Jump to content

Lokata w mBank


Arkady

Recommended Posts

Planuje dać trochę kasy na lokate, nie chcę mi się bawić w nowe banki i dlatego mam do wyboru tylko Inteligo i mBank. O ile patrzyłem to Inteligo odpada, za wpłacone 5000zł po 2 miesiącach otrzymam 37,50zł. W mBanku tabela jest następująca:

2 miesięczna - 4,70%

3 miesięczna - 4,75%

4 miesięczna - 5,40%

6 miesięczna - 5,50%

9 miesięczna - 5,15%

12 miesięczna - 5,70%

 

2 miesięczna to 4,70%, ale zapewne w skali roku? Bo to by było za piękne. Miałem dzwonić do nich, ale zapewne zaczną walić mi takimi terminami, że już kompletnie nic nie załapie. Zakładał ktoś lokate w mBanku, lub chociaż dowiadywał się czegoś?

Link to comment
  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zadzwoń, nic nie stracisz. Co do lokaty to na pewno procent jest liczony w skali roku, 5000 to dość mała kwota jeśli chodzi o zabawę w lokaty. Gdyby nie było ograniczeń co do wpłacanej kwoty i procenty byłyby liczone w skali miesiąca można by zostać bardzo szybko multimilionerem :).

Link to comment
  • 3 weeks later...
albo wez sobie zaloz darmowe konto emax w mbanku, tam masz 5% w skali roku, jedna wyplata w miesiacu za friko, kazda kolejna 5zl

Można też 2 emax - te same korzyści, za to wentyl bezpieczeństwa w postaci 2 darmowych wypłat w miesiącu, tak na wszelką-wszelkość;)

Link to comment

Należy tylko pamiętać że na takich kontach oszczędnościowych oprocentowanie jest zmienne. Teraz procenty są duże bo banki walczą o wpłaty, ale niedługo będą spadać stopniowo, pewnie do max 3%.

Oczywiście oprocentowanie podawane jest w skali roku.

Link to comment

Dzięki za odpowiedzi, kilka dni temu założyłem w mBanku, mam 5,7% po roku, minus podatek Belki. eMax odpada, bo te 5-6% jest kiedy wpłaci się minimum 50.000zł jeżeli dobrze sprawdziłem oczywiście. W konta oszczędnościowe się nie pchałem, powód taki jak napisał Łu#, zmienne oprocentowanie. Pożyjemy zobaczymy co z tego będzie.

 

Maiden, o PolBanku właśnie słyszałem, ale już nie chciałem zakładać kolejnego konta. Można również mieć tylko lokate, ale już jakieś opłaty wstępne są w wysokości 50zł.

Link to comment
Guest Maiden

Chidziło mi o eurobank. A oprocentowanie choć zmienne, jest zależne od stóp procentowych. Jak spada, to wszędzie.

Do 15 000, ale kont można mieć nawet 10.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.