Jump to content

OPS2L 0.8 i wrzucanie gier bezpośrednio z PC


Recommended Posts

Witam.

Laser mojej PS2 już dawno przestał sobie radzić z grami na PSXa (CD), a i odczyt gier PS2 (DVD) pozostawia wiele do życzenia - niektóre gry odczytuje jeszcze w miarę znośnie, tnąc tylko podczas filmików, inne zaś wieszają się przy pierwszej lepszej okazji lub już na wstępie wita mnie komunikat o treści "Disc read error".

Korzystam, więc z Open PS2 Loadera (wcześniej z HD) zrzucając gry przez napęd PC, jednak nowy Open PS2 Loader (0.8) pozwala na zrzucanie gier "przez kabelek", tj. HDL Server od strony PS2 i HDL Dumb od PC. Tutaj właśnie mam problem, którego rozwiązać nie potrafię chociaż próbowałem już na 1001 sposobów. Na kompie jest Windows XP, mam dwie karty sieciowe - jedna do internetu, udostępnia ona także połączenie drugiej, dzięki czemu mogę podłączyć PS3 lub X360 do sieci i wszystko śmiga aż miło. Niestety z PS2 już tak fajnie nie jest. Może to w ogóle inna kwestia, bo PS2 nie chcę podłączyć do internetu a tylko do PC to i ustawienia powinny być całkiem inne? Routera niestety nie posiadam, a byłoby pewnie znacznie prościej a znaleźć jakiś tutorial nie byłoby problemu. Czy jest więc w ogóle możliwe zrzucenie gier bezpośrednio z PC na dysk PS2 nie posiadając tak zacnego urządzenia jakim jest router? Jeśli tak to Jak skonfigurować to całe połączenie PS2 z PC? Chodzi mi o konfigurację zarówno od strony PC jak i PS2, tj. IP, bramy, maski, porty, firewall itd.

Wiem, że mój opis sytuacji nie jest idealny i mogłem coś przekręcić albo o czymś zapomnieć, ale proszę was o pomoc, bo mnie to już przerasta;)

Pozdrawiam.

Link to comment
  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki, Berion za odpowiedź, ale chyba nie całkiem o to mi chodziło. Streamowanie było już dostępne w OPS2L kilka wersji temu. Najnowsza (v0.8) ma dodane, według tego tutoriala http://opl.psx-scene.com/8/ , opcje instalacji gier przez bezpośrednio z kompa ("Added HDL Server for HDD game installation over network"), czyli zrzucanie gier "przez kabelek". Tak przynajmniej to zrozumiałem :) Jeśli jednak się mylę, to może w jakiś inny sposób można to zrobić, tzn. bez OPS2L?

Pozdrawiam.

Link to comment
  • 1 month later...

Niby prościej i szybciej, tak zresztą robiłem do tej pory (WinHiip), ale mam mały problem z dyskiem w PC. Coś nie łączy jak się tylko ruszy taśmy, więc nie chcę nawet rozkręcać kompa. Próbowałem kombinować coś z HDL Dumb i HDL Server, ale PC nie widzi PS2 ("kabel sieciowy jest odłączony"). Możliwe, że mój NA już nie działa, bo innych pomysłów nie mam. Rozwiązanie widzę tylko jedno - kieszeń na dysk do PS2! Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...