Skocz do zawartości

Wygląd/Wygoda


Figlarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Po ostatniej rozmowie z koleżanką natchnęło mnie na napisanie tematu. Nigdy się nie przejmowałem tą kwestią, bo kupowanie nowych szmat wychodziło samo z siebie i po prostu kupowałem ciuchy nie zastanawiając się nad tym. Dopiero ostatnio zacząłem się zastanawiać...

 

Chciałem was zapytać czy kupując ciuchy bardziej zwracacie uwagę na wygląd czy na to jak ubranie leży i czy jest wygodne? Czy jeśli szmata jest zaje.bista, ale niewygodna to czy rozważacie zakup/kupujecie? Zakładam, że brzydkich ciuchów nie przymierzacie, więc w drugą stronę to chyba nie działa...

 

Jeśli chodzi o mnie, to muszę przyznać, że często zdarza mi się przymierzyć coś zaje.bistego, ale odłożyć, bo nie leży na mnie tak jakbym chciał. Dla mnie najważniejsza jest wygoda i to jest główne kryterium, którym się kieruję idąc na zakupy. Jak to u was wygląda?

 

Zapraszam do dyskusji :)

 

 

PS: Jeśli temat nie spełni waszych oczekiwań, to możecie usunąć i się nie obrażę. Chciałem coś wnieść do grupowca w końcu prócz hejtingu, a ta kwestia zaprząta moją głowę od jakiegoś czasu i okazja jest :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli o mnie chodzi to rzadko przy kupowaniu zwracam uwagę na wygodę, chyba, że chodzi o buty ;)

Wydaje mi się, że np. tshirty nie mogą być niewygodne :] Ewentualnie tak jak ja przy kupowaniu patrzę na kołnierzyk, nie może być w serek i nie może być ogromny.

Rzadko patrzę na inne aspekty, nie zdarza mi się, by ubranie 'nie leżało'. Może dlatego, że nie kupuję jakiś fikuśnych ciuchów by się tym przejmować - zwykła bluza, spodnie itd.

Patrzę tylko na to, czy np. bluza będzie pasować do spodni, a spodnie do butów itp. :pinch:

Odnośnik do komentarza

u mnie kupowanie szmat to jakas paranoja ;]

 

najpierw sprawdzam czy material jest dobrej jakości i czy jest mily w dotyku, potem jak to 'cos' prezentuje sie wizualnie [tutaj przymiarki - jak jest niewygodne to oczywiscie odpada]... nastepnie sprawdzam jakosc szwów etc. w tym momencie, zwykle jakas mila pani chce 'pomagac', a ja mam ochote powiedziec zeby (pipi)la, bo ja tu chce zakupy robic, a ze jestem dobrze wychowany odpowiadam, ze 'dziekuje i sam sobie poradze'

 

kiedy kupuje 'cokolwiek' to dla mnie wiele rzeczy ma znaczenie ;] najgorsze jest to, ze zwykle na koncu patrze na cene ;/ i tutaj powstaja kolejne problemy... :D

Odnośnik do komentarza

Jak można kur.wa chodzić w niewygodnych ciuchach z własnej, nieprzymuszonej woli? Taki garniak jak trzeba to rozumiem, ale na co dzień takiego zachowania nie pojmuję.

 

Właśnie na ten temat chciałem usłyszeć od was opinię. Może przytoczę całą sytuację, która zainspirowała mnie do napisania tego tematu: Otóż gadałem raz z koleżanką, która ciągle narzekała, że ją buty obcierają, bo są za ciasne. Spytałem czemu w takim razie je kupiła, a ona odparła "Były tak piękne, że nie mogłam ich nie kupić!". No i zacząłem się zastanawiać jaki w tym sens.

 

Z wybieraniem rozmiarów to wiadomo, że czasami trzeba skoczyć po jeden w dół lub w górę. Niektóre sklepy maja komiczne rozmiarówki. Ale ja nie o tym.

 

najpierw sprawdzam czy material jest dobrej jakości i czy jest mily w dotyku

 

Mam to samo. Ciuch nie może mnie np. gryźć w szyję czy w biodra, bo wtedy jest lipa. Niestety zdarzyło mi się kupić spodnie, które mnie strasznie denerwują, bo z tyłu mają jakąś przyszywkę gównianą. Przy zakupie nie zwróciłem uwagi... Teraz już dokładnie sprawdzam co kupuję.

Edytowane przez Figlarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...