Skocz do zawartości

Internet w mieszkaniu


_One_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, chcę wynająć kawalerke, nie ma w niej jednak internetu, w budynku jest upc ale własciciel mówi mi ze nie chce zakładać takiego neta w domu, i proponuje mi internet mobilny.

 

Jednak mi zależało na czymś w style liveboxa, wysyła sygnał wifi na całe mieszkanie, gdyż z dziewczyną posiadamy 2 laptopy i playstation 3. I mam pytanie, czy z tym całym mobilnym netem da rade korzystać z neta z 2 laptopów i z playstation 3?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapomnij...

Internet mobilny dobry jest jedynie do przeglądania sieci, poczty itp. (z uwagi na limity miesięczne) i z reguły jest przeznaczony tylko pod jedno urządzenie. A na PS3 nawet przez sieć nie pograsz... możesz kombinować udostępnianiem sieci z jednego z komputerów na pozostałe, ale za dużo z tym zabawy.

Chyba, że dla właściciela chodziło o internet bezprzewodowy (radiówka, wimax, poproś jego o dokładne określenie, co miał na myśli) - tutaj nie ma potrzeby podłączania kabla do lokalu, potrzebne są jedynie odpowiednie modemy i w przypadku radiówki antena. W takim przypadku wystarczy odpowiedni router do udostępnienia internetu dla pozostałych urzadzeń.

Odnośnik do komentarza

Kasuro, masz mobilny? Jaki? Zastanawiam się nad podpięciem x'a pod lapka, ale słyszałem, że jeżeli łącze nie spełnia pewnych parametrów można o tym zapomnieć.

 

miałem rok temu , teraz upc. podpięcie łatwe, poprostu udostepniasz połaczenie dla przewodu na którym siedzi ix. Najlepiej grało sie online wieczorem, godziny nocne i rano. Jak co wal na PW. Teraz niestety uciekam do pracy .

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Słuchajta, jestem w mieszkaniu, internet jest na kabelek, który idzie z modemu, podłączam do laptopa swojego kabelek i jest net, podłączam do dziewczyny lapka, jest net, podłączam do pleja 3, też jest net, i teraz mam pytanie.

 

i ja i dziewczyna mamy karty bezprzewodowe wi-fi wbudowane, nie da rady np. wysłać jakoś sygnał internetu z mojego lapka bezprzewodowo, bezpośrednio do pleja i laptopa dziewczyny, bez bawienia się w przemienianie kabelków? chce narazie jakoś z tym wytrzymać, za nim kupie jakiś router bezprzewodowy.

Odnośnik do komentarza

Do lapka na stoprocent się da, a na ps3 nie wiem jak to wygląda.

 

W komputerze, do którego podłączony jest net, wbijasz do połączeń sieciowych. PPM na karcie bezprzewodowej->właściwości. Zakładka 'sieci bezprzewodowe'. Na dole klikasz 'dodaj' wpisujesz nazwę jaką chcesz i klucz, zaznaczasz ptaszka na dole 'sieć typu komputer-komputer' i OK. Na drugim laptoku powinna się pojawić nowa sieć bezprzewodowa, do której można się podłączyć po wpisaniu klucza jaki podaueś. Teraz wystarczy włączyć udostępnianie połączenia i powiino być G (w xp jest jakiś prosty kreator, w którym decydujesz które połączenie jest udostępniane).

Karty trzeba też skonfigurować odpowiednio naturalnie.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, troszke sie na tym nie znam, stworzyłem sieć ad-hoc, lapek mojej dziewczyny wyszukuje łączy się z nią normalnie, tylko nie mam neta mimo iż jestem połączony, pisze u dziewczyny ze tylko lokalne.

 

aha, i ja i dziewczyna mamy viste

 

Wyżej napisałem że po podłączeniu kabelka lan z modemu bezpośrednio do lapka czy ps3, odrazu jest net, bez żadnych ustawień, ale jednak u dziewczyny po podłączeniu kabla tez nie ma neta :/ nie czaje tego wcześniej u siebie w domu korzystała z bezprzewodowego połączenia z routera i wszystko było ok...

 

tak btw, mój ps3 w ogóle nie łapie sygnału ad-hoc, czyli z tym nie da rady

Edytowane przez _One_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...