Skocz do zawartości

Lunar: The Silver Star Story


Sogi

Rekomendowane odpowiedzi

2 Marca miała premiera gry na PSP. Remake gry SEGA CD (JP June 26, 1992) lub z PS One (JP May 28, 1998) jak kto woli ;)

Hmm gra rzeczywiście została podrasowana graficznie i muzycznie efektem czego otrzymujemy grę na poziomie Remake Star Ocean 1 & 2!

O systemie ciężko mi cokolwiek pisać ponieważ grałem zaledwie w ta grę przez 30 minut. Ale pierwsze wrażenie jest znakomite.

Ja zabieram się za ostre granie. Napisze więcej kiedy na liczniku będę miał liczbę 10-tną :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 9
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Jestem wielkim fanem tej serii, na tyle, że aż znalazłem w odmętach forum to, co już kiedyś o niej pisałem...

 

Lunar: Silver Star Story Complete!

 

Genialna seria. Drugą część umieściłem swego czasu wysoko na liście 100 najlepszych gier. Dziś raczej zapomniana, głównie kojarzona z tym, że dla niej ludzie kupowali Mega CD. Jeden z rarytasów dla kolekcjonerów, do nabycia za ok. 50 funtów na Ebayu.

 

I nawet ja zapomniałem, że obie części po odświeżeniu wyszły na PlayStation. Z okazji weekendu przypomniałem sobie "jedynkę". Port wyszedł bardzo dobrze (lepiej niż FF6 czy Chrono Trigger), chociaż wiadomo, że to gra z 1992 roku, więc może czasem gryźć. Ale scenariusz! Mniam! I bardzo udana muzyka! Ta gra nadal może się podobać, a co dopiero wtedy, kiedy jRPG-i z PSX-a straszyły poziomem tłumaczeń. Tutaj tłumaczenie jest doskonałe, zresztą słynie jako jedno z najbardziej udanych.

 

W skrócie - kto się uważa za miłośnika jRPG, nie może nie znać dwóch pierwszych części Lunara. Nie zrażajacie się tą padaczną "reaktywacją" serii na DS-a - Silver Star Story i Eternal Blue to jedne z najlepszych historii opowiadanych w grach.

 

W sumie nie mam wiele do dodania. Wersja na PSP wydaje mi się bliska ideału. Wygląda ładnie, a nowe funkcje są bardzo trafione. No nie będzie lepszej okazji, żeby się z tą grą zapoznać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...