Skocz do zawartości

Obsługa USB Mass w PS3 - systemy plików i takie tam


Rekomendowane odpowiedzi

Tak dziś mnie coś naszło na sprawdzenie co ta PS3 obsługuje, jak i czego nie. Od razu na wstępie muszę powiedzieć, że jestem trochę zażenowany tym czego dowiedziałem się, podczas testów (fw v3.41 (rev A)), ale po kolei:

 

Obsługiwane systemy plików to FAT16 i FAT32 (FAT12 nie sprawdzałem, ale pewnie też jest). Brak obsługi tzw. FAT64 (exFAT), NTFS4, EXT2/3, EXT4 itd. - ale to już dawno wszyscy wiedzą. ;] Brak też możliwości formatowania z poziomu PS3, co też każdy wie.

 

Wielkość klastrów (i prawdopodobnie partycji) nie ma znaczenia (byleby było oczywiście zgodne ze specyfikacją).

 

Obsługiwane partycje to zarówno partycje podstawowe jak i rozszerzone/logiczne, z tym że PS3 widzi jedynie ostatnią partycję w tablicy (!)...

 

Jeśli partycja ma dodatkowe flagi jak boot, ukryta itp. przy próbie operacji na plikach (np. kopiowanie) wywala komunikat o błędzie 80030501...

 

 

 

Na razie testowane na MBR, nie mam czym założyć partycji na GPT, więc jeszcze nie testowałem tego - i tutaj apel, może ktoś wie jakim, najlepiej darmowym, programem założyć GPT. Dotychczas bawiłem się gparted i koszmarkiem z windowsa - każdy defaultowo maluje mi na MBR (Windows 7 pyta się o GPT dopiero jeśli dysk przekracza jakiś tam rozmiar, bawię się jednak na 8GB pendraku).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 7
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie, czy PS3 ma jakieś ograniczenie jeśli chodzi o rozmiar dysku zewnętrznego? I czy jeśli na dysku (np500gb) zrobię sobie dwie partycję jedną FAT32 dla PS3 i drugą w NTFS dla kompa to czy PS3 będzie miała problem z wykryciem tej pierwszej partycji?

EDIT:

 

 

Dzięki.

 

 

Edytowane przez Krzys PL
Odnośnik do komentarza

nie bedzie problemu

 

aktualnie posiadam hdd zewnetrzny 1tb na którym mam jedna partycje pod ps3 z systemem fat32 i drugą w ntfs. wszystko dziala jak powinno.

jesli bedziesz miał problem z formatem na system plików fat32 to polecam rozgladnąc sie za stosownym tematem w dziale PC na tym forum [było to tam omawiane]

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem i tak jak przypuszczałem GPT nie jest obsługiwany. Sformatowałem pendraka na FAT32 (jedna, główna partycja) z tablicą GPT i nie jest nawet rozpoznawany. Kpina. :/

 

Jak ktoś nie wierzy to z poziomu Windows7 można założyć GPT w managerze dysków jeśli pojemność przekracza 1TB (n/c...). Może da się jakoś z cmd, ale nie interesowałem się tym. Na Linuksach można za pomocą np. GParted (nowa tablica partycji -> zaawansowane -> i tam z listy wybrać gpt).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...