Jump to content

Grand Theft Auto IV


Recommended Posts

1564.2.jpg

 

 

59b224b5e0dae5df.png

Platforma: PS3 , Xbox 360

 

Developer: Rockstar North

 

Wydawca: Rockstar Games

 

Oficjalna strona gry: http://www.rockstargames.com/IV/

 

Gatunek: sandbox

 

Silnik gry: RAGE

 

Data premiery: 29 kwietnia 2008 roku

 

Czas produkcji: 4 lata

 

PEGI: icon18.gificonPegiOnline.gificonViolence.gificonDrugs.gificonLanguage.gif

 

Wersja językowa: Pełna angielska

 

Singleplayer: Tak

 

Multiplayer: Tak

 

Achievements/Trophies: Tak

 

Demo: Nie

 

Podobne do: Seria GTA , Seria Saint's Row

 

Temat na Forum PE: Klik!

 

Okładka:

 

8fd100f504e3e26a.jpg

 

Edycja Kolekcjonerska:

 

8b01d3b4d980a0f0med.jpg

Edycja Kolekcjonerska Grand Theft Auto IV zawiera:

 • grę Grand Theft Auto IV
 • soundtrack
 • artbook
 • stylizowaną torbę
 • stylizowaną skrzynkę depozytową

 

Średnia ocen wg. gamerankings.com: 96 %

 

Właściwości:

 • nośnik: DVD(Xbox 360) / Blu-Ray(PS3)

 • 720p / 30fps

 • instalacja:opcjonalnie(Xbox 360)/ wymagana(PS3)

 

Downloadable Content (DLC):

 • The Lost and Damned - dodatek opowiadający historię Johny'ego Klebitza i jego gangu motocyklowego
 • The Ballad of Gay Tony - dodatek opowiadający historię ochroniarza Tony'ego Prince'a - Luisa Lopeza

Edited by MYSZa7
 • Upvote 3
Link to comment

welcometolibertycityn.gif

 

 

 

 

 

e5838b5aa535eb36.png

Jest rok 2008, do wybrzeży Liberty City, ikony USA, miasta światowego, przypływa kontenerowiec o wdzięcznej nazwie "Dziobak".

Z pokładu schodzi Niko Bellic, nielegalny emigrant z byłej Jugosławii. Zmęczony wojną i przestępczością na Starym Kontynencie, przybywa do Stanów Zjednoczonych zachęcony przez swojego kuzyna Romana. Chce rozpocząć nowe życie w krainie szczęśliwości, jak na filmach... Niestety rzeczywistość bardzo szybko daje w twarz i miesza z błotem marzenia Niko o dostatku. Roman okazał się być zadłużony u największych lichwiarzy w mieście. Prowadzi podupadającą firmę taksówkową, a jego główny "komornik" obmacuje się z jego dziewczyną. Niko zdał sobie sprawę, że pokojowo nic tu nie zdziała, a swoje przestępcze nawyki musi użyć w nowym środowisku, wielkiego amerykańskiego miasta - Liberty City...

 

 

e7297683646c8546.png

 

15f385edec981228.png

Niko Bellic (właśc. Nikola Belić) - główny bohater Grand Theft Auto IV, urodzony w Jugosławii w 1978 roku. Poważny i spokojny, skłonny do refleksji, tym samym wyróżnia się spośród poprzednich protagonistów serii. Były żołnierz podczas wojny w Bośnii służył w armii jugosławiańskiej.Był także przemytnikiem ludzi. Zwiedzony wizją Amerykańskiego Snu przez kuzyna - Romana, przybywa do Liberty City.

Głos podkładał: Michael Hollick

 

 

 

035ed0c683603ee3.png

Roman Bellic (właśc. Roman Belić) - fajtłapowaty właściciel niewielkiej, zadłużonej firmy taksówkowej w Hove Beach, Broker. Wciągnięty w długi po uszy u ruskiej i albańskiej mafii. Sprowadził do USA swojego kuzyna, Niko, naopowiadawszy mu wcześniej niestworzone historie o swoim życiu i majątku.

Głos podkładał: Jason Zumwalt

 

 

 

5e1a64a0f39c6589.png

Vladimir Glebov - rosyjski lichwiarz. Roman jest wysoce u niego zadłużony. Vlad uznaje wszystkich za podległych sobie nazywając ich "poddanymi" lub "wieśniakami". Stoi dość nisko w hierarchii rosyjskiej mafii w Liberty City. Jest jednym z pierwszych zleceniodawców Niko, który jest nijako zmuszony do wykonywania jego poleceń, z obawy o kuzyna.

Głos podkładał: Misha Kuznetsov

 

 

 

79719e4a3e19b05c.png

Mallorie Bardas - dziewczyna i sekretarka Romana. Wychowana w South Bohan, pośród narkotyków i niebezpiecznej młodzieży. Uchodzi za silną psychicznie osóbkę, niestety związek na boku z Vladem, doprowadza do zakłopotania Romana i furii Niko.

Głos podkładała: Elena Harvey Hurst

 

 

 

d773dc61cc9d861c.png

Little Jacob (właśc. Jacob Hughes) - jamajski handlarz bronii i narkotyków. Znany ze swojego nazbyt przychylnego stosunku do blantów i reggae. Dobry przyjaciel Romana, poznaje Niko podczas niepozornej misji "taksówkowej". Możliwość koleżeńskiej interakcji pozwala na przekształcenie go w potęznego sojusznika.

Głos podkładał: Coolie Ranx

 

 

 

f40e31ad8b9d86af.png

Brucie Kibbutz - handlarz samochodów. Brucie jest znany w środowisku Liberty City ze swoich skłonności do sterydów. Ma manię na punkcie własnego ciała, prędkości i wszelakich głupot. W swoim działaniu posuwa się bardzo często do przestępstwa. Poznajemy go, jako kumpla Romana, towarzysza w kasynie. Daje dostęp do wyścigów miejskich. Zaprzyjaźnienie odblokowuje Heli-tour.

Głos podkładał: Timothy Adams

 

 

 

64221669e8deecb8.png

Mikhail Faustin - jeden z bardziej szalonych gangsterów w Liberty City,a zarazem szef rosyjskiej mafii oraz właściciel rosyjskiego klubu Perestroiki w Broker. Jest silnie uzależniony od kokainy za co obwinia swoją żonę jak i córkę. Jeden z pierwszych zleceniodawców Niko.

Głos podkładał: Karel Roden

 

 

 

e38d14a909cf2f0b.png

Dimitri Rascalov - Najlepszy przyjaciel oraz współpracownik Mikhaila Faustina,ale nie na długo jak się okazuje. Po zdradzie wobec Faustina i wykiwaniu Niko Dimitri staje się głównym antagonistą GTA IV. Przejmuję władzę nad rosyjską mafią i ściga naszego głównego bohatera.

Głos podkładał: Moti Margolin

 

 

 

2e38cfb0710de57b.png

Manny Escuela - portorykańczyk, kolega Mallorie z młodzieńczych lat. Dorastał w South Bohan, obecnie prowadzi program telewizyjny, w którym próbuje "oczyścić ulice ze wszelkiej stęchlizny zalegającej też w żyłach nastolatków" (z dilerów narkotyków). Mówi, że sam chce dać młodym to, czego sam nie doświadczył.

Głos podkładał: Berto Colon

 

 

 

e3d31e975480b44c.png

Elizabeta Torres - prawdopodobnie największy diler narkotyków w Liberty City. Zarówno chętnie handluje nimi jak i je zażywa. Nerwowa, dość trudno się z nią dogadać. W międzyczasie dochodzi do potężnego spięcia między nią i Jacobem, jaki i nią i Mannym.

Głos podkładała: Charlie Parker

 

 

 

64e9d57f2a9c1b58.png

Patrick McReary - członek irlandzkiej rodziny przestępczej. Razem ze swoimi braćmi pracuje jako najemnik w interesach włoskiej mafii - dokładniej Pegorino. Niko poznaje Patricka podczas wizyty u Elizabety Torres. Ma troje braci Derricka, Gerarda, Francisa i siostrę Kate. Jest możliwośc zaprzyjaźnienia się zarówno z nim jak i z jego siostrą.

Głos podkładał: Ryan Johnston

Edited by MYSZa7
 • Upvote 3
Link to comment

c9a13460ffa38cc4.png

Singleplayer:

 

Długość gry: 20-30 godzin(tryb fabularny)

Poziom trudności: wzrasta wraz z postępami w grze

System zapisu: w kryjówce bohatera

Autozapis: Tak

Opis przejścia: IGN

Dodatkowe:

 • Telefon komórkowy - dzięki niemu Niko może odbierać zlecenia,powtarzać misje,robić zdjęcia czy uzyskać dostęp do opisanego poniżej trybu multiplayer
 • Sterowanie Sixaxis - dostępne tylko na PS3 sterowanie pozwalające ruchem kontrolować np. łódź czy helikopter bądź przeładowywać broń

 

Multiplayer:

Ilość graczy: 2-16

Temat na forum: Klik!

 

Tryby: 12 , co-op

Car Jack City

2-16 graczy

 

 • W całym mieście zaparkowane są samochody. Twoim zadaniem jest ukraść je i dostarczyć w odpowiednie miejsce na mapie, lecz bądź ostrożny, im bardziej samochód jest uszkodzony tym mniej pieniędzy za niego dostaniesz. Jest jednak specjalne auto z narkotykami i jest warte tyle samo bez względu na to jak bardzo jest zniszczone. Ten kto zgarnie najwięcej kasy pod koniec wygrywa!

Team Car Jack City

2-16 graczy (do 8 drużyn po 2 graczy)

 

 • Polega na tym samym co poprzedni tryb z tą różnicą, że do pomocy dostajesz partnera.

Cops N' Crooks

4-16 graczy (2 drużyny)

 

 • Gracze są rozdzieleni na dwie drużyny: na przestępców i policjantów LCPD. Istnieją dwie możliwości gry.
 • W trybie All for One jeden z graczy zostaje bossem, a jego koledzy z drużyny musza go doprowadzić do wyznaczonego celu i nie mogą pozwolić, by zginął.
 • W trybie One for All nie ma żadnego szefa. Celem policjantów jest zabicie wszystkich przestępców zanim dotrą do wyznaczonego celu.

Deathmatch

2-16 graczy

 

 • Zabij jak najwięcej przeciwników...po prostu.

Team Deathmatch

2-16 graczy (maks. 8 drużyn po 2 graczy)

 

 • Zasady takie same jak poprzednio, tyle że dostajesz do pomocy partnera lub partnerów.

Free Mode

1-16 graczy

 

 • Mniej więcej polega na tym samym co robi się podczas rozgrywki single player. Idziesz gdzie chcesz i robisz co chcesz.

Hangman's NOOSE

2-4 graczy

 

 • Poszukiwany gangster ląduje na lotnisku. Twoim zadaniem jest upewnić się, że dotrze do celu w jednym kawałku jednocześnie starając się unikać oddziału NOOSE (odpowiednik oddziału SWAT).

Mafiya Work

2-8 graczy

 

 • W tym trybie pracujesz dla Kenni'ego Petrovica. Poprzez telefon będzie cię informował kogo masz zlikwidować. Oczywiście o to kto usunie cel jako pierwszy będziesz musiał walczyć z innymi graczami...

Team Mafiya Work

2-8 graczy (maks. 4 drużyny po 2 graczy)

 

 • Zasady te same co poprzednio, oprócz tego, że będziesz musiał współpracować z partnerem.

Race

1-16 graczy

 

 • Zwykł wyścig. Ścigaj się z innymi graczami lub z komputerem na trasach, które będą wiodły przez miasto. Istnieją 2 tryby:
 • W Free Race musisz dojechać do mety, wybierając sobie drogę jaką będziesz uważał za słuszną.
 • W Cannonball Run musisz pokonywać po kolei punkty kontrolne by dotrzeć do mety.

GTA Race

1-16 graczy

 

 • Te same zasady co poprzednio tyle, że będziesz mógł używać broni (granaty, koktajle mołotowa) by wyeliminować innych graczy.

Turf War

4-16 graczy (2 drużyny)

 

 • W różnych zakątkach miasta znajdują się bazy. By zagarnąć bazę musisz stanąć na niej na krótki czas. Im więcej członków drużyny na niej stanie tym szybciej uda ci sie ją przejąć, lecz jeśli jakikolwiek członek drużyny przeciwnej znajdzie się niedaleko bazy nie możesz jej przejąć. Musisz się go pozbyć. Drużyna która zgarnie większość baz wygrywa!

Mapy: cała mapa Liberty City,bądź wybrana dzielnica miasta

Edited by MYSZa7
 • Upvote 3
Link to comment

cd6ab9de3a3c6d76.png

 

652babd068defb37.png

Pięść - podstawowa i jednocześnie najpowszechniejsza broń używana we wszystkich grach z serii Grand Theft Auto. Pomimo ikonki ręki, tryb ten pozwala atakować także kopniakami. Walka wręcz jest nieco bardziej rozbudowana niż w poprzendnich Grand Theft Auto. Tym razem możemy unikać ciosów, wyprowadzać proste, sierpowie, blokować, lub odpychać.

 

 

840f0c97f3354f5a.png

Nóż - broń znana ludzkości od dawien dawna, powraca w ergonomicznej, wojskowej formie. Dość powszechna u złodziejaszków lub zwykłych przechodniów, którzy wiedzą, jakim niebezpiecznym miejscem jest Liberty City.

Cena $100

 

 

1f2ab471449a9274.png

 

 

Kij baseballowy - pierwotnie służył do gry w baseball, jednakże wygląda na to, że w Liberty City sprzedało się więcej ich, niż piłek do baseballa. Często wożony w bagażnikach samochodów, ulubiona broń skinheadów i wyłudzaczy pieniędzy w Broker.

Cena: $5

 

 

819445a87bace83a.png

 

 

Pistol (Glock 22) - niemiecki pistolet ręczny, powszechny, używanie głównie przez policję i łatwiejszych opryszków.

Magazynek: 17 naboi 9mm

Szybkostrzelność: Zależy od gracza

Siła ognia: 25

Cena: $600 ($25 za magazynek)

 

 

aa0997f2c722d3f6.png

 

 

Combat Pistol (Desert Eagle) - izraelski pistolet myśliwski kalibru .357. Posiada dużego kopa, przez co jest (obok AK-47) najchętniej uzywaną przez doświadczonych przestępców bronią.

Magazynek: 9 naboi .357

Szybkostrzelność: Zależy od gracza

Siła ognia: 40

Cena: $1500 ($100 za magazynek)

 

 

38ee852235b89cb5.png

 

 

Pump-Shotgun (Ithaca M37) - amerykańska strzelba, używana przez policję i wojsko. Towarzysz każdego zdesperowanego amerykańskiego urzędasa w średnim wieku, najczęściej spotykany u właścicieli dużych wanów. Idealna do walki w bliskich pomieszczeniach.

Magazynek: 10 pocisków śrutowych

Szybkostrzelność: Niska

Siła ognia: 20 na śrut

Cena: $1200 ($100 za 10 pocisków)

 

 

1fbc0add2b0cee14.png

 

 

Combat Shotgun (Remington 11-87) - amerykańska strzelba, najczęstszy kompan policyjnych patroli. Posiada zaszczytne miejsce w bagażniku wozu policyjnego.

Magazynek: 10 pocisków śrutowych

Szybkostrzelność: Średnia

Siła ognia: 10 na śrut

Cena: $2500 ($200 za magazynek)

 

 

1dfc3a2c30cd3069.png

 

 

Micro-SMG (Micro Uzi) - mały, ale groźny, pistolet maszynowy wyprodukowany przez izraelską korporację militarną. Spotykany u handlarzy narkotyków i rosyjskich mafiozów.

Magazynek: 50 naboi 9mm

Szybkostrzelność: Bardzo wysoka

Siła ognia: 30

Cena: $1200 ($100 za magazynek)

 

 

b62b837c4e432662.png

 

 

SMG (SW MP-10) - wysoce zmodyfikowana wersja niemieckiej MP5, "krzyżówka" między standardową, a jej krótką wersją MP5k. O wiele celniejsza niż jej malutki kuzyn, ale za to posiada mniejszą szybkostrzelność i mniej pojemny magazynek. Spotykana u agentów FIB.

Magazynek: 30 naboi 9mm

Szybkostrzelność: Wysoka

Siła ognia: 30

Cena: $2500 ($150 za magazynek).

 

 

5ba49837e663a6d6.png

 

 

Assault Rifle (AK-47) - TAK! Gorący powiew syberyjskiej tundry buchający z lufy kalibru 7,62 znalazł swoje miejsce także w Liberty City. "Kałach", ikona zarówno sowieckiej militarnej myśli technicznej jak i całej rodziny karabinów szturmowych, stanowi uzbrojenie głównie mafiozów.

Magazynek: 30 naboi 7,62mm

Szybkostrzelność: Wysoka

Siła ognia: 40

Cena: $3500 ($80 za magazynek)

 

 

ae03f54fea81ae4f.png

 

 

Carbine Rifle (M4A1\HK416) - najcieplejszy przyjaciel każdego zapalonego fana amerykańskich militariów. Produkt zasłużonej firmy Colt, spotykana w rękach komandosów z NOOSE. Jest równie mobilny co AK-47, jednak jest od niego celniejszy. Niestety mniejszy kaliber pocisków niż Automat Kałasznikowa, naznacza "eMkę" małymi obrażeniami. Bez paniki, amerykański headshot z broni prawdziwego patrioty powali każdego.

Magazynek: 30 naboi 5,56mm

Szybkostrzelność: Wysoka

Siła ognia: 30

Cena: $5000 ($100 za magazynek)

bf5598032af70cf6.png

 

 

Sniper Rifle (Remington 700) - karabin myśliwski. W twoich rękach pozwoli ci zapolować na niejednego przechodnia. Mały magazynek, mieszczący 5 naboi, ale za to jakich naboi. Kaliber .308 robi miazgę z głowy każdego.

Magazynek: 5 naboi .308

Szybkostrzelność: Bardzo niska

Siła ognia: 75

Cena: $6000 ($800 za magazynek)

 

 

6ca4d014e5b45ba4.png

 

 

Combat Sniper (H&K PSG-1) - karabin precyzyjny jak każda stworzona przez Niemców technologia. Snajperki tej użyją przeciwko tobie oddziały NOOSE podczas pościgu na najwyższym poziomie poszukiwania. Jest droższa w kupnie od swojego myśliwskiego odpowiednika, ale bardziej ekonomiczna na dłuższy czas (magazynki są 2x większe i kosztują $500, a nie $800), jest też bardziej szybkostrzelna niż Remington.

Magazynek: 10 naboi 7,62mm

Szybkostrzelność: Niska

Siła ognia: 75

Cena: $8500 ($500 za magazynek)

 

 

c0cd4cacd39c772d.png

 

 

Koktajl Mołotowa - ulubiona broń miotana zapalonych piromaniaków. Projekt jest równie stary, co skuteczny i prosty w konstrukcji, wystarczy butelka, szmata, trochę benzyny i płomień. Efekt - zadowalający.

Ilość: maksymalnie 25 sztuk

Cena: $500

 

 

70e74ee5f9c6bbef.png

 

 

Granat (M26A1) - działania granatu nie trzeba chyba przedstawiać. Jest częstym gościem pól bitewnych już od XIX wieku.

Ilość: maksymalnie 25 sztuk

Cena: $1000

 

 

2f00fa346be5c2be.png

 

 

RPG-7 - wyprodukowany w Związku Radzieckim w latach 60. granatnik przeciwpancerny RPG-7. W przeciwieństwie do wyrzutni rakiet z poprzednich serii Grand Theft Auto, RPG pozwala na jednoczesne celowanie i chód, jednak nie namierza celów i leci po nieprzewidywalnym torze

Magazynek: 1 rakieta

Ilość rakiet: 8

Szybkostrzelność: Niska

Cena: $15000 ($5000 za rakietę)

Edited by MYSZa7
 • Upvote 1
Link to comment

fde487e19cb023fa.png

...a dokładniej stacje radiowe,a w nich cały soundtrack produkcji Rockstar Games.

 

Lista stacji radiowych:

 

100px-TheBeat.svg.png

 • The BEAT 102.7 (Nowoczesny Hip-Hop)

DJ: Mister Cee oraz The Evil Genius DJ Green Lantern

 

Lista utworów:

 

Styles P - "What's The Problem"

Uncle Murda - "Anybody Can Get It"

Qadir - "Nickname"

Busta Rhymes - "Where's My Money"

Maino - "Getaway Driver"

Red Cafe - "Stick'm"

Tru Life - "Wet 'Em Up"

Johnny Polygon - "Price on Your Head"

Swizz Beatz - "Top Down"

Nas - "War is Necessary"

Kanye West Feat. Dwele - "Flashing Lights"

Joell Ortiz Feat. Jadakiss & Saigon - "Hip Hop (Remix)"

Fat Joe feat. Lil Wayne - "Crackhouse"

Mobb Deep - "Dirty New Yorker D" (from H.N.I.C. Part 2 sessions)

Ghostface Killah - "We Celebrate"

Styles P Feat. Sheek Louch & Jadakiss - "Blow Your Mind (Remix)"

Papoose - "You Mad Cause I'm Stylin' on You"

 

 

100px-TheClassics.svg.png

 • The Classics 104.1 (Hip Hop lat '60 '70 oraz '80)

DJ: Premier

Lista utworów:

 

Group Home - "Supa Star"

Brand Nubian - "All for one"

Special Ed - "I Got it Made"

Jeru the Damaja - "D. Original"

Marley Marl feat. Craig G - "Droppin' Science"

MC Lyte - "Cha Cha Cha"

Audio 2 - "Top Billin'"

Stetsasonic - "Go Stetsa"

T. La Rock & Jazzy Jay - "It's Yours"

Gang Starr - "Who's Gonna Take the Weight"

Main Source - "Live at the Barbeque"

 

 

100px-Electrochock.png

 • Electrochoc (Dance oraz Muzyka Elektroniczna)

DJ: Francois K

Lista utworów:

 

Padded Cell - "Signal Failure"

Black Devil Disco Club - "The Devil In Us (Dub)"

One + One - "No Pressure (Deadmau5 Remix)"

Alex Gopher - "Brain Leech (Bugged Mind Remix)"

K.I.M. - "B.T.T.T.T.R.Y. (Bag Raiders Remix)"

Simian Mobile Disco - "Tits & Acid"

Nitzer Ebb - "Let Your Body Learn"

Kavinsky - "Testarossa (Sebastian Remix)"

Chris Lake vs Deadmau5 - "I Thought Inside Out (Original Mix)"

Boys Noize - "& Down"

Justice - "Waters Of Nazareth"

Killing Joke - "Turn To Red"

Playgroup - "Make It Happen"

Liquid Liquid - "Optimo"

 

 

100px-170px-FusionFM.png

 • Fusion FM (Soul)

DJ: Roy Ayers

 

Lista utworów:

David McCallum - "The Edge"

Roy Ayers - "Funk in the Hole"

Gong - "Heavy Tune"

David Axelrod - "Holy Thursday"

Grover Washington, Jr. - "Knucklehead"

Aleksander Maliszewski - "Pokusa"

Ryo Kawasaki - "Raisins"

Marc Moulin - "Stomp"

Billy Cobham - "Stratus"

Tom Scott & The L.A. Express - "Sneakin' In The Back"

 

 

 

100px-IF99.png

 • International Funk IF99 (Funk i Afrobeat)

DJ: Femi Kuti

Lista utworów:

 

Lonnie Liston Smith - "A Chance for Peace"

War - "Galaxy"

The O'Jays - "Give The People What They Want"

Gil Scott-Heron - "Home is Where The Hatred Is"

The Meters - "Just Kissed My Baby"

Mandrill - "Livin' It Up"

Manu Dibango - "New Bell"

Fela Kuti - "Sorrow, Tears & Blood"

Femi Kuti - "Truth Don Die"

Creative Source - "Who Is He And What Is He Today"

Hummingbird - "You Can't Hide Love"

Fela Kuti - "Zombie"

 

 

100px-JazzNationRadio.png

 • Jazz Nation Radio 108.5 (Jazz)

DJ: Roy Haynes

Lista utworów:

 

Count Basie - "April in Paris"

John Coltrane - "Giant Steps"

Chet Baker - "Let's Get Lost"

Art Blakey and The Jazz Messengers - "Moanin'"

Miles Davis - "Move"

Charlie Parker - "Night and Day"

Roy Haynes - "Snap Crackle"

Sonny Rollins - "St. Thomas"

Duke Ellington - "Take The 'A' Train"

Dizzy Gillespie - "Whisper Not (Big Band)"

 

 

100px-TheJourney.png

 • The Journey (Muzyka relaksacyjna)

DJ: brak

 

Lista utworów:

 

Global Communication - "8:07"

Terry Riley - "A Rainbow in Curved Air"

Steve Roach - "Arrival"

Michael Shrieve - "Communique 'Approach Spiral'"

Jean Michel Jarre - "OxygA~¨ne, Pt 4"

Philip Glass - "Pruit Igoe"

Tangerine Dream - "Remote Viewing"

Aphex Twin - "Selected Ambient Works Vol. 2 CD2 TRK5"

Ray Lynch - "The Oh of Pleasure"

 

 

100px-K109.png

 • K109 The Studio (Disco)

DJ: Karl Lagerfield

 

Lista utworów:

 

Peter Brown - "Burning Love Breakdown"

Tamiko Jones - "Can't Live Without Your Love"

Gino Soccio - "Dancer"

Suzy Q - "Get On Up And Do It Again"

Electrik Funk - "On A Journey"

Don Ray - "Standing In The Rain"

Cerrone - "Supernature"

Rainbow Brown - "Till You Surrender"

Harry Thuman - "Under Water"

Skatt Brothers - "Walk The Night"

 

 

100px-Lchc.png

 • Liberty City Hardcore (Punk oraz Hardcore)

DJ: Jimmy Gestapo

 

Lista utworów:

 

Murphy's Law - "A Day In The Life"

Maximum Penalty - "All Your Boyz"

Underdog - "Back to Back"

Leeway - "Enforcer"

Sick Of It All - "Injustice System"

Cro-Mags - "It's The Limit"

Sheer Terror - "Just Can't Hate Enough"

Bad Brains - "Right Brigade"

Killing Time - "Tell Tale"

Agnostic Front - "Victim in Pain"

 

 

100px-Liberty_Rock_Radio.png

 • Liberty City Rock Radio 97.8 (Klasyczny Rock)

DJ: Iggy Pop

 

Lista utworów:

 

The Smashing Pumpkins - "1979"

Steve Marriott's Scrubbers - "Cocaine"

Godley & Creme - "Cry"

The Sisters of Mercy - "Dominion/Mother Russia"

Stevie Nicks - "Edge of Seventeen"

ELO - "Evil Woman"

David Bowie - "Fascination"

Q Lazzarus - "Goodbye Horses"

Black Sabbath - "Heaven & Hell"

Bob Seger & The Silver Bullet Band - "Her Strut"

Iggy Pop & The Stooges - "I Wanna Be Your Dog"

Thin Lizzy - "Jailbreak"

Genesis - "Mama"

Hello - "New York Groove"

Queen - "One Vision"

The Black Crowes - "Remedy"

Joe Walsh - "Rocky Mountain Way"

The Who - "The Seeker"

Elton John - "Street Kids"

Heart - "Straight On"

ZZ Top - "Thug"

R.E.M. - "Turn You Inside Out"

 

 

100px-MassiveBSoundsystem.png

 • Massive B Soundsystem 96.9 (Dancehall Reggae)

DJ: Bobby Konders

 

Lista utworów:

 

Burro Banton - "Badder Den Dem"

Choppa Chop - "Set It Off"

Mavado - "Real McKoy"

Jabba - "Raise It Up" (dubplate)

Bunji Garlin - "Brrrt"

Richie Spice - "Youth Dem Cold"

Chuck Fenda - "All About Da Weed"

Chezidek - "Call Pon Dem"

Mavado - "Last Night"

Spragga Benz - "Da Order"

Bounty Killer - "Bullet Proof Skin"

Shaggy - "Church Heathen"

Munga - "No Fraid A"

Buju Banton - "Driver"

 

 

100px-Radio_Broker.png

 • Radio Broker (Rock Alternatywny)

DJ: Juliette Lewis

 

Lista utworów:

 

LCD Soundsystem - "Get Innocuous"

Cheeseburger - "Cocaine"

The Boggs - "Arm in Arm" (Shy Child Mix)

Get Shakes - "Disneyland, Pt1"

The Prairie Cartel - "Homicide"

Juliette & The Licks - "Inside the Cage" (David Gilmour Girls remix)

UNKLE feat. The Duke Spirit - "Mayday"

The Rapture - "No Sex For Ben"

Tom Vek - "One Horse Race"

Teenager - "Pony"

Les Savy Fav - "Raging in the Plague Age"

White Light Parade - "Riot in the City"

Deluka - "Sleep is Impossible"

The Black Keys - "Strange Times"

The Pistolas - "Take it With a Kiss"

Ralph Myerz & The Jack Herren Band - "The Teacher"

Greenskeepers - "Vagabond"

Whitey - "Wrap it Up"

!!! - "Yadnus" (Still Going to the Roadhouse mix)

 

 

100px-San_Juan_Sounds.png

 • San Juan Sounds (Muzyka Latynoska oraz Reggaeton)

DJ: Daddy Yankee

 

Lista utworów:

 

Calle 13 - "Atrevete-Te-Te"

Daddy Yankee - "Impacto"

Hector El Father - "Maldades"

Voltio - "Ponmela"

Don Omar - "Salio El Sol"

Wisin & Yandel - "Sexy Movimiento"

Tito el Bambino - "Siente El Boom (Remix)"

Angel y Khriz - "Ven Bailalo"

 

 

100px-Tuff_Gong.png

 • Tuff Gong Radio (Reggae oraz Dub)

DJ: Carl Bradshaw

Lista utworów:

Stephen Marley - "Chase Dem"

Bob Marley and the Wailers - "Concrete Jungle (The Unreleased Original Jamaican Version)"

Bob Marley and the Wailers - "Pimper's Paradise"

Bob Marley and the Wailers - "Rat Race"

Bob Marley and the Wailers - "Rebel Music (3 O'Clock Roadblock)"

Bob Marley and the Wailers - "Satisfy My Soul"

Bob Marley and the Wailers - "So Much Trouble In The World"

Bob Marley and the Wailers - "Stand Up Jamrock"

Bob Marley and the Wailers - "Wake Up & Live (Parts 1 & 2)"

 

 

100px-TheVibe98.8.png

 • The Vibe (R&B oraz Soul)

DJ: Vaughn Harper

 

Lista utworów:

 

Alexander O'Neal - "Criticize"

Ne-yo - "Because of You"

Minnie Riperton - "Inside My Love"

R. Kelly - "Bump N' Grind"

Mtume - "C.O.D. (I'll Deliver)"

RAMP - "Daylight"

Isley Brothers - "Footsteps in the Dark"

Jodeci - "Freek'n You"

Lloyd - "Get It Shawty"

Jill Scott - "Golden"

Loose Ends - "Hangin' On A String"

Freddie Jackson - "Have You Ever Loved Somebody"

Dru Hill - "In My Bed (So So Def remix)"

Marvin Gaye - "Inner City Blues (Make Me Wanna Holler)"

Barry White - "It's Only Love Doing It's Thing"

C.J. - "I Want You"

S.O.S. Band - "Just Be Good To Me"

Ginuwine - "Pony"

Raheem DeVaughn - "You"

 

 

100px-VladivostokFM.png

 • Vladivostok FM (Muzyka Wschodnio Europejska)

DJ: Ruslana

Lista utworów:

 

Ruslana - "Wild Dances" (Ukranian FM Version)

Kino - "Gruppa Krovi" (Russian)

Marakesh - "Zhdat" (Ukrainian)

Zveri - "Kvartira" (Russian)

Seryoga - "King Ring" (Russian)

Seryoga - "Liberty City: The Invasion" (Russian)

Splin - "Liniya Zhizni" (Russian)

Basta - "Mama" (Russian)

Leningrad - "Nikogo ne Zhalko" (Russian)

Ranetki - "O Tebe" (Russian)

Dolphin - "RAP" (Russian)

Glukoza - "Schweine" (Russian)

Oleg Kvasha - "Zelenoglazoe Taksi" (Club remix/Russian)

Link to comment

abaea2b396b08dfc.png

Liberty City. Towarzyszy nam już od pierwszej dwuwymiarowej części Grand Theft Auto. Następnie powróciło w wielkim stylu w 3D w trzeciej części. Jeszcze później mogliśmy przemierzać jego ulice w mobilnym Liberty City Stories. Jednak obecne jego wcielenie różni się diametralnie od innych. Autorzy wyraźnie się przyłożyli i oddali w nasze ręce miasto łudząco podobne do Nowego Yorku ze Statuą Wolności...ekhem Radości na czele. Miasto dzieli się na 5 głównych części podobnie jak Nowy York, a są nimi Broker, Dukes, Bohan, Algonquin oraz Alderney. Każda z nich różni się od siebie architekturą, mieszkańcami oraz ogólnym klimatem.

 

 

23f96d3a41ad67a4med.png

 

 

 

 

8403a2215a27f169.jpg

Broker jest jedną z pięciu wielkich części Liberty City. Tu właśnie rozpoczynamy swoją przygodę z GTA IV.

Znajduje się na południu i dominują w niej stare zabudowania oraz wysokie bloki mieszkalne. Tutaj znajduje się największe przystań w mieście. Broker zamieszkują głównie imigranci ze wschodniej europy czyli Rosjanie, choć możliwe jest spotkanie także naszych rodaków. Najbardziej charakterystycznym miejscem w Broker jest nieczynny rollercoaster - Screamer i Wielki Diabelski Młyn - Liberty Eye. Obydwie znajdują się w dzielnicy Firefly Island. Innym ciekawym choć trochę niebezpiecznym miejscem jest Hove Beach. Jest to dzielnica zdominowana przez imigrantów z Rosji. Jeśli ktoś chciałby posmakować w niej trochę Rosyjskiej kultury warto odwiedzić klub Perestroika czy Russian Shop. Warto dodać,że Broker jest odpowiednikiem Brooklynu, najliczniej zamieszkanej części Nowego Yorku.

 

 

 

 

ab36dac86a020a95.jpg

 

Dukes jest północnym "sąsiadem" Broker. W przeciwieństwie do swojego "sąsiada" jest tu mniej wielkich blokowisk, ale za to więcej zieleni i spokojniejszych dzielnic. W Dukes znajduje się międzynarodowe lotnisko Francisa, jedyne lotnisko w Liberty City. Oprócz wcześniej wspomnianego lotniska, ciekawym miejscem do zwiedzenia jest Meadows Park. Tu znajdziemy dwie bardzo ciekawe budowle Liberty Monoglobe oraz Pavilon Towe. Zwiedzenie pływalni czy cmentarzu w Steinway także powinno być dobrym pomysłem. W przeciwieństwie do Broker w tej części występuje znacznie mniejsze zróżnicowanie narodowościowe, gdyż mieszkają tu głównie Amerykanie, chociaż Jamajczyków też możemy spotkać z Little Jacobem na czele.

Dukes jest odpowiednikiem największej dzielnicy Nowego Yorku - Queens.

 

 

 

 

da5deb3a2c8b1492.jpg

 

Bohan jest najmniejszą częścią Liberty City. Wysunięta jest ona najbardziej na północ. Bohan oprócz kilku osiedli z wielkimi blokami, małych trzypiętrowych domków, zamkniętych fabryk i ruin, magazynów i kilku żurawi ma w posiadaniu piękny park z jeziorem oraz pas zieleni na samej północy Bohan. Większość ludności Broker stanowią hiszpańsko-języczni Amerykanie i imigranci z Portoryko, Haiti czy Meksyku. Jest swoistym zagłębiem narkotykowym Liberty City, multum, często uzbrojonych po zęby, dilerów powoduje, że Bohan nie jest wymarzoną dzielnicą, w której każdy chciałby zamieszkać. Znajduje się tutaj stacja metra Chase Point, jest to też swoista "dzielnica cudów". Fortside, dzielnica sklepowa Bohan, czy Industrial, dzielnica z dużą ilością budynków przemysłowych. Największą część Bohan zajmuje Boulevard, znajduje się tutaj niewielki park, korty tenisowe i wszelkiej maści boiska.

Bohan jest odpowiednikiem Bronxu,wielu dobrze znanej dzielnicy Nowego Yorku.

 

 

 

 

47f513d55762ee8b.jpg

Algonquin jest odpowiednikiem Nowojorskiego Manhattanu, a zarazem największą wyspą w Liberty City. Składa się na nią 27 dzielnic. Oprócz strzelających ku niebu wieżowców znajdziemy tu także pięciogwiazdkowe hotele położone przy najpiękniejszym parku Liberty City - Middle Park Tak samo popularna jak park jest skwera - Star Junction,gdzie na każdym centymetrze roi się od reklam. Śmiało można powiedzieć, że centrum Algonquin tętni życiem przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Tak różowo jednak nie jest na obrzeżach miasta, gdzie aż roi się od bezdomnych szukających dachu nad głową. Przestępczość w niektórych dzielnicach też jest bardzo wysoka. Jednak nie liczących tych wad Algonquin jest wyspą,którą z pewnością warto odwiedzić.

 

 

 

 

4527e11dfc000343.jpg

Alderney jest tak naprawdę oddzielnym miastem,jednak przez wielu uważana jest jako piąta, drugą co do wielkości wyspą. Jest to najbardziej wysunięta na zachód i najbardziej uprzemysłowiona wyspa w Liberty City. Tutaj swoje fabryki ma Pisswasser czy Sprunk. Jednak mimo dużego uprzemysłowienia występuje tutaj duża przestępczość,szczególnie ze strony licznie znajdujących się tu gangów motocyklowych. Jeśli chodzi o ciekawe miejsca to warto odwiedzić okolice zakładu karnego Alderney State Correctional Facility,znajdującego się po wschodniej stronie Acter Industrial Park. Warto także zajrzeć do restauracji Mr. Fuks Rice Box położonej w Korea Town,gdzie podawane jest jedzenie ze zwierząt o jakich rzadko kto słyszał czy do klubu dla panów pod nazwą Honkers.

Edited by MYSZa7
Link to comment

40ff4b5b123fb091.png

Pojazdy - coś bez czego,żadna część tej znakomitej serii nie może się obyć w tym i GTA IV oczywiście. Od samochodów sportowych i dwudrzwiowych po łodzie czy helikoptery. Poniżej lista wszystkich pojazdów ,które do dyspozycji oddali nam ludzie z Rockstar.

 

 

1f37ba12042f12e4.png

Samochody sportowe:

 

 • Banshee
 • Comet
 • Coquette
 • Feltzer
 • Infernus
 • Sultan RS
 • Super GT
 • Turismo

Samochody dwudrzwiowe:

 

 • Blista Compact
 • Fortune
 • Futo
 • Sentinel
 • Uranus
 • Bucanneer
 • Faction
 • Manana
 • Peyote
 • Ruiner
 • Virgo
 • Voodoo

Samochody czterodrzwiowe:

 

 • Admiral
 • Chavos
 • Cognoscenti
 • DF8-90
 • Dilettante
 • Emperor
 • Esperanto
 • Feroci
 • Hakumaj
 • Ingot
 • Intruder
 • Lokus
 • Marbelle
 • Merit
 • Oracle
 • Pinnacle
 • PMP 600
 • Premier
 • Presidente
 • Primo
 • Roman's Taxi
 • Romero
 • Schafter
 • Solair
 • Stratum
 • Stretch
 • Sultan
 • Vincent
 • Washington
 • Willard

SUV-y,Pick-up-y oraz Van-y:

 

 • Bobcat
 • Cavalcade
 • Cavalcade FXT
 • Contender
 • Habanero
 • Huntley Sport
 • Landstalker
 • Minivan
 • Moonbeam
 • Patriot
 • Perennial
 • Rancher
 • Rebla

Muscle Car-y:

 

 • Dukes
 • Sabre T
 • Sabre
 • Stallion
 • Vigero

Miejskie/Usługowe:

 

 • Airtug
 • Benson
 • Biff
 • Boxville
 • Burrito
 • Flatbed
 • Forklift
 • Laundromat
 • Mr. Tasty
 • Mule
 • Packer
 • Phantom
 • Pony
 • Ripley
 • Securicar
 • Speedo
 • Steed
 • Tug Boat
 • Yankee
 • Bus
 • Cabby
 • Helitours Maverick
 • Liberty City Subway
 • Roman's Taxi
 • Sky Car
 • Taxi
 • Trashmaster

Służby ratunkowe:

 

 • Ambulance
 • Annihilator
 • Enforcer
 • FIB Buffalo
 • Fire Truck
 • NOOSE Cruiser
 • NOOSE Patriot
 • Polisce Cruiser
 • Police Maverick
 • Police Patrol
 • Police Stockade
 • Predator

 

03de7308767de112.png

 

Motocykle:

 

 • Faggio
 • Freeway
 • Helfury
 • NRG 900
 • PCJ 600
 • Sanchez
 • Zombie

 

16261fa87ea995de.png

 

Łodzie:

 

 • Dinghy
 • Jetmax
 • Marquis
 • Reefer
 • Squalo
 • Tropic
 • Tug Boat

 

4144d80275d78915.png

Helikoptery:

 

 • Annihilator
 • Helitours Maverick
 • Maverick
 • Police Maverick

Edited by MYSZa7
Link to comment

7trophyandachiv.png

 

z7493091O.jpg

Lista Trophies:

trophy_bronze.png

Brązowe:

 

Singleplayer:

 

 • Off The Boat
 • Fed The Fish
 • Lowest Point
 • Gracefully Taken
 • Impossible Trinity
 • Full Exploration
 • That Special Someone
 • Driving Mr. Bellic
 • Retail Therapy
 • That's How We Roll!
 • Dial B For Bomb
 • One Hundred and Eighty
 • Pool Shark
 • King of QUB3D
 • Gobble Gobble
 • Courier Service
 • Order Fulfilled
 • You Got The Message
 • No More Strangers
 • Cleaned The Mean Streets
 • Manhunt
 • Assassin's Greed
 • Finish Him
 • Wheelie Rider
 • Rolled Over
 • Walk Free
 • Chain Reaction
 • Genetically Superior
 • It'll Cost You
 • Sightseer
 • Warm Coffee
 • Half Million
 • Under the Radar

Multiplayer:

 

 • Teamplayer
 • Cut Your Teeth
 • Join The Midnight Club
 • Fly The Co-op
 • Taking It For The Team
 • Top The Midnight Club
 • Auf Wiedersehen Petrovic
 • Top Of The Food Chain
 • Let Sleeping Rockstars Lie

 

trophy_silver.png

Srebrne:

 

 

Singleplayer:

 

 • One Man Army
 • Liberty City (5)
 • You Won!
 • Dare Devil
 • Endagered Species

 

 

trophy_gold.png

Złote:

 

Singleplayer:

 

 • Liberty City Minute
 • Key To The City

Multiplayer:

 

 • Wanted

 

 

trophy_platinum.png

Platyna:

 

 

 

 • Taking A Liberty

 

 

 

z7493094O.jpg

Lista Achievements:

 

Singleplayer:

 

 • Off The Boat- 5G
 • Fed The Fish- 5G
 • Lowest Point- 5G
 • Gracefully Taken - 10 G
 • Impossible Trinity - 10G
 • Full Exploration - 20G
 • That Special Someone - 10G
 • Driving Mr. Bellic - 10G
 • Retail Therapy - 10G
 • That's How We Roll! - 10G
 • Dial B For Bomb - 10G
 • One Hundred and Eighty - 10G
 • Pool Shark - 10G
 • King of QUB3D - 15G
 • Gobble Gobble - 10G
 • Courier Service - 10G
 • Order Fulfilled - 10G
 • You Got The Message - 20G
 • No More Strangers - 5G
 • Cleaned The Mean Streets - 20G
 • Manhunt - 15G
 • Assassin's Greed - 20G
 • Finish Him - 15G
 • Wheelie Rider - 30G
 • Rolled Over - 30G
 • Walk Free - 50G
 • Chain Reaction - 20G
 • Genetically Superior - 25G
 • It'll Cost You - 5G
 • Sightseer - 5G
 • Warm Coffee - 5G
 • Half Million - 55G
 • Under the Radar - 40G
 • One Man Army - 40G
 • Liberty City (5) - 20G
 • You Won! - 60G
 • Dare Devil - 30G
 • Endagered Species - 50G
 • Liberty City Minute - 30G
 • Key To The City - 100G

Multiplayer:

 

 • Teamplayer - 10G
 • Cut Your Teeth - 5G
 • Join The Midnight Club - 10G
 • Fly The Co-op - 15G
 • Taking It For The Team - 10G
 • Top The Midnight Club - 20G
 • Auf Wiedersehen Petrovic - 30G
 • Top Of The Food Chain - 10G
 • Let Sleeping Rockstars Lie - 10G
 • Wanted - 20G

 

Edited by MYSZa7
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.