Jump to content

Książki z seri Halo


pspkowiec

Recommended Posts

  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dotychczas w książkowej serii Halo ukazały się następujące tytuły (tak, wiem że brzmi to jak coś co można przeczytać na rewersie książki):

 

*Halo: The Fall of Reach (opisująca genezę projektu Spartan-II i początki wojny między ludźmi, a Covenant'ami)

*Halo: The Flood (opisująca wydarzenia widziane w pierwszej grze z serii Halo)

*Halo: First Strike (opisująca wydarzenia między Halo 1, a Halo 2, sposób w jaki Master Chief wrócił na Ziemię, opisująca mały oddział Spartan, którzy pozostali przy życiu i opowiadająca trochę o Srg. Johnson'ie)

*Halo: Ghosts of Onyx (opowiadająca o projekcie Spartan-III, ponownie poruszająca kwestię pozostałych przy życiu Spartan-II i wyjaśniająca kilka spraw związanych z pierścieniami Halo, Shieldworld'ami i ogółem rasą Forerunner'ów)

*Halo Contact Harvest (opowiadająca o pierwszym spotkaniu ludzi z Conenant'ami, opisująca historią Srg. Johnson'a - wtedy jeszcze będącego członkiem oddziałów ODST, i projektu Orion/Spartan-I)

*Halo: The Cole Protocol (opisująca początki wielkiej wojny między ludźmi i Covisami, pierwsze systemy obrony Ziemi przed najeźdźcą, oraz opowiadająca o kolejnym "Szarym" oddziale Spartan-II, zajmującym się mokrą robotą UNSC)

 

Niestety żadna z tych książek nie została (jeszcze?) przetłumaczona na nasz rodzimy język i z dostępem do nich też nie jest łatwo (polecam Empik.com, ale tam nie znajdziesz ostatniej książki).

 

Jeśli bardzo interesuje Cię tematyka ODST to polecam Ci śledzić nowy komiks wydawany przez Marvel - Helljumper. Dotychczas ukazał się jeden numer, ale już zapowiedziane są 4 następne. Będą się one ukazywać w odstępach miesiąca.

 

Oprócz tego możesz jeszcze przeczytać dwa komiksy - Halo Graphic Novel, oraz czteroodcinkowe Halo: Uprising (legendarnie długo powstająca seria, która została już zakończona).

 

Polskich wersji komiksów też jeszcze nie widziałem, ale jest bardzo możliwe, że któraś z internetowych grup zajmujących się tłumaczeniem tego typu publikacji dokonała niemożliwego.

Edited by barth
Link to comment
  • 10 months later...
  • 3 months later...

"Szacun" dla wydawnictwa ISA za Upadek REACH (The Fall of The Reach) oraz Pani Marty Koniarek.

 

P.S. Osobiście mam tylko drobną sugestie aby nie tłumaczyć nazw broni, pojazdów itp. ponieważ guziec (Warthog) brzmi dla mnie (zapewne innych fanów gry) trochę dziwacznie. Dawniej gdy jeszcze nie było możliwości komunikacji głosowej w grze gracze dość często używali skrótu "hog".

Edited by CSNier
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...