Jump to content

Migracja konta, gdy jego zawartość jest przypisana do innej konsoli.


gicolek

Recommended Posts

Hej,

 

Mam pewien problem. Pisałem na support brytyjski z następującym pytaniem:

"Czy migracja konta w wypadku, gdy zawartość przez nie zakupiona jest przypisana do innej konsoli, niż ta na której obecnie gram, nie spowoduje straty tej zawartości?"

(Nie mogę przenieść licencji jeszcze przez pół roku) Okazało się za trudne do odpisania i kazali mi dzwonić na support - czego nie zrobię, bo mam tylko komórkę i połączenie na 00800 jest bardzo drogie.

 

W związku z tym pytam was, wiecie co się stanie, gdy tak zrobię? Czy stracę tą zawartość, czy nie? Logicznie rzecz ujmując powinienem ją stracić. Skoro każą ściągać to liczą, że dane gry będą przypisane do konsoli, a nie będzie ich można pobrać z powrotem, bo większość jest w Polsce niedostępna. (co można obejść zakładając konto na kraj z którego się migrowało) Proszę o pomoc :P

Link to comment
  • Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zawartość nie jest przypisana do konsoli lecz do konta, jednak po migracji znika historia pobranych elementów. Po migracji jest również problem z ponownym pobraniem tej zawartości, ale Microsoft przed tym ostrzega i zaleca zgranie zawartości na dysk, lub ewentualnie pendriva. Pobraną zawartość zgrywasz z powrotem na dysk konsoli i możesz z niej korzystać spokojnie.

 

P.S.

Ja już masz odpowiedź, to lepiej poproś o usunięcie tematu, zanim stare wygi z forum Cię zjadą, że pytasz o coś, co było wałkowane X razy w adekwatnym ku temu temacie.

Edited by MierzejX
Link to comment

Nie, mylisz się. Zawartość jest przypisana i do konta i do konsoli. Dlatego pytam się - co się stanie, gdy licencja jest przypisana do innej konsoli? Wydaje mi się, że podczas migracji zostaje przerwane przypisanie do konta, stąd Microsoft każe zgrywać to na dysk. A jeżeli licencja jest na innej konsoli to mogę to w ogóle stracić. Jak ktoś ma coś wnoszącego do napisania to proszę o pomoc.

Link to comment

Ja jeszcze przed migracją ale wrzucę swoje 3 grosze ponieważ miałem oto taki przypadek:

Na starej wersji konsoli wersja Premium z 20GB padła mi płyta główna po utracie gwarancji i po wcześniejszych 3 naprawach w ramach gwarancji.

Postanowiłem kupić Slima. Zgrałem u kumpla całą zawartość 20GB dysku na Pendrive'a a następnie wgrałem u siebie na slima na dysk.

Poprzez stronę Xbox'a przeniosłem prawa na nową konsolę i co się okazało?

Mam 2 konta, jedno na UK gdzie kupowałem na kartę kredytową (jeszcze jak się dało oraz przez zdrapki na MSPoints) a drugie (moje właściwe) na USA gdzie mam trochę GS.

Trials HD zakupiony na 1 konto UK działa, na drugim kocie na USA jest wciąż w wersji próbnej, nie mam postępów w grze, własnych tras-po prostu goła wersja demo!!!

Aby zagrać w pełną wersję gry na kocie USA, muszę odpalić ją z 1 konta, w trakcie gry się wylogować a następnie zalogować się na 2 konto USA - PARANOJA.

 

Nie wiem co się stanie z tą grą po migracji?

Link to comment

a ja mam innego rodzaju pytanie, właśnie po dłuższej rozłące z Xksem stwierdzilem ze ponownie się w go zaopatrzę, odzyskalem swoje konto, wszystkie gry które zkaupilem (arcade) ściągnąłem jeszcze raz i wszystko śmiga na moim koncie.

Ale na dwóch pozostałych kontach mam przy tych grach że to wersja próbna a nie pełna..

mimo że sa to dokladnie te same konta na których grałem jakiś czas temu..

czy właśnie trzeba licencję przenieś żeby te gry działały na tej samej konsoli ale na innym koncie ?

 

Z góry dzięki za odp

Pozdrawiam

Kamil

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.