Skocz do zawartości

El Shaddai: Ascension of the Metatron


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.cdaction.pl/news/13011/el-shaddai-ascension-of-the-metatron---gra-jednego-z-tworcow-devil-may-cry-oparta-o-stary-testament.html

Sawaki Takeyasu, jeden z twórców gier Devil May Cry i Okami oraz współzałożyciel studia Clover zapowiedział swoją nową produkcję - El Shaddai: Ascension of the Metatron. Japończyk ponownie zabrał się za slashera, tym razem jednak w klimatach nieco... religijnych.

 

Gra ma łączyć elementy przygody, humoru i horroru wraz z ?chwytającymi za serce? emocjami. Czyli - jak na japońską grę - standard. Jak wynika z pierwszych opublikowanych screenów (GALERIA) całość zostanie zrealizowana w technice cel-shadingu. Do prac nad El Shaddai: Ascension of the Metatron został zaproszony producent Masato Kimura, który wcześniej pracował nad serią Devil May Cry, pierwszym Resident Evil, czy kultowym Viewtiful Joe.

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,8025552,Warto_obserwowac__El_Shaddai__Ascension_of_the_Metatron.html

No jak ta gra wygląda w ogóle! I mówi to człowiek, którego z reguły od czegokolwiek choćby delikatnie nawiązującego do mangowego stylu odrzuca na kilometr. Tu mi to zupełnie nie przeszkadza, wszystko wygląda obłędnie. Może trochę przesadzam, ale stylizacja graficzna jest prześwietna, przyznacie.

 

TRAILER

Edytowane przez XM16E1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem skąd CD Action wytrzasnęło że ma to być slasher. Takeyasu przy Devil May Cry (i Okami) pracował tylko jako art director. W El Shaddai będzie się eksplorować duży świat wypełniony wieloma gimmickami a pranie po gębach ma być gdzieś daleko na marginesie. System combosów, choć podobno pozwalać ma na sporo, zostanie uproszczony a HUD-a nie będzie w ogóle. Tak przynajmniej wynika z wcześniejszych zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dla wszystkich zainteresowanych podam do wiadomości, że na japońskim PS store pojawiło się dzisiaj demko El Shaddai .Waży niecałe 800mb i pozwala nam na dość długie zapoznanie się z grą.

Ja osobiście jestem niesamowicie zadowolony z tego co zobaczyłem, system walki całkiem dobry, można odbierać przeciwnikom ich własną broń, ciosów w demku nie ma ogromnie dużo ale zapewne w pełnej wersji będzie można uczyć się nowych zdolności. Największymi zaletami tej gry to jednak klimatyczna muzyka i przepiękna oprawa wizualna, z nietuzinkowym designem. Widząc taką grę aż miło się robi wiedząc, że jeszcze są twórcy, którzy umieją wykrzesać ze swoich głów jakieś ciekawe koncepcje na wygląd świata. Z pewnością zaopatrzę się w tą grę jak tylko będę miał możliwość. Premiera wersji japońskiej już 28 kwietnia, co się tyczy reszty świata póki co cisza o premierze. Ale na Play Asia znalazłem azjatycką edycję z angielską wersją językową więc jak nie będzie wieści o wydaniu tej pozycji poza Azję to zapewne tam kupię kopię. Jedno jest pewne, szykuje się świetna gra.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś myślał,że ta gra choć zbliży się do geniuszu Okami to jest w błędzie.To coś nawet nie leżało koło Okami-graficznie prezentuję się słabo a ostatnie psychodeliczne levele to już przegięcie pały.Elementy platformowe zirytują nawet najbardziej spokojnych ludzi ta gra nie zasługuję na więcej niż 6/10.

Edytowane przez Buła1988
Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś myślał,że ta gra choć zbliży się do geniuszu Okami to jest w błędzie.To coś nawet nie leżało koło Okami-graficznie prezentuję się słabo a ostatnie psychodeliczne levele to już przegięcie pały.Elementy platformowe zirytują nawet najbardziej spokojnych ludzi ta gra nie zasługuję na więcej niż 6/10.

Grałeś w pełną wersję, demo czy też opinia na podstawie YT?

No i nie wiem czemu tak niektórzy porównują El Shaddai do Okami. Obie produkcje ce(pipi)e specyficzna oprawa graficzna i to raczej jedyny wspólny punkt...

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś myślał,że ta gra choć zbliży się do geniuszu Okami to jest w błędzie.To coś nawet nie leżało koło Okami-graficznie prezentuję się słabo a ostatnie psychodeliczne levele to już przegięcie pały.Elementy platformowe zirytują nawet najbardziej spokojnych ludzi ta gra nie zasługuję na więcej niż 6/10.

Grałeś w pełną wersję, demo czy też opinia na podstawie YT?

No i nie wiem czemu tak niektórzy porównują El Shaddai do Okami. Obie produkcje ce(pipi)e specyficzna oprawa graficzna i to raczej jedyny wspólny punkt...

Grałem w pełną wersję i tak jak piszę Enkidou gameplay'owo ta gra to tragedia.3 dostępne bronie,których nie można ulepszać tak samo główna postać niemowa której nie idzie ulepszyć ani zbroi ani nie uczy się żadnych skilów\,rozgrywka monotonna od 7 chaptera się musiałem zmuszać do tej gry.W zasadzie najlepszy Level z tej gry zostały pokazany w demie + jeszcze jeden fajny Level na motorze to trochę mało żeby gra była dobra.Przed chwilą ją skończyłem zresztą na Normal i nie mam najmniejszej chęci iść gry po raz kolejny.

Edytowane przez Buła1988
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Recenzje i oceny wersji na rynki zachodnie:

 

Destructoid 8/10

http://www.destructo...on-208585.phtml

Gametrailers 8.6/10

http://www.gametrailers.com/video/review-el-shaddai/719040

Game Informer 9/10

Na koniec "rodzynek",czyli IGN 5/10

http://uk.ps3.ign.co.../1187953p1.html

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Grę dopiero co przeszedłem i jestem pod wrażeniem, że potrafiła przykuć mnie do TV na tych kilka godzin, bo nie gram na co dzień ani w slashery ani w platformówki.

Gra przede wszystkim nie nudzi (w kilku recenzjach czytałem takie zarzuty) - nie wiem jak to zrobili, ale proporcje obu gatunków dobrane idealnie. Nigdy nie miałem dość ani bitew ani skakania po platformach. A nawet jeśli kogoś by nie interesowała warstwa gameplayowa czy fabularna (swoją drogą zgrabnie opowiedziana historia) to pozostaje jeszcze oprawa audio-wizualna. Ta jest boska! Świetny odpoczynek od fotorealistycznych gier, istna podróż przez różne style plastyczne i gatunki muzyczne - każdy chapter dzieje się w zupełnie odmiennym otoczeniu, przy akompaniamencie bardzo różnej muzyki. Na pewno nie można zarzucić, że pomysły twórców skończyły się w połowie gry (dość często spotykana przypadłość w grach) - trzyma poziom równy poziom od początku do końca. Ba, potrafi nawet zaskoczyć. Wszystko jest zakropione sosem z japońskich dziwactw (dla przykładu filmik z jednego bossa -

:) ).

 

Gorąco polecam, gra dla wszystkich szukających czasem odmiany od "growego mainstreamu".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...