Skocz do zawartości

Biffy Clyro


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Biffy Clyro - wesoły szkocki zespół rockowy. Z każdą płytą są coraz bardziej przystępni, co zjednuje mu miliony fanów na całym świecie.

 

Podobni do: Foo Fighters, Muse

 

"Puzzle", ich czwarta płyta, została nazwana Płytą Roku 2007 przez "Kerrang", a kultowy krytyk muzyczny Og Qozo nazwał ten album "najlepszą płytą popową, jaką słyszał w XXI wieku".

 

Pierwsze trzy płyty są inne, ale też spoczko.

 

A "Only Revolutions", piąta płyta, dzisiaj wyciekła do sieci i trudno mi na razie powiedzieć. Jest strasznie popowe, momentami nudne, ale to dobrze, bo doznaję dodatkowej satysfakcji słuchając płyt hejtowanych na Underze. Ściągajcie więc, proszę, i hejtujcie obficie.

 

biffy_clyro_puzzle.jpg

 

http://kewlshare.com...Puzzle.zip.html

 

OnlyRevolutions.jpg

 

http://hotfile.com/d...09-DOH.rar.html

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Trudno mi powiedzieć. Jak ich pierwszy raz usłyszałem to uznałem, że chu'jowizna, ale że mi kolega tak bardzo polecał, no to sobie ustawiłem na ajpoda i słuchałem codziennie w drodze do pracy. Po miesiącu płyta zaczęła mi się podobać, a po roku uznałem ją za wybitną. Może z nową też tak będzie. Już widzę, po 5 przesłuchaniach, że z każdym kolejnym jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...
Gość _Be_

1 Rammstein 130

2 Franz Ferdinand 91

3 Linkin Park 59

4 Billy Talent 58

5 Chronic Future 38

6 Gorillaz 34

7 Foo Fighters 28

7 The Faint 28

9 Red Hot Chili Peppers 27

10 Paramore 25

11 Starsailor 23

12 OneRepublic 19

13 Bloc Party 14

14 Arctic Monkeys 13

15 No Doubt

Odnośnik do komentarza

1 Odtwórz

Foo Fighters

 

496

2 Odtwórz

The Beatles

 

443

3 Odtwórz

Queens of the Stone Age

 

254

4 Odtwórz

Pearl Jam

 

181

5 Odtwórz

Muse

 

160

6 Odtwórz

The Police

 

157

7 Odtwórz

Biffy Clyro

 

126

8 Odtwórz

Iron Maiden

 

115

9

Them Crooked Vultures

 

107

10 Odtwórz

Red Hot Chili Peppers

 

69

11 Odtwórz

Tenacious D

 

60

12 Odtwórz

Metallica

 

59

13 Odtwórz

Led Zeppelin

 

57

14 Odtwórz

The Streets

 

56

15 Odtwórz

Nirvana

 

52

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
Napisano (edytowane)

Za kilka miesięcy wyjdzie nowy album. A nawet dwa jednocześnie.

 

To rozwiązanie plus tytuły albumów - The Land at the End of Our Toes oraz The Sand at the Core of Our Bones - sugerują, że kapela raczej się wystraszyła puszczania w radiach i chce wrócić do obskurnych korzeni. Razem jakieś 30 piosenek, podobno po trochę z każdego rodzaju i trochę jakichś dziwactw w stylu Genesis. Oczywiście z takimi tytułami muszą to być koncept albumy - z tego co pamiętam, jeden będzie o dobrej drodze życia, a drugi o złej, czy coś w tym stylu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Nie.

 

Najlepszy album Biffy od czasu "Vertigo of Bliss". Zróżnicowany (każdy znajdzie parę utworów dla siebie, nikomu raczej nie spodobają się wszystkie), bardzo bogaty i przeprodukowany (aż za bardzo), ale ostatecznie nadal jest tam tyle świetnych pomysłów, co na mało której płycie, jaką znajdziecie. Wkręcająca synkopowa perkusja na "Victory Over the Sun", riff za riffem "Girl and His Cat", orkiestracja Clinta Mansella na "Skylight", i tak dalej, i tak dalej...

 

Rockowa płyta roku 2013.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Za 31 dni premiera nowej płyty, "Ellipsis". Jak widać znowu zajęło to 3,5 roku, zespół nieco zmienił styl, jak zwykle kawałki są bardzo różne, od bardziej elektronicznych do kompletnego popu. Mój ulubiony na razie kawałek należy raczej do popowych, ale ma bardzo ładny refren nieco w stylu Bon Jovi czy jakiegoś innego glamu z lat 80. No i Ben Johnston dostarcza topowe w tej branży bębny, a także wokale, tradycyjnie najlepszy element.

 

 

 

Bardziej "studyjną" produkcję można zaobserwować na dość punkowym "Animal Style":

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.