Skocz do zawartości

Nightmare Creatures 1&2


masaKRATOS

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Temat zakładam ponieważ nie ma takiego na forum(o zgrozo) , w związku z tym chce podzielić sie swoimi przemyśleniami nt. Dwóch części które okazały się najkrwawszymi grami na Szaraka oraz''trójki'' którą skasowano z produkcji :/

Ale cofnijmy sie 11 lat wstecz. Miałem 9 lat , starszy brat dopiero co kupił Plejaka, pograliśmy w Crasha 3 , po czym dowiedziałem sie że istnieje gra rujnująca psychikę i powodująca moczenie się w majty. Gdy brat wyjął płytę na której było 10 dem horrorów (w tym silent hill o czym dowiedziałem sie kilka miesięcy później) i podał mi pada podczas Loadingu Levelu 6 ''Highgate cemetary''. Moje oczy ujrzały ślicznie zdobiony cmentarz , robie pare kroków i walka z wilkołakiem...podskoczyłem ze strachu i dostałem drgawek. Później opanowałem system walki i kombosów i podszedłem do trumny opartej o ściane. Wyskoczył zombiak. Pad wyskoczył mi z rąk a serce biło tak mocno że aż bolało. Zostałem zabity , ale nie poddawałem się , level ukonczyłem za którymś podejściem , oczywiście robiąc prawie w gacie , ale co tam , chyba w 30 minut:D

Po paru latach dostałem pełną wersję , z podniety poleciałem na kibel się wyszczać i otworzyłem okno aby dotlenić umysł. W Opcjach ustawiłem na Hard poziom trudności i wio. Jak zacząłem grać o 22 to skończyłem o 5 rano. Położyłem sie spać , z nadzieją że zasne a tu dupa serce biło za mocno. Jak zasypiałem to w pamięci pozostała mi rzeź , i genialny soundtrack (obecnie mam cały OST z gry jak ktoś chce to PISAĆ!!! ).

Jak sie ściemniło to zacząłem żeźniczyć po raz kolejny , gra ukończona laską teraz zaczynałem księdzem...ukończyłem nastepnego dnia o 6 rano i z tego co pamiętam oczy miałem przekrwione a blady byłem jak zombiak. Miałem wtedy 13 lat i powiem jedno , nie ma gry która wpędziła by mnie w większą psychożę niż ta (Silent Hill na 2 miejscu)

Po latach grę oceniam następująco.

Grafa 8

Dzwięk 9.5

Miód/ retroatrakcyjność -10

Długość -od 6 do max 8 godz jak na dwie postaci, czyli w sam raz na jeden wieczór.

WERDYKT 9/10.

Szkoda że już tak pięknych gier nie robią...eh :/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Grałem tylko w pierwszą część i przychylam się do opinii większości - konkretna giera. XIX-wieczny Londyn potrafi budować atmosferę. Fajne postaci do wyboru ze sporą ilością kombosów, którymi krzywdzą biedne monstra stworzone przez Adama Crowley. Poza tym różnorodność tych potworów też nie pozwala się nudzić podczas pościgu za szaleńcem. Jeden z uwielbianych przeze mnie PSXowych klasyków.

Odnośnik do komentarza

Jedynka to moja druga pełna gra na psxa po Crashu 2.KLIMAT wylewa się z ekranu wypełnia pokój i przelewa przez okno na parapet ludziom piętro niżej.Świetny system walki jak na owe czasy i dwie zupełnie różne postaci.Dwójka ma za(pipi)istego głównego bohatera i dobry soundtrack.I fajne wykończenia wrogów.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kurde, muszę częściej zaglądać na to forum bo widzę że ciekawe tematy się tu plątają :tongue:

 

Mój odnośnik

Tu jest link do listy piosenek

 

a tu intro które się śniło po nocach... uhhh, ta siekiera...

 

Mój odnośnik

a w tle możecie ściągnąć ten program (u mnie na windows 7 nie działa - ale to pewnie dlatego że wymazałem całego WMP razem z plikami DLL) ale to z tego programu zawsze korzystałem i jest świetny.

 

.str to filmiki, bardzo dobrze wyciąga filmiki np. z FFVII (dzięki temu mogłem obejrzeć niektóre zanim zacząłem grać w grę :)

.xa to muzyka, program wyszukuje wszystkie typy plików, potem tyko klikasz play i słuchasz :D

.tim to pliki graficzne w 2D

 

Kiedyś udało mi się podmienić soundtrack z Tekkena 3 co było wielkim osiągnięciem bo z tego co pamiętam to nikt nawet nie umiał odsłuchać muzy z T3 na PCcie :)

 

inne programy:

PSXMC, XAEX, XATool, PSound... pobawie się trochę i może zrobie RIPa z NC2, sami też spróbójcie, bo nie wiem kiedy to nastąpi :sweat:

 

50 minut Później...

lol, właśnie słucham muzy z GT za pomocą PSMPlay, muza jest zapisana jako jeden wielki plik DAT i w nim są piosenki. Tym samym programem otworzyłem też wszystkie dostępne obrazki z NC2 (TIM) dźwięku niestety jeszcze nie odtworzyłem.

Edytowane przez Sito
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To brzmi bardzo skomplikowanie jak dla mnie hehe

Jedyne co potrafię to zgrać dźwięk w formacie mp3 z każdego filmiku na yt :whistling:

Co do tego linka co podesłałeś ''NC2 ost'' to dla mnie straszna bieda

Mamy tam same Utwory Roba Zombiego.

Najbardziej mi zależy na ścieżce dźwiękowej , która nam towarzyszy podczas zwiedzania leveli.

Sito i wszyscy ci co grali pewnie pamiętają muzę z leveli

-Szpital

-Droga do kręgu (2 i 3 level)

-Kościół - zaje.bisty utwór pod koniec zwiedzania 3 levelu

-Zamczysko -4 level

-Paryż - 5 level

-Muzeum- 6 lv

-Cmentarz Lachaise - 7 lv

-Droga na wieżę Eifella -8 i 9 level

I właśnie na tych utworach wyjetych z gry mi CHOL.ER.NIE zależy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...