Skocz do zawartości

Pytanie do magików photoshopa


koniol21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie cus:

http://yfrog.com/1rizoj

 

Musze wypełnić przestrzenie miedzy liniami kolorem, ale jest problem - przerwy w liniach, z racji kiepskich kserówek. Da się je jakoś w miarę automatycznie zlikwidować ? Corel i Photoshop na pokładzie, próbowałem Inkscapem z racji tego ze niby sam domyka linie, ale najwyższe ustawienie to i tak za mało, kolor się rozlewa nie tam gdzie powinien. Zależy mi na szybkiej i skutecznej metodzie, bo takich mapek jest coś kolo 30 do obrobienia, a tradycyjna metoda (tzn. kredki) mi się nie uśmiecha, tak jak i rysowanie tego od podstaw w Corelu.

Edytowane przez koniol21
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Mam takie cus:

http://yfrog.com/1rizoj

 

Musze wypełnić przestrzenie miedzy liniami kolorem, ale jest problem - przerwy w liniach, z racji kiepskich kserówek. Da się je jakoś w miarę automatycznie zlikwidować ? Corel i Photoshop na pokładzie, próbowałem Inkscapem z racji tego ze niby sam domyka linie, ale najwyższe ustawienie to i tak za mało, kolor się rozlewa nie tam gdzie powinien. Zależy mi na szybkiej i skutecznej metodzie, bo takich mapek jest coś kolo 30 do obrobienia, a tradycyjna metoda (tzn. kredki) mi się nie uśmiecha, tak jak i rysowanie tego od podstaw w Corelu.

Spróbuj z Curves CTRL+M (nie wiem jak to jest po naszemu). Zamień obrazek na odcienie szarości, kliknij CTRL+M i próbnikiem w czernią kliknij na to co chcesz czarne (może też być na szarości, która ma być czarna) a próbnikiem z białym na to co ma być białe. Możesz też na piechotę bawić się przesuwając punkty krzywej (ja daję górny i dolny punkt mniej więcej na środek i później koryguję). Może w tym coś pomoże, ale jeśli czegoś dobrze nie widać to pewnie trzeba będzie dorysować na piechotę. Popytaj po znajomych - może ktoś ma tablet graficzny. Wtedy dorysowywanie brakujących elementów pójdzie naprawdę szybko.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

opcja 1 - w psie ustawiasz mieszanie warstwy z tym obrazkiem na multiply i tworzysz warstwy nizej, pen toolem robisz ksztalty kolorów i wszystko masz cacy

opcja 2 - wrzucasz to do illustratora, robisz live trace + live paint (szybka metoda, tylko musisz odpowiednio przygotowac obraz do traceowania, czyli wrzucasz go do psa i podkrecasz levelsy, ewentualnie niedomkniete sciezki dorysowywujesz myszką)

 

mozesz to ewentualnie straceowac w corelu, ale nie radzilbym Ci zaglebiac się w tajniki tego śmierdzącego programu

 

edit. tak patrzalem na te kserówki i mają brudy na dole wiec przy trejsie Ci sie wszystko wykrzaczy, musialbyś poczyścić te pliki, dlatego tez polecam pierwszą opcje

Edytowane przez superment
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.