Skocz do zawartości

input lag


Michas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No coz, jak nie grasz online to dobrze bo input lag + wysoki ping moze naprawde irytowac. Bierz cokolwiek miare nowej produkcji, nawet telewizory charakteryzujace sie wysokim input lagiem zbijaja go do powiedzmy akceptowalnego poziomu poprzez Game Mode itp itd. No i konsole najlepiej podpinac po HDMI wzglednie VGA.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Powiedzcie mi jak profesionalnie sprawdzic input lag?

Bo po moim dzisiejszym zabiegu wyszlo ze moja plazma gt20 panasonic'a jest szybsza od lapika firmy asus z 12 roku. Jak to mozliwe skoro wiem ze moja plazna ma opoznienie szedu 30-50ms ?

Zeby zmierzyc realny input lag, powinienies miec porzadny monitor CRT podlaczony rownolegle ze sprawdzanym sprzetem do kompa, a nastepnie zapuscic specjalny program z zegarem i robic zdjecie obu monitorom w tym samym momencie odpowiedniej klasy aparatem.... Oczywiscie w domu raczej tego nie zrobisz :)

 

Zarowno plazma jak i lcd maja duzo wiekszy input lag od crt wiec porownujac je do siebie mozesz co najwyzej zmierzyc roznice miedzy nimi. Natomiast plazmy ogolnie maja nizszy input lag od lcd (szczegolnie takiego laptopowego) wiec wynik jest prawdopodobnie prawdziwy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

o to mi chodziło własnie :)

 

ale dlaczego od razu w domowych warunkach tego nie sprawdzę ?  

wystarczy, ze sie przejdę do pierwszego lepszego kumpla-maniaka, co godzinami gra w BF, czy CoDy i po sprawie.

wiadomo, ze taki nie będzie grał na zlagowanym monitorze, czyż nie (a to sa chyba domowe sposoby?)?

aparat tez mam :)

 

sprawa wygląda tak, iz wkrótce dojedzie do mnie zupełnie nowy TV, który ma dużo mniejszy input lag.

wskazują na to rożnej maści testy na rożnych forach, stronach, gdzie podają sumę  6ms input lag'u.

 

chciałbym to sprawdzić na wlane oczy i porównać  z aktualnym. ot cale zamieszanie.

 

thx.

Odnośnik do komentarza

o to mi chodziło własnie :)

 

ale dlaczego od razu w domowych warunkach tego nie sprawdzę ?  

wystarczy, ze sie przejdę do pierwszego lepszego kumpla-maniaka, co godzinami gra w BF, czy CoDy i po sprawie.

wiadomo, ze taki nie będzie grał na zlagowanym monitorze, czyż nie (a to sa chyba domowe sposoby?)?

aparat tez mam :)

 

sprawa wygląda tak, iz wkrótce dojedzie do mnie zupełnie nowy TV, który ma dużo mniejszy input lag.

wskazują na to rożnej maści testy na rożnych forach, stronach, gdzie podają sumę  6ms input lag'u.

 

chciałbym to sprawdzić na wlane oczy i porównać  z aktualnym. ot cale zamieszanie.

 

thx.

 

W domu tego nie zrobisz, gdyż potrzeba do tego specjalnego lub drogiego sprzetu. Sam dobrej klasy monitor CRT jest praktycznie nie do zdobycia na dzien dzisiejszy. Wzmianke o Codzie i BF z grzecznosci przemilcze ;).

 

Btw, jesli ktos nie doswiadczyl nigdy gry na dobrym CRT w Quake w 125fps  i 120Hz, to nie ma nawet pojecia, jak gow.niana technologia pod katem plynosci i laga jest LCD.

 

Nie wierz tez w dane odnosnie laga ktore podaja producenci. 6ms lag to bzdura. Jesli taki monitor chodzilby z prawdziwa czestotliwoscia 125hz (a nie w 60hz podbitych sprzetowo do 120hz, jak w 99% odbiornikow na rynku) to rownaloby to sie opoznieniu wielkosci 8ms (4ms dla 250hz, itd..). Na rynku znajduje się jedynie kilka monitorow oferujacych prawdziwe 125hz, np Samsung 2233rz, LG W2363D,  Viewsonic VX2268WM i sa to w wiekszosci leciwe konstrukcje.

 

Niektore z nowych LCD posiadaja tzw Lightboost, ktory przybliza responsywnosc matrycy bardziej w kierunku CRT, ale szczegolow nie znam, gdyz od dluzszego czasu nie interesuje sie tematem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...