Skocz do zawartości

Co ostatnio slyszales? :D


Rekomendowane odpowiedzi

W kaciku filmowym jest temat w ktorym ludzie wypowiadaja sie jaki ostatnio film widzieli i jak go oceniaja. Czemu to nie mialoby przejsc tutaj? ;]

No wiec ja zaczne

Pezet- Muzyka Emocjonalna- (pipi) (pipi) (pipi) naprawde nie da sie tego sluchac i mimo ze po wywaleniu remixow zostaje tylko 7 trackow to i tak ciezko tego dosluchac do konca. Tylko kawalek spoko trzyma poziom reszta brzmi jak acapella tak (pipi) bity sa ;/ Az ciezko mi to ocenic obiektywnie ale pezet po za(pipi)istej muzyce rozrywkowej zawidl mnie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jestem za ;d fajny temat na rozruszanie grupowca.

 

Ostatnio słuchałam Bubel - Prowizorka. Lubie stary poznański rap. Prosta technika ale ciekawe flow choć też nienadzwyczajne. Dodatkowo fajni goście (RNS, Qlop, Rafi) i kilka kozackich bitów :D. Generalnie polecam tylko takim którzy przesłuchali już prawie wszystko z Poznania a to im umknęło. Dla zainteresowanych PDG. Dla innych trzeba wziąć poprawkę, że to Prowizorka w dodatku kilka lat ma ;]

Odnośnik do komentarza

Ostatnio wpadła mi w łapy płyta Człowienia - Człowiek z krwi i kości. No i nie chce zejść z moich głośników/słuchawek. 20 tracków, 13 osób odpowiedzialnych za bity, więc jest spore zróżnicowanie (a podkłady do Przypływu, Co jest z nami i Klucz do koszmaru to już w ogóle mistrzostwo). Płyta nie kręci się wokół jakiegoś jednego wybranego tematu, więc dla niektóry może być za bardzo niespójnie. Ja akurat mu dziękuje za to bo nie chciałbym słuchać 20 kawałków o tym samym. Teksty nie są bardzo ambitne, wiadomo to nie Eldoka, ale nie są też debilne jak u Firmy. W połączeniu z niezłym, nie irytującym flow i konkretnymi podkładami daje sporo naprawde dobrego materiału do przesłuchania.

 

Płyta już do mnie leci.

 

PS. Tetris za 6 dni :slinotok:

Odnośnik do komentarza

ICP - Bang! Pow! Boom!

 

Niezwykle poetycka wizja zebrania największych szumowin, dewiantów i wszelkiej maści gnid tego świata na pustyni w Nevadzie i wypier.dolenia ich w kosmos przy pomocy bomby atomowej. Album iście epicki.

 

Wśród pobocznej tematyki krążka przewija się również niezwykła przyjażń socjopaty z odnalezionymi zwłokami, miejkie legendy o nawiedzonym bajorze, niezywkle oryginalna teoria o otaczających nas na codzień niezliczonych cudach odnajdowanych w najzwyklejszych wydarzeniach i zwabianie pedofili przez internet by następnie torturować ich w piwnicy. Wszystko to w karykaturalnym, groteskowym, karnawałowym sosie.

 

Juicy J - Hustle Till I Die

 

Wóda, koks, tabsy i tłuste, czarne dzi.wki Wszystko tak jak trzeba. Drugi solowy album członka cenionej przez krytykę formacji Three Six Mafia okraszony jest leniwymi, dirty-south'owymi kompozycjami idealnymi na narko-melanż z syropem na kaszel w roli głównej.

 

Jay-Z - Run This Town (feat. Rihanna, Kanye West)

 

Trzech czołowych okultystów sceny POP w ich ostatecznym dziele. Dobre na ruchanko i nie tylko.

 

Keri Hilson - Knock You Down (feat. Kanye West, Ne-Yo)

 

Dwóch krypto pedałów pręży muskuły przed topową wokalistką pop. Zaje.bicho kawalina, spoko refren i biciwo Fishsticka.

 

Incredibad - Incredibad

 

Album roku ony.

 

Scratch Pervertz feat ktośtam - to co dawałem do nowości

 

Mistrzowsk teledysk, doskonały pokaz umiejętności turntablistycznych podany w sposób zjadliwy dla nieobeznanego słuchacza.

 

Chthonic - Mirror Of Retribution

 

Kozacki tajwański black-metal wymieszany z orientalnymi motywami. Azjaci uroczo wyglądają z wymalowanym ryłem.

 

Dave Matthews Band - Why I Am

 

Kawałek roku ze średniego albumu "Big Whiskey And The GrooGrox King".

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

kur.wa wszyscy sluchaja czegos o czym nawet nie slyszalem ;] czas nadrabiac

Piec Dwa Debiec- P-Ń X jest grubo ale nie az tak jak sie spodziewalem. Na 34 tracki troche mniej niz polowa rozwala ale te ktore sa juz na poziomie to juz naprawde na wysokim ;]

Polecam kawalki "gniew" "przepraszam" "konfrontacje" i "uciekaj" ale cala plytka trzyma dosc wysoki poziom wiec pewnie w niedalekiej przyszlosci sprawdze wczesniejsze P-Ń VI

Odnośnik do komentarza

Ortega Cartel - Nic się nie dzieje

 

Ogólnie dobry album, tylko źle zrobiłem najpierw sprawdzając "Lavoramę" a później starsze wydawnictwo, które jest poprostu gorsze. Lubię styl panów z Kanady, ale sami (bez większej ilości gości) wypadają słabiej. "Lavorama" > "Nic się nie dzieje"

 

Dilated Peoples - Expansion Team i the Platform

 

Ten sam problem, najpierw sprawdziłem nowe płyty, dopiero całkiem niedawno stare, lecz tutaj wynik jest odwrotny. Obydwie płyty są świetne ("the Platform" mi lepiej podchodzi) i widac w nich nieco inne (ze względu na wiek płyt "klasyczniejsze") podejście niż w dwóch późniejszych płytach, które wypada na plus.

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja sie ostatnio zajarałem VNM! Koleś ma mega styl i polecam jego wszystkie płytki(ma 2 solo reszta z K2F lub 834):

 

K2F - Taki jak Ty [2001]

K2F - Nie zatrzymasz nas [2002]

 

834 - To Co Nas Różni [2004]

834 - Where Have You Been [2005]

834 - Kolumny Plona [2006]

 

VNM-Na Szlaku Po Czek [2007]

VNM-Niuskul Mixtape [2009]

 

O ile wokal na tych starych płytkach jest słaby(jego początki) to niektóre pancze są zaje biste! Naprawdę polecam przynajmniej dwie ostatnie płytki!

 

Edit: Dobry temat!

Edytowane przez Mauy77_x360!
Odnośnik do komentarza

www.familiahp.com Familia HP - Mamy to we krwi EP.

 

Zdecydowanie najlepsza epka jaką słyszałam. Poziom bardzo równy, poza tym to Familia HP. Zawsze spoko. Wystarczy posłuchać tych kawałków i na długi czas zagości w waszych słuchawkach. Zdecydowanie czysty rap:

 

<--- 42

<--- Mamy to we krwi

<--- Killing the streets

 

Epka za darmo na http://www.familiahp.com/

Edytowane przez Reiko
Odnośnik do komentarza

Jak ludzie rozpiszą się to może nawet przypnę ten temat. Ostatnio dużo dyskusji o rapsach pl więc nie mam co pisać.

Tylko piszmy coś o danej płycie/piosence którą słuchaliśmy żeby to miało sens.

 

Only Built 4 Cuban Linx II- Szczerze powiem że nie spodziewałem się tak solidnego albumu. Beaty są naprawdę solidne i potrafią przywrócić uśmiech po całym dniu spędzonym przed dziekanatem. Hooki wpadają w ucho (poza tym zerżniętym z We will rock you Queen. Trzeba będzie jeszcze kilka razy przesłuchać przed werdyktem ale prędko w mp3 playerze nie zostanie zastąpione.

 

Thug Pound - Bad Azz i Bizzy Bone wydali wspólnego cedeka. Bone nie nawija już tak szybko jak kiedyś ale może w przypadku tej kolaboracji to i lepiej. Nie ma zachwytu ale na to chyba nikt nie liczył. Da się spokojnie przesłuchać a Outside my Window jest nawet warte zostawienia.

Odnośnik do komentarza
Thug Pound - Bad Azz i Bizzy Bone wydali wspólnego cedeka. Bone nie nawija już tak szybko jak kiedyś ale może w przypadku tej kolaboracji to i lepiej. Nie ma zachwytu ale na to chyba nikt nie liczył. Da się spokojnie przesłuchać a Outside my Window jest nawet warte zostawienia.

 

O, dzięki za info, nie miałem pojęcia o tym krążku. Jeszcze jakbyś podklepał sznura to byłoby super. Pamiętam jak się jarałem powrotem Bad Azz'a na ostatnim (przedostatnim?) Dogg Pound. W ogóle Dante ratuje temat - OBFCL2 i trzeci Blueprint latają po sieci a tu gadki szmatki o Peziu i Pięć Dwa Dębiec.

Edytowane przez Walter_Cronkite
Odnośnik do komentarza

2cztery7 - Spaleni innym słońcem- dopiero teraz przesłuchałem, IMO zaje.bista płytka ! Mes rozwala swoim flow, tekstami, refrenami. Stasiak bardzo dobrze nawinął. Najsłabiej Pjus, ale też trzyma poziom. Bardzo lajtowe kawałki (może poza 'Nie daj zrobić się w ch.uj), ale właśnie o to chodziło. Najlepsze tracki to: 'Spaleni Innym Słońcem', 'Owinąłem sobie tą grę', 'Luz naturalny', 'Kombinują', 'Nie daj zrobić się w (pipi)' i 'Spójrzcie na niego'.

 

Szczerze polecam !

Edytowane przez wolek92
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

RR Brygada - Super moc

 

Kolejna bardzo dobra płytka w tym roku. Nie mogę jej przestać słuchać i niedługo lecę do sklepu. Jeśli ktoś kojarzy styl Rafiego i Ry23 niech spróbuje sobie wyobrazić ich razem a otrzyma Super Moc. Płytka wg mnie dużo lepsza od wszystkiego co wyszło po wrześniu (Onary, Peje nawet TDF i #1). Kupować i się jarać ;d

Odnośnik do komentarza

Mardi Gras - Podaj dalej

Zayebisty material, pelen luzu i wajbu. No czilałt, ful flejwor. Nie chce mi sie wiecej pisac.

Jezozwierz - Je.bac tytul

Sciagnelem to z rok temu, dopiero teraz przesluchalem. PELEN kozak, naprawde jaram sie rapem jezozwierza, gosciu mimo swojego na pozor ch,ujowego flow roz(pipi)ia. Swietne bity, dobre flow, zgorzkniale teksty i niesamowita atmosfera. Naprawde, brak takiego czegos w Polskim rapie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

WSRH - Unhuman Mixtape

 

Dokładnie to samo co pan na górze. Szczerze się zawiodłam. Po dwóch lepszych personach z Poznania mogłam się spodziewać, że mogę kupować w ciemno. Kupiłam i szczerze się zawiodłam. Płytka nie jest zła. Jest dobre, ale spodziewałam się pier.dolnięcia na miarę WSRH 1. Sheller szczerze zawiódł flow które na tym krążku jest takie jak każdego innego rapera. Bity to samo. Fakt klimatyczne i pasują do Słonia, ale nie mają mocy. Praktycznie tylko Poeci i Rock'n'Roll ratują krążek. Rap to muzyka która się interesuję od początków. WSRH 1 sprawiło, że zajawka pomnożyła się x10 i miałam już zacząć tworzyć własne produkcje. Płytka po prostu miała Moc. Unhuman Mixtape to dobra plytka ale mocy zdecydowanie nie ma. O ile na jedynce każdy track wymiatał tak na 2 już tracków które naprawdę jarają jest tyle co kot napłakał ;/

Edytowane przez Reiko
Odnośnik do komentarza

sobota- sobotaz

po za(pipi)istym mixtapie spodziewalem sie jeszcze czegos za(pipi)istrzego i.... zawidolem sie ;/ serio ta plyta to jakas porazka a bity to juz w ogole festyniarskie. Moze jak przeslucham wiecej razy to uzyska chociaz status "sluchalnej"

 

chyba sobie żartujesz :D. o ile mixtape był średni, podchodził nawet pod słaby, z albumem jest zupełnie inaczej. jest zaj.ebsity, liryka porządna (Modlitwa choćby), bity także świetne, w końcu to Matheo :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...