Skocz do zawartości

Tekken 3 Combosy :(


mafioso512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż od jakiegoś czasu powróciłem do dobrego starego Tekken'a 3 (jak dla mnie 3 i 5 Rządzi) zacząłem ćwiczyć kombosy Kingiem wszystko elegancko ale mam problem ponieważ chciałbym wykonać kombosa który będzie się składał z kilku chwytów naraz (chodzi mi o np takie coś: chwyt+chwyt+chwyt=koniec kombo) lecz w spisie kombo w grze niema takich trików i nieznam ani jednego.. Może wy byście mi pomogli zrobić takie kombo podając przyciski którymi robi się takie kilkuchwytowe kombo.

 

Jeśli mógłbym prosić nie podawajcie coś w tym stylu ponieważ nie kumam o co biega:

 

(Mam jeszcze takie rzuty:

d/f,d/f+2+4

= 2,2,2+1

=1,2,3+4

= 3,1,2,3+4,1+2+3+4 to jest ta bomba z powietrza

możesz skończyć inaczej naciskając po drugiej komendzie:

=3+4,1+2,1+2+4

=1,2,3+4,1+2

=3,1,2,3+4,1+2+3+4

=2,3,1,4 ruletka o ile pamiętam....)

 

Tylko odrazu tak np: przód,kółko,kwadrat....itp.

 

Z Góry dziękuje :)

 

PS: Sorry za błędy itp. ale niestety klawiatura mi się rozsypała i klawisze bardzo ciężko chodzą a niektóre co ledwo chodzą :(.

Odnośnik do komentarza

@mafioso512

Po pierwsze: Naprawdę naucz się tych skrótów, bo każdy poradnik do Tekkena ich używa praktycznie. Nie jest to nic trudnego, a jak spędzisz nad tym chwileczkę, to sam sobie powiesz "ale to banalne w sumie".

 

--------

Buttons:

--------

 

 

Notation Meaning

-------- -------

 

1 Left Punch (Square)

2 Right Punch (Triangle)

3 Left Kick (X)

4 Right Kick (Circle)

 

 

----------

Direction:

----------

 

 

Notation Meaning

-------- -------

 

f Press Forward (Towards opponent)

F Hold Forward (Towards opponent)

F# Hold Forward until next D-Pad command

b Press Backward (Away from opponent)

B Hold Backward (Away from opponent)

B# Hold Back until next D-Pad command

u Press Up

U Hold Up

U# Hold Up until next D-Pad command

d Press Down

D Hold Down

D# Hold Down until next D-Pad command

D/B# Hold Down/Back until next D-Pad command

D/F# Hold Down/Forward until next D-Pad command

qcb Quarter Circle Backward; Down to Back (d,d/b,b)

QCB Quarter Circle Backward; Down to Back (d,d/b,B)

qcf Quarter Circle Forward; Down to Forward (d,d/f,f)

QCF Quarter Circle Forward; Down to Forward (d,d/f,F)

hcf Half Circle Forward (b,d/b,d,d/f,f)

HCF Half Circle Forward (b,d/b,d,d/f,F)

 

 

NOTE1: D-pad represents the arrows (up, down, left, right) on the

PS2 controller or Arcade stick

 

NOTE2: "F#" requires you to hold forward for a longer period of time than "F".

source: http://uk.faqs.ign.c...4/634288p1.html

 

 

Zdecydowanie łatwiej jest operować pojedyńczymi znakami (1, 2, 3, 4) niż pisać całe słowa. Wątpię, by komukolwiek tutaj chciało wyszukiwac poradnik do Twojego zagadnienia i przerabiać wszystkie oznaczenia na Twoją przystępną wersję. To by była kupa roboty. Szczególnie, że nauka owych oznaczeń nie powinna potrwać więcej niż 20 minut (zakładam, że znasz język angielski).

 

Kolejna sprawa: ręki nie dam uciąć, ale jestem w dużym stopniu przekonany, że wspomniane przez Ciebie chainy są umieszczone na liście ciosów w TK3. Zjedź na dół listy, jedź od końca i szukaj combo które mają sporo ciosów składających się z więcej niż jednego przycisku (np kombinacja kwadrat+X+kółko - 1+3+4).

 

Ostatnia rzecz: nie wiem czy chcesz grać sobie z konsolą, czy z kolegami, ale każdy kto wie na czym polega wyrywanie się z rzutów w Tekkenie i choć trochę zna Kinga będzie Ci się wyrywał już po drugim rzucie. Ten chain może i wygląda efektownie, ale efektywny nie jest zbytnio - no chyba ze grasz z Tekkenowymi inwalidami ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem Co to jest FC ani co to są za oznaczenia i jakie przyciski wcisnąć żeby podać daną reakcję:

lp,rp,lk,lp+rp

 

lk=?

lp=?

rp=?

 

Kliknąłes mojego linka? Tam jest napisane:

FC Full Crouch; While Crouching

 

'lp' to left punch, 'lk' to left kick, 'rp' to right punch. Zastanawia mnie skąd wziąłeś te skróty. Osobiście uważam, że lepiej trzymać się jednej wersji. Albo cyferek albo 'lp,rp,itp". Inaczej może faktycznie zacząć Ci się mieszać ;)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...