Skocz do zawartości

50 a 100 i więcej Hz


illusion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem właśnie w trakcie wyboru TV i mam mały dylemat. Otóż będąc w Sony Center pewien Pan bardzo odradzał mi zakup telewizora LCD obsługującego 50 Hz i stwierdził, że do gier się nie nadaje. Podobnie twierdził inny sprzedawca i podobnie sprawa wygląda na hdtvforum. Teorię znam, ale jak to wygląda w praktyce. Różnica jest zauważalna czy obraz wygląda podobnie. Generalnie chodzi mi o płynność generowanego obrazu. Dopiero po niedzieli jadę na testy, aby organoleptycznie stwierdzić jak się sprawa ma. Chciałbym, aby wypowiedziały się osoby, które bawiły się/próbowały/itd jak sprawa ta wygląda w rzeczywistości. Z tego co zauważyłem to osoby grające na starszych telewizorach są zadowolone z obrazu... Ale jak się ma w grach (ewentualnie telewizja HD) 50 Hz do 100 bądź więcej Hz. Różne plotki już słyszałem na temat LCD i stąd wynika moje pytanie - prawda to czy fałsz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie kupuj niczego co ma 50 HZ, tylko 100, 120 i 200. tylko ta grupa powinna cie zainteresować, raz że obraz jest o wiele płynniejszy a dwa to to że takie TV z czasem stają się więcej niż tylko TV mając 200 HZ podłączysz już komputer i będziesz miał monitor z prawdziwego zdarzenia. Zawsze taką opcje odświeżania można zmniejszyć ale i zwiększyć, to już tylko zależy od firmy o ile procent albo w jakim stopniu.

 

O ile pulpit i foldery mogą z początku nie wyglądać rewelacyjnie to multimedia jak filmy zwłaszcza gry super wyglądają na TV z odświeżaniem większym niż 50 HZ

Odnośnik do komentarza

Miedzy 50 a 100 roznica jest kolosalna. Miedzy 100 a 200 niemal zadna :). Przynajmniej z tego co ja widze... A osobiscie: drazni mnie 100hz jak cholera, i gdybym kupil TV, to prawdopodobnie bym to wylaczyl, bo przez to obraz jest dla mnie taki... sztuczny ??. Zupelnie jakbym ogladal animacje komputerowa :/

 

Skoro Cię 100Hz drażni to po kiego grzyba kupować TV100Hz ? :P

Odnośnik do komentarza

No i cóż. Dwie opinie i jednak nie rozwiały one moich wątpliwości. Jedną osobę drażni 100 Hz, a drugą nie.

Czekam na kolejne opinie, bo dopiero w poniedziałek sam sprawdzę różnicę.

 

Pozdrawiam.

Musisz sam zobaczyć jak wygląda dana funkcja na konkretnym TV. Sam nie mam tego w swoim TV i nie odczuwam braku (choć gram duzo w FPS'y czy wyścigi), a to co widziałem w sklepie niezbyt mnie przekonuje. Z drugiej strony, nie można wykluczyć, ze ta funkcja w lepszych modelach i na dość dyskretnym poziomie coś daje. W każdym razie twierdzenie, że TV bez funkcji 100Hz, 200Hz itd. nie nadaje się do grania jest bzdurą.

 

Miedzy 50 a 100 roznica jest kolosalna. Miedzy 100 a 200 niemal zadna :). Przynajmniej z tego co ja widze... A osobiscie: drazni mnie 100hz jak cholera, i gdybym kupil TV, to prawdopodobnie bym to wylaczyl, bo przez to obraz jest dla mnie taki... sztuczny ??. Zupelnie jakbym ogladal animacje komputerowa :/

 

Skoro Cię 100Hz drażni to po kiego grzyba kupować TV100Hz ? :P

100Hz nie jest główną cechą TV tylko funkcją poprawy obrazu, obecną w standardzie w wielu nowych TV.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Miedzy 50 a 100 roznica jest kolosalna. Miedzy 100 a 200 niemal zadna :). Przynajmniej z tego co ja widze... A osobiscie: drazni mnie 100hz jak cholera, i gdybym kupil TV, to prawdopodobnie bym to wylaczyl, bo przez to obraz jest dla mnie taki... sztuczny ??. Zupelnie jakbym ogladal animacje komputerowa :/

 

Skoro Cię 100Hz drażni to po kiego grzyba kupować TV100Hz ? :P

Bo wszystkie nowe TV maja to w standardzie :). A nowe w jakosci obrazu sa jednak lepsze od tych z przed kilku lat.

Sprawdz osobiscie: jak CI sie spodoba to ok. Mnie 100hz wku.rwia :)

Edytowane przez Shagohad
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...