Skocz do zawartości

Prezentacja maturalna.


orion50

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam maly problem. Mianowicie... nie wybralem jeszcze tematu do matury :confused:

Po prostu nic z listy mi nie podchodzi. Co byscie wybrali na moim miejscu? ura ura temat na matura

Z ciekawszych:

62. Dobrze się będzie czytało i komisja raczej się nie przypier.doli, gdyż zapewne nawet nie przeczyta wybranych przez ciebie dzieł :]

8. (z działu o języku) to już zależy od tego, czy czytujesz coś w ogóle :P Fajne dlatego, że możesz również skorzystać z czegoś interesującego a'la Newsweek czy nawet PE

 

Ogólnie współczuję listy, moja była o niebo lepsza. Macie w chu.j nacisk na literaturę polską i związane z nią motywy. Brak tam tematów bardziej ogólnych, a nawet jak są to na bardzo krótką, prostą i prymitywną pracę. Ja np. wziąłem sobie coś tam o totalitaryzmie w literaturze polskiej i zagranicznej i miałem jeszcze parę podobnych, bardzo fajnych tematów.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej nie brać tematów z literatury, bo jak pier.dolniesz jakąś głupotę podczas prezentacji, a komisja to wyłapie, to będziesz miał problem z wytłumaczeniem się. Nawet jak inaczej zinterpretujesz pewne fragmenty, do czego masz jak największe prawo, to dalej wszystko musi być zgodnie z podręcznikami. Pamiętam, ze 3 osoby z mojej klasy się wkopały, a komisja zarzuciła im nie przeczytanie lektury, jedna się jakoś wywinęła, dwie inne dostały minimalną liczbę punktów potrzebną do zaliczenia. Ja wziąłem sobie temat z języka, przeczytałem fragmenty paru książek, skopiowałem ciekawe fragmenty, później powtórka przed komisją, prezentacja na lapku. Poszło gładko, proste pytania, luzik.

 

A nie zaliczyć matury ustnej przygotowując cokolwiek, to trzeba być mistrzem. :potter:

Odnośnik do komentarza

zmieniły się z rewolucjonistów na tyranów.

A czy te pojęcia wzajemnie się wykluczają? Świnie od początku przecież manipulowały resztą zwierząt, aby uzyskać władzę. To, że potrafiły doprowadzić do rewolucji tylko potwierdza jak były wyrachowane i perfidne :]

 

Nie twierdzę, że całkowicie nie masz racji, aczkolwiek można się z tą hipotezą kłócić, a tego raczej nikt nie chce w starciu z komisją egzaminacyjną ;)

 

Lepszym przykładem na przemianę jest, jeżeli już poruszyłeś Orwella, Smith z "1984".

 

PS. Jak już to zmieniły się W, a nie NA...

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza

W prezentacji planuję zawrzec przede wszystkim bohaterów książek nie nakazanych przez system ;) Jednak coś z lektur też chyba trzeba będzie zapodac. Zastanawiam się w jaki sposób zrobic prezentacje. Jakieś obrazy? Czy fragmenty adaptacji filmowych byłyby mile widziane ?

 

btw. dla mnie ta cała prezentacja to bezsens. kolejna rzecz na głowie, a człowiek i tak ma wiele na głowie. Nie było by w niej nic złego jak byłoby postawione jasno jak to trzeba zrobic. A tak to samemu trzeba kombinowac i domyslac sie co szanownej komisji spasuje. bleeh. Ja już chcę na studia

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Z fragmentami video możesz mieć problem, bo musisz to tak przygotować, aby poszło na najbardziej chu.jowym kompie (czyt. 2kb ramu i zero kodeków) lub ewentualnie przynieść swojego (tutaj z kolei pojawia się problem z podłączeniem do projektora czasami). Najlepiej przygotować prezentację w PowerPoint na jakieś 10 opasłych w obrazki i przypisy slajdów co by po prostu lekko uatrakcyjnić wypowiedź. Nie przeginaj czasem z gadżetami- u mnie babka od polaka zawsze miała bekę z jednej dziewczyny, co upiekła kur.wa CIASTO i poczęstowała nim komisję (miała temat o kulinariach w polskiej literaturze). CIASTO KUR>WA. Są też agenci, co np. biorą gitarę i śpiewają jakieś piosenki xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobry pomysł, dzięki estel !

Z tego co mówisz Kubek, to ludzie faktycznie są nieźle zwichrowani hehe. Ja nie zamierzam przegiąc z dodatkami, jednak mam nadzieję, że uda się wszystko zgrabnie ogarnąc. Co do kompów to sam w zeszłym roku obsługiwałem maturzystom na próbach te sprzęty, więc wiem jakie są to złomy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rada moja jest taka wybierz literatura która wychodzi poza kanon dostępnych w bibliotece szkolnej, najlepiej weź z 3-4 dzieła takie. Bo i tak ci zas#### egzaminatorzy ich pewnie nie przeczytają tylko strzeszczenie walną, zrób sobie najlepiej odniesienia do postaci z dzieł Pratcheta, tam masz duużo obłąkanych postaci. Możesz wykorzystać przykład Morta a także Jony z serii Johny i bomba, nieumarli itd.

Edytowane przez misika
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...