Skocz do zawartości

last.fm - tagi


Flik

Rekomendowane odpowiedzi

Pobralem tagi do Soundtracku z Gundam Seed przez music brainz. Wszystko wydaje sie byc idealnie zarowno w samym music brainz i mp3tag. Kiedy jednak zagladam na moja strone na last.fm moim oczom ukazuje sie taki komunikat:

 

fm1b.png

 

Jak widzicie z niewiadomego dla mnie powodu w nazwe wykonawcy wkrada sie dodatkowa 'spacja'. Sprawdzilem wszystkie tagi dokladnie. Nie ma zadnych bledow zarowno w foo, mb oraz mp3tag. Pokusilem sie nawet o usuniecie wszystkich tagow poza id3v2.3 (screen). Nadal pojawia sie ten sam komunikat.

 

Podaje jeszcze dane pliku wyciagniecie z foo: screen1, screen2

Jakies pomysly? Dlaczego mimo poprawnych tagow last robi co chce?

Odnośnik do komentarza

Autokorekta jest z(pipi)ana. Działa ona na takiej zasadzie, że porównuje Twój tag, z tagami innych użytkowników. Których jest więcej, wygrywają. Dochodzi do kuriozalnych sytuacji, gdzie np autokorekta poprawia Ci tytuł z "Fasolki - Tęcza , tęcza sralala" na " Fasolki - Tecza, tecza sralala" bo 90% naszych krajan nie potrafi używać PL znaków w internecie.

Moja PRO RADA? Wyłącz tą (pipi)oną autokorektę w pizdu. Możesz to zrobić w ustawieniach lasta.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wylaczylem i zczytuje bledne tagi. Nie mam pojecia skad sie to bierze. Jakby ktos mial jakis pomysl, to nie krepujcie sie. Moze jakis inny program, ktory bankowo czysci tagi? Moze powinienem korzystac z innej wersji tagow niz podane wyzej (screeny)?

 

Nazwa wykonawcy wedlug last.fm T.M.Revolution. Powtarzam, ze sprawdzalem dwoma programami, a mimo wczystko last.fm uparcie pokazuje mi 'T.M. Revolution'.

Odnośnik do komentarza

wrzuć tutaj ten kawałek i daj link do profilu, bo z tego co widzę różnica może wynikać ze stosowania innych kodowań w tablicy znaków a chcialbym zobaczyć jakiej interpunkcji używasz i czy to jest odosobniony przypadek

 

poniżej masz przykład co się dzieje jak romaji spotyka się z ichnim odpowiednikiem ale pisanym bez stosowania IME albo jak ludzie tagują 'po swojemu' - 3 różne wersje tyldy przy czym pierwsze dwie są japońskie, kolejna jest nasza a ostatnia jest z tablicy znaków

 

lastf.png

 

 

pro tip za stona - jeśli słuchasz krzaków to wywal autokorektę, bo może nieźle zamieszać i zmieni Ci ???? na Nakashime :]

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przepraszam panowie, ze dopiero teraz sie odzywam. Mam nadzieje, ze bedziecie mieli jeszcze ochote mi pomoc.

Z tego co zauwazylem, nie jest to odosobniony przypadek i nie zalezy tylko i wylacznie od kwestii stosowania 'krzaczkow'. Pomimo poprawnych tagow w musicbrainz oraz foobarze scrobber last.fm usilnie zczytuje inne dane i pozniej na stronie je poprawia!

 

http://img406.imageshack.us/i/last2.png/

http://img708.imageshack.us/i/last3.png/

 

edit:

http://www.lastfm.pl/user/fliczek

Edytowane przez Flik
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czego nie zrozumiałeś z Naszej wypowiedzi. WYŁĄCZ AUTOPOPRAWIANIE TAGÓW W LAST FM. Widać że cały czas masz to (pipi) włączone [zielona gwiazdka]. Wyjaśniłem Ci jak to działa i dlaczego jest z(pipi)ane, a Ty dalej uparcie swoje ;/

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak wylacze, to i tak nie scrobbuje tego co mam w tagach w foo.

Zamiast T.M.Revolution leci T.M. Revolution. Zamiast Elywu2 robi sie Elywu.

Schemat jest taki: u mnie w tagach Elywu2, w czasie odsluchiwania normalnie Elywu2, pozniej wyskakuje rzekome poprawianie z Elywu na Elywu2. Jesli wylacze autokorekte to mam Elywu, co jest ciagle niezgodne z moimi tagami.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...