? - głównie przez to, że żeby przejść na inny peron trzeba iść na dosłownie pionowych schodach - bo po co osobie podróżującej torba... BTW. Charków jest też dość ładny, co prawda miałem okazję przez niego przejechać tylko w nocy, ale sprawiał bardzo ładne wrażenie, spokojnego miasta, ale też dość rozległego. ;) W sumie z tego ostatniego to nie daleko do Rosji jakieś 2 godziny drogi do Biełgorodu (tylko problem może być z wizą, bo trzeba dokładnie podać powód przyjazdu i w ogóle wszystko zależy od ich chumoru, tam właśnie byłem przez około tydzień na turnieju. no i gwarantowane stanie na granicy około godziny, jeśli się jest autobusem, bo baba, która odprawiała pisała moje imię kilka minut) Same miasto ciekawie zbudowane, no i jest co oglądać tam, nawet restauracja jest o nazwie "Opole" :P, tylko akurat tam gdzie ja spałem to było nie wiem jak to można nazwać, ale w każdym razie nawet nie była to dziura do spania - ech..., to po prostu tragedia była - jedzenie ściśle ograniczone ;/, wspólna łazienka na cały jedno piętrowy ośrodek (tzn łazienka, kilka umywalek, plus brodzik 1m x 1m o wysokości 50 cm, o ciepłej wodzie nie mówiąc xF. W każdym razie unikajcie ośrodka, który znajduje się w lesie na obrzeżu miasta, niby chroniony niby fajnie, a tak na prawdę nie.

 

Co do języków to po Ukraińsku na luzie się dogadasz, nie ma problemu dosłownie, gadasz jak z Polakiem, ale w Rosji, to dupa blada, albo nie znają innych języków bo po co im, a jeśli nawet mogą znać to będą udawać, że tylko po Rusku (nie zawsze, ale czasem też tak jest :P), no i z pociągami to koszmar, ja jechałem osobiście tak: Opole-->Katowice(1,5h)--->Wa-Wa(4,5h)----->Charków(32h)---->autokarem do Biełgorodu z 2h + 1h na granicy, a z powrotem to jakoś jechałem z przesiadką przez Kijów.

 

No i jak chcesz kasę wymieniać to bierz dolary i potem je zmień na ichnie Chrywny czy jak to się nazywa i Ruble.

Edytowane przez marcin0903
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Zapomniałem napisać w tym temacie :) Byłem na Krymie w tym roku na wakacjach i we Lwowie, muszę powiedzieć zę było kapitalnie, zaletą są ceny, akurat Hrywna leciała na leb na szyje, więc za 100 zł dostawało się około 300 hrywien a to już bardzo dużo :D Ceny przykładowe

 

Piwo-3-4 hrywny = 0.90 zł-1.50 zł

Wódka (Nemiroff)= 7 zł

3 litry wódki w takiej fajne butelce, plus wódka bardzo smaczna= około 20 zł

Chleb- 90 groszy

Czpisy-cena ta sama

Transport miejski jest żenująco tani- około 30 gr za bilecik

Taxi- kurs z Symferopola do Eupatorii (70 pare kilosów) 16 zł!!!

Benzyna poniżej 3 zł

Obiad w restauracji ( porządny obiad plus napoje deser 9-14 zł

Wynajęcie pokoju w kwaterze prywatnej (takie sobie warunki)około 14-20 zł

Fajki=2-3 zł

Ukraina to bardzo specyficzny kraj, na stacjach kolejowych w czasie podrozy n a krym czekają babuszki z jedzeniem, piciem, owocami, z cieplymi obiadami nawet, wszystko ofkors bardzo tanie, ludzie są całkiem wporządku (oprócz slużb mundurowych i kolejarzy, same (pipi) z kompleksami chyba)po polsku idzie się dogadać bo niektóre slowa są całkiem podobne, Ukraińcy nie znają raczej języków obych wieć trza se jakoś radzić. Rozwiewam też wszelkie mity o niebezpieczeństwie, Ukraina jest bezpieczna i to bardzo, jest znacznie bezpieczniejsza od Polski, po Lwowie po zmroku mogłem chodzić gdzię się chciało i ani razu nie było jakiejkolwiek zaczepki, to samo w miejscowościach wakacyjnych, na dyskotekach tam nie widziałem żadnych "karków" ani potężnych ochorniarzy, nie ma żadnych ekip dresiarzy ani tego typu debili, dworce to samo oczywiście. Woda na Krymie fantastycznie ciepła i czysta, o tamtejszych panienkach nie wspomne bo takiego zagęszczenia uroczych i ślicznych dziewcząt jeszcze nie widziałem, może denerowować że jest troszke brudno i czasem naprawde przygenbiająco, ale to właściwie jedyne wady, reszta jest fantastyczna, o atrakacjach turystycznych nie wspominam bo to by mi zajeło cały dzień.

17 dniowy wyjazd bez żadnego bidowania itd kosztował mnie 1250 zł :)

 

Edit:Aha, Broń Boże nie brać pks z Przemyśla do Lwowa ani żadnych kolei miedzynarodowych!! Wszystko robić z przesiadkami, będzie kilkakrotnie taniej!

Jak przyjedziuecie do lwowa, to szukać małych białych busików ktore zawiozą do granicy za 2-3 zł! Granice przechodzimy pieszo i po ukraińskiej stronie stoją marusztki, koszt przejazdu do lwowa to jakies 15-20 hrywien ( 4-5 zl. Pks was sciągnie za jakieś 20-25 zł :/

Koleje to samo, ukraińskie koleje są bardzo tanie i wygodne więc nie wybierać dojazdu do lwowa bezpośrednio z Polski :)

Edytowane przez standby
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...