Skocz do zawartości

Przyszłość wyszukiwarek


zduniacz

Rekomendowane odpowiedzi

OK, nie bede ukrywał, że potrzebne jest mi to na studia. Dokladny temat pracy to:

 

"Critically discuss if ? and how ? search engines are likely to become more intelligent in the next few years."

 

Moze ktos z Was sie czasem zastanawial, jak nie mogl czegos znalezc w internecie, co zmienilby w Google'u czy innych wyszukiwarkach, czy to w systemie szukania, czy interfejsie i tak dalej. Chodzi mi o same pomysly, wiadomo ze w pracy musze to jakos poprzec literatura ale jakos te wasze wizje bym moze wykorzystal. Tylko bez przeginania w stylu 'niech mi powie gdzie sa moje klucze do domu'.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 8
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie no costam napewno da sie jeszcze poprawic. Pisze np o poprawieniu personalizacji, poprzez jakis toolbar wyszukiwara sledzi nei tylko jakie stronki odwiedzamy, ale np jakie dokumenty otwieramy na kompie i produkuje wyniki zaleznie od tego. Np jak wpiszesz 'the cranberries' a system sprawdzi ze przed chwila sluchales jakiejs ich piosenki, to wypromuje link do strony zespolu zamiast informacji o owocach...

 

W ogole wyszukiwanie multimedii nie jest jeszcze na super wysokim poziomie, co z wyszukiwaniem piosenek, filmow na dany temat, to co jest teraz na pewno da sie jeszcze jakos poprawic.

 

Albo wyniki w czasie w rzeczywistym - wyszukwianie wydarzen ktore wydarzyly sie przed chwilą. Albo precyzyjniej - wyniki sportowe - poki co szybciej znajdziemy wynik jakiegos meczu jak wejdziemy na strone z odpowiednia trescia niz na googlach...

 

Probuje cos wymyslec zwiazanego z serwisami spolecznosciowymi, ale to juz raczej ma zwiazek z Search Engine Optimization i bardziej pod kontem online marketingu trzebaby to rozpoatrywac, a tego mi sie nei chce.. ;/

 

Są jeszzce bardziej 'geekowskie' kwestie. Poszperalem troche i jest takie cos jak logika rozmyta, stosunkowa nowa gałąź robotyki autmatyki i matematyki, na którą mają oko producenci wyszukiwarek. Chodzi o to ze komputery dzialaja na zasadzie 0 i 1, prawdy i falszu, a wg tej logiki mozna zmusic komputer do szukania rozwiazan posrednich miedzy nimi. W wyszukiwarkach jak najbardziej przydatne. No ale to juz zbyt nerdowskie zeby tu o tym pisac, zreszta juz i tak za dlugi post mi wyszedl i nikt tutaj nie doczytał ;)

 

dzieki za tego linka Olshmitz..

Odnośnik do komentarza

Kiedyś czytałem jeszcze jakiś artykuł o katalogowaniu informacji w chmurach. Teraz widzę, że ktoś to wprowadził w życie. Nie wiem czy w takiej postaci jak wtedy czytałem ale po tym "artykule" wnioskuję, że w podobnej.

 

Wyszukiwarka poprawia wyniki dzięki swoim Chmurkom

 

Hulbee jest nową wyszukiwarka, która ma nadzieję, że stanie się głównym rywalem Google, stara się zachęcić użytkowników poprzez uproszczenie internetowych wyszukiwań.

 

Podczas wyszukiwania użytkownicy internetu w Hulbee mają przedstawione wyniki w postaci danych jako ?Chmura? składających się z innych słów kluczowych, które pomogą użytkownikom jeszcze bardziej zawęzić wyszukiwanie. Wyszukiwarka, która jest partnerem Yahoo, mówi że zarządzanie wiedzą oprogramowanie tworzy Chmurę słów kluczowych.

 

?Wyszukiwanie informacji w Internecie jest zbyt długie biorąc pod uwagę że: nie ma się zbyt wiele czasu. Hulbee zmniejsza czas wyszukiwania, przedstawiając informacje w postaci listy zarządzania. To jest bardzo intuicyjne tak że każdy z łatwością poradzi sobie z tym?.

Odnośnik do komentarza

w sumie stona tymi chmurkami przypomniałeś mi o 'cloud computing', czyli umozliwianiu tworzenia edytowania i zapisywania plikow przez internet, na serwerach (chmurkach). Chodzi o takie rzeczy jak np edytor tekstu Googla, ktory umoliziwia otwieranie dokumentow .doc na serwerze (np załączniki do maila) bez posiadania Office'a. Wiadomo, że taki Google śledzi jakimi dokumentami sie bawimy, jakby to rozszerzyc o 'chmurkowe' ogladanie filmow czy sluchanie muzyki, to tez nie potrzeba nam instalowania toolbarow i prywatnosc schodzi na dalszy plan bo ludzie korzystaliby z 'clouds' umyslnie...

Edytowane przez zduniacz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...